Aşk Otobüsü

John Steinbeck

Aşk Otobüsü Yorumları ve İncelemeleri

Aşk Otobüsü yorumları ve incelemelerini, Aşk Otobüsü kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Aşk Otobüsü puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.

Puan

7.410 üzerinden
190 Kişi · 40 İnceleme
304 syf.
10/10 puan verdi
·
19 günde okudu
Klasik ve mükemmel tam bir Steinbeck...
Steinbeck'den daha öncede klasikleşmiş eserler okumuş bir okur olarak o bildiğimiz alıştığımız tarzda bir eser olması yönüyle beni şaşırtmadı. Uzun uzun tasvirler, özellikle doğa konusunda çok etkileyici... Eserin kurgusu, akışı mükemmel diyebilirim ama herşeye rağmen insanı düşünmeye sevk eden mükemmellikte bir eser. Günümüzle bile kıyaslanabilecek ve halen güncelliğini koruyabilen konulara öyle vurgular var ki boşuna klasik olmamış dedirtiyor kesinlikle.. İşlenen konu ilgi çekici ve anlatım çok akıcı ilgi duyanlara tavsiye ederim şimdiden iyi okumalar...
Aşk Otobüsü
Aşk OtobüsüJohn Steinbeck · Kastaş Yayınları · 2003583 okunma
304 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
97 günde okudu
J. Steinbeck'in bu kitabı sitede ve bazı yayınların baskısında her ne kadar Aşk Otobüsü olarak geçse de, benim elimdeki Remzi Kitap evinin Seda Çıngay çevirisiyle basılan kitap," Tutku Otobüsü" olarak adlandırılmış. Gerçi aynı anlam ve kapıya çıkıyor. Netice de bizi içeriği bizi ilgilendirir. Dikkatimi çeken böyle usta ve büyük kalemin kitaplarına ilginin zayıflığı, nedenini içimden belki anlamlandırabiliyorum ancak ifade etmekten imtina ediyorum. Bunca güçlü kalemin, diğer eserlerinde olduğu gibi bu yapıtında da hayal dünyasının gerçek yaşamın içerisine mükemmeliyetle, muhteşem bir kurgu ile oturtuluşuna, yazarın her satırın da onunla birlikte onun hayal dünyasında birlikte seyahat etmiş oluyorsunuz. Zevkle okunacak aşkın, özlemin, komplekslerin , hırsın romanı. tavsiye ederim.
Aşk Otobüsü
Aşk OtobüsüJohn Steinbeck · Kastaş Yayınları · 2003583 okunma
Reklam
314 syf.
8/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Birbirlerinden tamamen farklı karakterlere, farklı ideallere ve farklı yaşam tarzlarına sahip bir avuç insan, bir otobüsün içinde, ıssız bir dağ başında kalırsa ne olur? Farklı koşullar altında insanlar görünen karakterlerinden ne kadar farklı olabilirler? İnsan kendini başına kötü bir olay gelmeden tanıdığını iddia edebilir mi? Binlerce soruyu barındıran, cevaplamaya, yol bulmaya çalışan akıcı bir roman. İnsanın doğal dürtülerinin, bastırılmış duygularının üzerine gidiyor, satırlardan taşırıp size ulaştırıyor yazar. Uzun insan tasvirleri, psikolojik betimlemeleri ile film şeridini andırır bir anlatım şekliyle kafamızın içinde bir tablo çizmekte hiç zorlanmıyor. Ve kitabın sonuna gelirken kaçınılmaz soruyu sormadan edemiyor insan; "Normal koşullar altında görünen mi insanın gerçek yüzüdür, yoksa şartlar değişip, alışkın olduğu ortamından ayrıldığı zaman mı gerçek kişilik ortaya çıkar?"
Aşk Otobüsü
Aşk OtobüsüJohn Steinbeck · Kastaş Yayınları · 2003583 okunma
304 syf.
7/10 puan verdi
·
16 saatte okudu
Bir çok steinbeck kitabı okudum, bu kitap alışılmışın dışında bir romandı benim için. Birbirinden tamamen farklı kişiliklerde, farklı yaşam tarzına sahip insanların bir otobüste dağ başında mahsur kalışını, daha doğrusu kaldırılışını konu alan eser. Çok severek okudum diyemeyeceğim maalesef.
Asiler Otobüsü
Asiler OtobüsüJohn Steinbeck · Sel Yayıncılık · 2019583 okunma
304 syf.
3/10 puan verdi
·
5 günde okudu
Merhaba; Biliyorsunuz bir süredir John Steinbec kitaplarini okuyorum, düzenli olarak. Asiler Otobüsü ise aralarinda en ilginç olanıydı bence. Kitaba basladiktan sonra surekli sahneye yeni karakterler girdigini görüyorsunuz, bir süre sonra bu karakterler oturur diyerek devam ettim ama bu süre de bir hayli uzun sürdü. Yine aynı şekilde sürekli bir olay olacak beklentisi ile devam ettim fakat cok büyük, etkileyici bir olay da olmadı. Tamamen sahneye giren karakterlerin günlük rutinlerini okuduk diyebilirim. Biraz Tatlı oersembe ücmelesine banzeticem ama o üçlemede bile irili ufaklı olaylar okumuştuk. Bunun dışında ilginç bir şekilde de kitabın akıcı olduğunu söyleyebilirim. Sanırim o rutin olaylarin içinde bir akıcılik yakalamış olduk. Aslında bu karakterlerin şöyle bir özelligi vardı; Savas sonrasındaki rutinlerini okuduk dolayısi ile o bölgede yaşayan insanlarin savas sonrası psikolojilerini bilmek isteyenlerin hoşuna gitmis olabilir. Ama bu da yine o böylede yaşayan insanlarin ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Biri yazara bu kitaplar başlarsa, yüksek ihtimalle yazara devam etmeyi asla düşünmez. Sanki başka biri yazmış gibiydi. Herkese keyifli okumalar dilerim. Youtube kanalıma bakarsanız çok sevinirim. youtube.com/channel/UCfOYAd...
Asiler Otobüsü
Asiler OtobüsüJohn Steinbeck · Sel Yayıncılık · 2019583 okunma
Reklam
36 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.