Aşk Nedensiz de Güzel (The McCarthys of Gansett Island Serisi 5)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.298
Gösterim
Adı:
Aşk Nedensiz de Güzel
Alt başlık:
The McCarthys of Gansett Island Serisi 5
Baskı tarihi:
Ocak 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053488903
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Hoping For Love
Çeviri:
Hülya Bakça
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
Umut etmeyi bırakmazsan, aşk seni mutlaka bulur…

Grace hayatı boyunca şişman ve mutsuz bir kız olarak yaşamıştır. Ama bir gün kendisi ve geleceği için çok önemli bir karar alır ve mide ameliyatı olarak tam elli sekiz kilo verir. Daha önce erkeklerle hiç ilişkisi olmayan Grace, çocukluk aşkı Trey’le romantik bir gece geçirmek için Gansett Adası’na gelir, ancak bu randevu hiç de beklediği gibi geçmez. Grace, bir anda kendini ada sokaklarında beş parasız ve yapayalnız dolanırken bulur. Ne var ki kader karşısına başına buyruk, tek gecelik ilişkilerin adamı ve yakışıklı müzisyen Evan McCarty’yi çıkaracaktır.

Aşk konusunda kesinlikle beceriksiz olan bu ikili aşkın umut dolu labirentinde yollarını bulabilecek midir?“İlk kez Gansett Adası serisinden bir kitap okuyorum, ama Marie Force’un karşı konulmaz karakterlerine ve sahnelerine bayıldım. Artık ben de Gansett Adası’nda kalıp Evan ve Grace’le takılmak istiyorum.”

USA Today“Seri ilerledikçe hikâye daha da güzelleşiyor. Marie Force’un üslubu kitabı elinizden bırakamayacağınız kadar güzel ve eğlenceli.”

Amazon“Aşkın, umudun, sevginin ve sımsıcak Gansett sakinlerinin eğlenceli ve samimi hikâyesi.”

Booklist
384 syf.
·9 günde
Aşk nedensiz de güzel, serisinin beşinci serisini almışım, almakla büyük hata yaptım okuma hevesimi söndürdü, aşk kitapları hep böylemi olur? Yok daha önce böyle hissetmedim, yok daha önce kimseyi sevemedim, hiç aşık olmamışım seni tanıdıktan sonra falan filan klişeleriyle dolu, tatilimi nasıl heba ederim dedirten kitap.
384 syf.
·2 günde·7/10
Serinin 5.si olan ''Aşk Nedensiz de Güzel'' kitabında; McCarthy ailesinin müzisyen olan oğulları Evan ve adada kötü bir olay sonucu mahsur kalan eczacı Grace'nin, kaçınılmaz olarak aşkla sonuçlanan hikayesi anlatılıyor.
Bunun yanı sıra yazarın, özellikle 4. kitabında abarttığı yan karakterlerin hikayesini de okuyabilirsiniz. Bu kitapta biraz daha buna az yer vermiş. Bu karakterlerin hepsinin de, başlı başına kitap olabilecek ilginç hikayeleri var.
Yazar bunları bir kitaba serpiştirmek ve yüzeysel geçmek yerine, her kitapta belki az ipuçları vererek ve böylece asıl hikayeyi daha hakkıyla işlese idi, bu seri daha iyi olabilirdi.
384 syf.
·3 günde·1/10
İnat ettim,kendimi zorladım ve bitirdim.Kitap serinin son kitabıymış ve ben araştırmadan almıştım.Buna rağmen zorlanmadım gayet açıktı fakat bir kitabın konusu bu kadar mı saçma olur?İçerik tamamen Amerikan yaşayış tarzından oluşuyor.Evan hep farklı kadınlar olsun istiyor,bağlanmaktan korkuyor.Grace ile tanışıyor ve bu düşüncesini değiştirmek istemese de hisleri değiştirmek zorunda bırakıyor.Aşk kitaplarını okumayı çok severim ama emek verilen bir aşkı okumayı tercih ederim.Bu kitabı okuduğum ve araştırmadan aldığım için kendime çok kızgınım.Belki ben bu tarz kitapları sevmediğim için beğenmedim.Bu tarz kitap severler belki sevebilir.Ben bu yazarın kitaplarına asla yaklaşmayı düşünmüyorum artık...
384 syf.
·Beğendi·10/10
Grace hayatı boyunca şişman mutsuz bir kız olarak hayat sürmüştür. Ta ki 27 yaşına gelip mide ameliyatı olarak midesine kelepçe taktırdıktan sonra 58 kilo verir. Ve bu hayatının dönüm noktası olur. 4. sınıftan beri aşık olduğu çocukluk aşkı Trey'le hayallerinin romantik gecesini geçirmek için Trey'in teknesi ile Gansett Adasına gittikleri işçi bayramı akşamı her şey çok romantikken Trey'in arkadaşları ile Onun üzerine iddaya girdiğini öğrenir....***Balinaya çakmadın mı hala? Eğer onun bekaretinin kanıtıyla gelmezsen beş yüz doları hatırlatırım*** Trey'e gelmiş olan bu mesajı gören Grace hayatının hatasını yapmak üzereyken kıyısından döner. Ve Trey'in teknesinden çıkar.Gansett Adasından gitmek için feribot arar ama saat 20 yi geçtiği için son feribotu kaçırmıştır. Ve otel arar malesef işçi bayramı olduğu için adada ki tüm oteller doludur. Mecburen ağlayarak tekneye geri döner.. Ama Trey 'in teknesi yoktur. Grace'in herşeyi öğrendiğini anlayan Trey sırra kadem basmıştır. Bununla da kalmaz aksilikler Trey'in teknesinde cüzdanı çantası ve montu da kalmıştır. Grace beş parasız ada da mahsur kalır. Bir bara gider kenarda ki boş bir masaya oturur. Ağlar...ağlar...
Barın sahibinin oğlu olan Evan sahnede arkadaşı ile şarkı söylemektedir. Evan sahneden Grace'i fark eder. Ve mola verdiklerinde Grace'in yanına gider. Derdini sorar. Grace Evan'ın ısrarlarına dayanamaz ve Evan'a beş parasız erkek arkadaşı tarafından adada bırakıldığını ve gidecek bir yeri olmadığını anlatır. Evan Grace'in haline üzülür ve Onu ailesiyle beraber kaldıkları eve davet eder. Grace'in çaresiz olduğu için mecburen kabul eder. Ertesi sabah Evan Onu feribota götürür ve ona yüz dolar verir...Ve onu yolcu eder.
1 hafta sonra Grace Evan'a borcu olan 100 doları geri vermek için adaya geri gelir.
Grace eczacıdır ve ada da eski bir eczane görür bu eczaneyi de devir almayı düşünür . Çünkü 58 kilo vermesine rağmen hala çocukluğunda olduğu gibi Balina olarak görülmesinden dolayı ve hayatında yaşadığı tüm o mutsuz anılardan ve insanlardan uzaklaşmak ister.
Evan'ın babasının barına gider.Evan'ı bulmak için .....Ve bulur. Evan Grace'i karşısında görünce şok olur. Ve içten içe de çok sevinir. Çünkü Grace çok hoş çekici ve güzel bir bayandır. Ve Grace'in hafta sonu adada kalacağını öğrenince Onunla vakit geçirmek ister.
Evan' a gelince .......Evan 32 yaşında yakışıklı çekici bir erkektir. Tek gecelik ilişkilere inanır. Bağlanma sorunları vardır. Evan şarkı sözleri yazan ve albümü kasım ayında piyasaya sürülecek olan çiçeği burnunda bir solisttir.
Hafta sonunu Grace ve Evan beraber geçirirler ve Evan tam bir çıkmaza girer Bağlanma sorunları olduğu için ne yapacağını bilemez ve bazı hatalar yapar. Benden bu kadar kitabın devamını siz okuyun ...
Bence kitap perfect...
384 syf.
·Puan vermedi
Aşkın bir nedeni ya da sonucu yoktur.O her haliyle güzeldir.Aşıksan gözün kördür.Bazen şu dünya dar gelir.Bazende sadece o vardır.
Gençliğinde yaşadığı olumsuzluklara göğüs geren bir kadının aşka bakışını ve büyülenişini anlatan bir kitaptır.Yaşanılanlar bazen saçma da gelse güzel bir kitaptı.
384 syf.
Diger kitablarından çok farklı değil devamı niteliğinde bir yazı (eser değil) konuşma dili ile bana göre yazılmış yalın okuyucuya hiç bir katkısı olmayan sıradan zaman kaybı niteliğinde bir ...yazı ...
384 syf.
·2 günde·7/10
Ganset Adası'daki Mcurty Ailesinin üçüncü müzisyen oğlu Evan ile adaya yeni taşınan Grace 'in hikayesini okuduğum kitap aynı zamanda serinin beşinci kitabıydı. Romantizm başta olmak üzere , dost ve aile olmanın önemini de vurgulayan yer yer gülümsememi sağlayan güzel bir kitaptı. Tabi bu arada serinin diğer dört kitabından aşina olduğumuz baş ve yan karakterlerden de haber almak keyifliydi.
384 syf.
#okudumbitti
#kitaptanıtım

Aşk Nedensiz de Güzel
Marie Force
NOVELLA
Sayfa Sayısı: 384

Umut etmeyi bırakmazsan, aşk seni mutlaka bulur…

Eski dostlarım bıraktığım yerde beni beklemeye devam ediyormuş. Serinin 5. kitabını yine yaz esintileriyle okudum. Aşka inancınızı tazeleyen, yalın dille yazılmış kitap iyi vakit geçirmeniz için birebir.

https://www.instagram.com/sihirliflut/
https://www.facebook.com/...51282/?ref=bookmarks
384 syf.
·Beğendi·5/10
Aradaki Grant'ın kitabını atladığımı biliyorum ama onun kitabını daha alamadım. Gelelim Grace ve Evan'a. Grace hayatı boyunca obez olan bir kadın ve hep kilolarından kurtulmaya çalışıyor. Bulunduğ yerdeki erkekler onunla hiçbir şekilde iletişime dahi geçmiyor. O da kafasına koyduğunu yapmaya çalışıyor, kilo vermeye. Bu yolda denemeye şey yok. Sonunda amacına ulaşıyor ve uzun zamandır hoşlandığı çocukla çıkmaya başlıyor Trey'le! Hiç sevmedim Trey'i. Okuyunca nedenini anlarsınız. Trey'in hayal kırılığı ile boğuşurken en zor zamanın da Evan ile tanışır. Evan bekarlık ünvanını zedeleyecek olmasına rağmen Grace yardım etmesi takdir edilesiydi. Kitapta yine bir aşkın belirsizliklerini 'acabaları'nı okudum. Herkes zorlukla mücadele edemez. Evan'a sadece yaptığı saçmalıkta kızdım neyseki çok geçmeden hatasını telafi etti. Ve dediğimi gibi herkes zorlukla mücadele edemez örneğin kitapta sadece Grace ve Evan yok. Diğer serilerden tanıdığımız ve kendi hikayesi olduğunda mutlaka okuyacağım Maddie'nin kız kardeşi Tiffany ve şapşal kocası Jim. İnsanın sevdiği için yapamacağı şey yoktur bunu da Tiffany kanıtlıyor ama Jim tam bir deli ona çok sinir oldum. Tiffany hikayesini merakla bekliyorum özellikle son sayfalarında yazar resmen bunun belirtisini verdi ve okurlarını özellikle beni merakta bıraktı. Ve tabii ki Aşk Nedensiz de Güzel'den önce olan Grant ve Stephanie ah bunlarda merak konusu. Ama Owen ve Laura'ya deyinmeden olmaz Owen'ın her 'Prenses' diye seslendiğinden bunlarında kitabını okumalıyım dedim. Okunacak çok Marie Force kitabı var, siz hala okumadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz.
384 syf.
·Beğendi·5/10
BİR YILDIZ GİBİ KAYARIM HAYATINDAN.YAPABİLECEĞİN TEK ŞEY DİLEK TUTMAK OLUR.
İYİ İNSAN GÜLÜŞÜNÜ SEVDİĞİNİZ KİŞİDİR
BİR SEVGİYİ ANLAMAK,BİR YAŞAM HARCAMAKTIR.HARCAYACAKSIN
384 syf.
·2 günde·8/10
Diğer Kitaplara göre oldukça sıradan gelsede sevdim. Tahmin ettigim kadar güzel diyemem ama diğer aşkları da anlatınca kitap toplanmış yoksa konu olduğu gibi açık ve netti. Koca mace bayıldım bu kitapta yine ve Owen hikayesi de net belli oluyor gibi yani diğer kitapta neler olacağını anlamış oldum bir türlü yani. Neyse çıkmis son kitap kaldı seri şuan 16 kitap görünüyor.
"Eğer doğru kişiyi bulursan asla dik kafalı bir ahmak olup gitmesine izin verme.Buna tüm hayatın boyunca pişman olursun."
Marie Force
Sayfa 54 - Novella Yayınları
Şu kendi kendine engeller koyma olayını kes.Bunu artık yapmıyorduk, hatırladın mı?
Marie Force
Sayfa 84 - Novella Yayınları
Kelimelerin tek başına bir insanı hareket edemeyecek hale getirmesi mümkün müydü?
Marie Force
Sayfa 95 - Novella Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşk Nedensiz de Güzel
Alt başlık:
The McCarthys of Gansett Island Serisi 5
Baskı tarihi:
Ocak 2016
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053488903
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Hoping For Love
Çeviri:
Hülya Bakça
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
Umut etmeyi bırakmazsan, aşk seni mutlaka bulur…

Grace hayatı boyunca şişman ve mutsuz bir kız olarak yaşamıştır. Ama bir gün kendisi ve geleceği için çok önemli bir karar alır ve mide ameliyatı olarak tam elli sekiz kilo verir. Daha önce erkeklerle hiç ilişkisi olmayan Grace, çocukluk aşkı Trey’le romantik bir gece geçirmek için Gansett Adası’na gelir, ancak bu randevu hiç de beklediği gibi geçmez. Grace, bir anda kendini ada sokaklarında beş parasız ve yapayalnız dolanırken bulur. Ne var ki kader karşısına başına buyruk, tek gecelik ilişkilerin adamı ve yakışıklı müzisyen Evan McCarty’yi çıkaracaktır.

Aşk konusunda kesinlikle beceriksiz olan bu ikili aşkın umut dolu labirentinde yollarını bulabilecek midir?“İlk kez Gansett Adası serisinden bir kitap okuyorum, ama Marie Force’un karşı konulmaz karakterlerine ve sahnelerine bayıldım. Artık ben de Gansett Adası’nda kalıp Evan ve Grace’le takılmak istiyorum.”

USA Today“Seri ilerledikçe hikâye daha da güzelleşiyor. Marie Force’un üslubu kitabı elinizden bırakamayacağınız kadar güzel ve eğlenceli.”

Amazon“Aşkın, umudun, sevginin ve sımsıcak Gansett sakinlerinin eğlenceli ve samimi hikâyesi.”

Booklist

Kitabı okuyanlar 60 okur

  • Kader Coşkun
  • GAMZE KILINÇ
  • Kadriye Öcal
  • İlayda İşleyen
  • Büşra Aaa
  • Mine
  • Ülfet
  • Edebiyat
  • SihirliFlut
  • esra baş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%3.7
18-24 Yaş
%25.9
25-34 Yaş
%40.7
35-44 Yaş
%18.5
45-54 Yaş
%11.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%91.7
Erkek
%5.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%12.5 (3)
9
%16.7 (4)
8
%8.3 (2)
7
%33.3 (8)
6
%4.2 (1)
5
%16.7 (4)
4
%0
3
%4.2 (1)
2
%0
1
%4.2 (1)