Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Aşk Mektupları

Henry Miller

Aşk Mektupları Yorumları ve İncelemeleri

Aşk Mektupları yorumları ve incelemelerini, Aşk Mektupları kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Aşk Mektupları puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

8.510 üzerinden
11 Kişi · 2 İnceleme
152 syf.
5/10 puan verdi
“ Aşk Mektupları” Miller’ın 70’li yaşların sonunda asya güzeli, caz şarkıcısı Hoki Tokuda’ya aşkını itiraf ettiği Miller’ın abartılmayacak kitaplarından. Miller'ın en başarılı kitaplarından biri değil, karşılaştıracak olursak " Aşk Mektupları" Miller'ın vasat kitapları arasında yerini alabilir. Miller, saplantılı mektuplarıyla Hoki’nin kendisini nasıl delirttiğini “ Aşk Mektupları” kitabıyla bize gösteriyor. Kitabın sonlarına doğru Hoki Tokuda’nın eski dönemlerine ait gençlik fotoğrafları ve Henry Miller’ın evinde olduğu fotoğraflar yer alıyor.
Aşk Mektupları
Aşk MektuplarıHenry Miller · Parantez Yayınları Dizisi · 200036 okunma
152 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Parantez bu işi yapıyor. Kapak da harika... “ Ondan hiçbir zaman sıcaklık görmedim. Beni hiç öpmedi, bana hiç sarılmadı. Ona sarıldığımı hiç hatırlamıyorum. Bir gün bir arkadaşımı evinde ziyaret edene dek de annelerin bunu yaptığını bilmiyordum. 12 yaşındaydık. Okuldan sonra arkadaşımın evine gittik ve annesinin onu nasıl karşıladığını gördüm: “ Jackie, Jackie!” Ah canım nasılsın?” Ona sarılıyor ve öpüyordu. Bu dili,hatta o ses tonunu bile hiç duymamıştım. Benim için yeniydi. O aptal alman mahallesinde yaşadığım için böyle olması doğaldı. Onlar katı, disiplin yanlısı gerçekten kaba insanlardı.”
Aşk Mektupları
Aşk MektuplarıHenry Miller · Parantez Yayınları Dizisi · 200036 okunma