Aşk Tanrıçası'nın Yemek Okulu

7,9/10  (27 Oy) · 
80 okunma  · 
15 beğeni  · 
1.010 gösterim
Holly aşk ve iş hayatında yaşadığı sorunlardan kaçmak için bir sığınak gibi gördüğü Mavi Yengeç Adasındaki Aşk Tanrıçasının Yemek Okulunu işleten büyük annesinin yanına döner.Kısa süre sonra çok sevdiği büyükannesinin ölümüyle ona sunulan yeni hayata sımsıkı sarılır.Fal bakma yeteneği ve muhteşem yemekleriyle adada oldukça ün yapmış büyükannesinin bu mirası hollynin tutunacağı güçlü bir dal gibidir.Bu görev aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir ada halkına umut dağıtıp yaşam gücü veren Aşk Tanrıçasının Yemek Okulunu ayakta tutmak zorundadır.Bu konuda yeteri kadar tecrübesi olmayan hollynin elinde ona yol gösterecek iki şey vardır büyükannesinin dilek ve hatıralarla yarattığı muhteşem yemeklerle dolu tarif defteri ile masalsı bir geçmişe ışık tutan günlüğü...
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  372
 • ISBN:
  9786053480099
 • Orijinal Adı:
  The Love Goddess'cookıng School
 • Çeviri:
  Nilgün Birgül
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Böyle tarz kitaplardan fazla bir şey beklemem ama yine de standartlarıma uygun olmalı :)

Konusu,
Holly adlı bir kadının kalp kırıklığı sayesinde büyükannesinin evine geri dönüşünü ve geri dönüşten sonra hayatında olan değişiklikleri anlatıyor.
Holly, büyükannesinin evine döndüğünde büyükannesi ölür ve torununa kendi mutfağını, yemek pişirme tariflerini bırakır. Bi de Holly`nin hayatına girecek doğru insanın sa cardula`ı seven birisinin olacağını söyler.

Holly, yeni hayatına- yemek yaparak, ders vererek, sa cardula seven doğru insanı arayarak geçirecektir.
Doğru insanı bulur mu ki? :)

Beğenmediğim kısımlar:
Fazla ayrıntı var. Önemli olan olmayan, kitaptan soyutan sadece açıklayıcı olsun diye mi yazılmış bir sürü boş ayrıntı ile karşılaştım.

Kurulan cümleler çok vasat. " aldı, geldi, koydu, vs. vs. "le bitiyor pek çok cümle.

Hikaye çok basit geldi bana. İnsanı çeken, dorukta bırakan, vakit geçirmek için okunmuş olsa bile beklentinizi karşılayacak türden kitap olmadığını belirtmek isterim.

Tüm bunları çıkarsak; ana hikaye 100 sayfa falandır herhalde :)

Keyifli okumalar efendim :)