Aşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu

8,1/10  (22 Oy) · 
62 okunma  · 
11 beğeni  · 
891 gösterim
Holly aşk ve iş hayatında yaşadığı sorunlardan kaçmak için bir sığınak gibi gördüğü Mavi Yengeç Adasındaki Aşk Tanrıçasının Yemek Okulunu işleten büyük annesinin yanına döner.Kısa süre sonra çok sevdiği büyükannesinin ölümüyle ona sunulan yeni hayata sımsıkı sarılır.Fal bakma yeteneği ve muhteşem yemekleriyle adada oldukça ün yapmış büyükannesinin bu mirası hollynin tutunacağı güçlü bir dal gibidir.Bu görev aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir ada halkına umut dağıtıp yaşam gücü veren Aşk Tanrıçasının Yemek Okulunu ayakta tutmak zorundadır.Bu konuda yeteri kadar tecrübesi olmayan hollynin elinde ona yol gösterecek iki şey vardır büyükannesinin dilek ve hatıralarla yarattığı muhteşem yemeklerle dolu tarif defteri ile masalsı bir geçmişe ışık tutan günlüğü...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  372
 • ISBN:
  9786053480099
 • Orijinal Adı:
  The Love Goddess'cookıng School
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Böyle tarz kitaplardan fazla bir şey beklemem ama yine de standartlarıma uygun olmalı :)

Konusu,
Holly adlı bir kadının kalp kırıklığı sayesinde büyükannesinin evine geri dönüşünü ve geri dönüşten sonra hayatında olan değişiklikleri anlatıyor.
Holly, büyükannesinin evine döndüğünde büyükannesi ölür ve torununa kendi mutfağını, yemek pişirme tariflerini bırakır. Bi de Holly`nin hayatına girecek doğru insanın sa cardula`ı seven birisinin olacağını söyler.

Holly, yeni hayatına- yemek yaparak, ders vererek, sa cardula seven doğru insanı arayarak geçirecektir.
Doğru insanı bulur mu ki? :)

Beğenmediğim kısımlar:
Fazla ayrıntı var. Önemli olan olmayan, kitaptan soyutan sadece açıklayıcı olsun diye mi yazılmış bir sürü boş ayrıntı ile karşılaştım.

Kurulan cümleler çok vasat. " aldı, geldi, koydu, vs. vs. "le bitiyor pek çok cümle.

Hikaye çok basit geldi bana. İnsanı çeken, dorukta bırakan, vakit geçirmek için okunmuş olsa bile beklentinizi karşılayacak türden kitap olmadığını belirtmek isterim.

Tüm bunları çıkarsak; ana hikaye 100 sayfa falandır herhalde :)

Keyifli okumalar efendim :)

Nazlıcan Yazıcı 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Öncelikle çok lezzetli bir kitap. Normalde böyle romanları sevmem ama bu çok güzeldi. Ana karakterimiz Holly'nin büyükannesinin ölümü üzerine mavi yengeç adasındaki yemek okulunu devralmasını anlatır.

çağın eracar 
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Bir tutam hüzünlü hatıra, bir tutam tutkulu dilek ve ortaya çıkan muhteşem bir lezzet. .."
Buyukannesi tarafindan bakilan bir fal ve fala göre bulacağı ask . Hüzünlü ve mutlu anlarin karıştığı sürükleyici elinizden birakamayacaginiz muhteşem bir kitap.Bu kitap kışa girerken içinizi ısıtacak. Tabi olmazsa olmazim

Nejla GÜNEŞ 
13 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Tamamen olmasa da Debbie Macomber ' ın Küçük Mucizeler Dükkanı adlı kitabını fazlasıyla anımsatan , ancak gerek hikayesi ve gerek karakterlerini hiç sıkılmadan okuyabileceğiniz sıcacık , samimi gerçek hayatta olma olasılığı çok yüksek olan ve tabiki de mutlu sonla biten hikayeler .. kitapta basi geçen tarifler bize pek uymasa da konu itibariyle çok güzeldi..

Kitaptan 5 Alıntı

Aysel 
20 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

" Holly`nin yemek pişirme konusunda sevdiği şey de buydu; yeniden deneyebilmek. Aşkta, ilişkilerde, yürekten gelmediği sürece baştan almak yoktu. Oysa risotto, fazla pişmiş makarna, baharatı çok kaçmış sos için sayısız şans vardı. "

Aşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu, Melissa SenateAşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu, Melissa Senate
Aysel 
22 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Realist bir kötümser olan annesinin aksine, Holly sürekli tekrarlanan "her şey çok güzel olacak"lara inanıyordu...

Aşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu, Melissa SenateAşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu, Melissa Senate