Aşk Sıraya Girmez

9,3/10  (6 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
325 gösterim
"Oya da gidince elimden tutacak kimsem olmayacaktı. Dolaba baktım. Yarısının bir kez daha boşalmasını istemiyordum. Oya'ya karşı hislerim değişmişti, ama bunu ona nasıl anlatacağımı bilemiyordum. Birlikte geçirdiğimiz altı ay boyunca ne zaman romantik bir an olsa bir şey yapıp ortamın havasını değiştiriveriyordu. Yasemin'e anlattığımda, ?Onurant hastalığı... Zamanla düzelir,' demişti. Düzelmek bir yana, günler geçtikçe tamamen uzaklaştı. Böyle zor bir günün sonunda gidecek olması bile Oya'nın bu evliliği kafasında tamamen bitirdiğine işaretti. Dolabın meşe ağacından kapılarına bakakalmıştım yine."

"Kırılma Anları" adlı üçlemesinin ilk kitabı O Anda'da ilişkiler üzerinden kadını anlatan Melike İnci, Aşk Sıraya Girmez'de kadınlarla ilişkileri üzerinden bir erkeği tanımlıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  198
 • ISBN:
  9786059782302
 • Yayınevi:
  Yitik Ülke Yayınları
 • Kitabın Türü:
aysun 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Nisanda O Anda kitabını okuduğumda serinin diğer kitaplarını da almaya karar vermiştim. Hikayesine bayılmıştım yazarın. Kitaptaki kişileri sevmiştim özellikle de Zübeyde'yi. Araya biraz zaman girse elime alıp hemen okudum ve çok beğendim. Bir an evvel son kitabı okumayı bekliyorum...

bircizerinkitaplari 
13 Şub 22:34 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Aşk Sıraya Girmez birkaç gün önce okuyup bitirdiğim bir roman, O Anda'nın ikinci kitabı. Aslında birazcık ön yargıyla başlamış olduğum bir kitaptı ama kitabı yarılayınca ne kadar hayranlıkla okuduğumu fark ettim. Genellikle bir seriyi okurken ikinci kitaplarda olayların devamını bekleriz ama bu kitapta böyle değildi. Devam kitabı olmadığını (en azından son olayın devamı) öğrenince biraz hevesim kaçmadı değil ama ilk kitaba göre çok çok daha fazla sevdim bunu. Bu kitapta karakterlerin diğer bir yüzlerini okuyoruz aslında, daha da geçmişe gidiyoruz. Çok ayrıntı vermek istemiyorum ama tüm yaşanan olayları 24 saatlik zaman içine sığdırılmış bir şekilde okumak kitaba bir kez daha hayran kalmama sebep oldu. O kadar yaşanan şey nasıl bir güne, nasıl bir kitaba sığabildi ? Her bir sayfasını daha bir hayretle merak ederek okudum cidden.

Bir önceki kitap hakkında Melike İnci'nin değişik bir kurgu tarzı olduğunu düşünerek bu kitaba başlamıştım, bence bir an önce ilk kitabı okuyup hemen ikinci kitabı okumalısınız. Zira birçok kişinin aksine ,en azından okuduğum yorumlara göre, ben ikinci kitabı çok daha severek okudum.

Kitaptan 1 Alıntı

aysun 
12 Haz 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Biliyorum... Ne var ki sevmek öylesine bir fiil olmamalı. İnsan kendi acısını sevdiği insanın canını acıtarak paylaşmamalı..."

Aşk Sıraya Girmez, Melike İnci (Yitik Ülke Yayınları)Aşk Sıraya Girmez, Melike İnci (Yitik Ülke Yayınları)