Aşk ve Acı İhanet ve Kehanet

7,3/10  (9 Oy) · 
32 okunma  · 
11 beğeni  · 
587 gösterim
Terk Edip Giderken beni, hiç değilse yatağıma bir köpeğe zehirli et atar gibi attığın Kirletilmiş bedeninden utan! Ben büyük bir suçmuşçasına yüzüme vurduğun şairliğimi çoktan unuttum! Sen hiç değilse terk edip giderken beni, yalnızlıktan kanayan kulaklarıma merhem diye sürdüğün o yalan aşk sözlerinden utan!Utan tenime değen ellerinden, utan bakışlarından ki onlar değil miydi sanki durmadan gözbebeklerimi öpen?!

Şimdi hiçbir şey yokmuşçasına dönüp arkanı giderken hayatımdan, sen hiç değilse tanıştığımız günden utan ve unut her şeyi! Çünkü adını hatırlayınca ben en çok şairliğimden utandım! Ben çoktan kabullendim, senin beni terk edip gitme mecburiyetini! Sen hiç değilse nesli tükenmiş bir hayvan gibi terk edip giderken beni, en çok da beni gecelerce şehvetle öpen o çilek kokulu dudaklarından utan! Utan aldığın nefesten, utan içtiğin sudan, üzerimize görünmez bir parmaklık gibi örtülen gökyüzünden! Utan beni öpüşünden, utan yatağıma girişinden!"
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  256
 • ISBN:
  9789944260367
 • Yayınevi:
  İlya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ahmet Y 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Rahmi Vidinlioğlu adeta büyük bir sansasyon yaratan ilk kitabı 'Şizofreni Yalnız Oynanmaz'a nazire yazarcasına bir eser almış kaleme.Yine kendine has şiirsel anlatım gücüyle,yaptığı derin psikolojik tahlillerle uyuşturucu bağımlısı iki insanın Amatem'de tanışmasını ve birbirlerine aşık olmasını konu alıyor.Romanın başlarında mitolojik kahramanlarla alegorik bir anlatım şeklinde romanın içindeki felaketlerin haberini veriyor.Romanda her zamanki gibi olaylardan çok anlatımıyla ön plana çıkıyor yazar ve yer yer duygulandırıyor,okuyucuyu kendi iç dünyasına savuruyor,geçmişiyle yüzleştiriyor.Roman dolaylı yoldan tıp,astroloji,psikoloji ve mitoloji hakkında okuyucuyu bilgilendiriyor.Kesinlikle okunması gerektiğini düşünüyorum.Keyifli okumalar...

Fırat Çağlar MANTAŞ 
15 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

çok sarsıcı bi konusu olmasa da dili etkiliyor insanı. yazarın okuduğum ikinci kitabıydı. beğenerek okudum. 3. kitabını da en kısa zamanda okuruz umarım :)

Azim 
10 Şub 13:35 · Kitabı okudu · 31 günde · Beğendi · 9/10 puan

İlk defa bu tarz aşk kitabı okumama rağmen aşırı beğendiğim kanıksanamaz bir gerçek.Ayrıca kişiyi birçok konu hakkında bilgi sahibi yapıyor.Gayet akıcı ve sürükleyici bir roman.Yazarın okuduğum ilk romanı ve bende büyük etki bıraktı.Kitabı ağzım açık okudum diyebilirim.Herkese içim rahat bir şekilde tavsiye ederim.İyi okumalar..

Kitaptan 5 Alıntı

Bir kez daha anladım, sevilecek bir yanımın olmadığını! Gidiyorum yalnızlığıma, yine bölerek ruhumu bin bir parçaya, kendimi sevmek düşecek payıma! Yine kendime sarılıp hıçkırıklara boğulmak ve yine kendi omuzlarımı öperek dalmak uzun uykulara! Gidiyorum yalnızlığıma, size kalsın sahip olduğunuz o kocaman Dünya! Sevginizi verebilecek daha değerli birileri bulacaksınız nasıl olsa! Kapansın perde, kabul ediyorum bir kez daha yenilgiyi!
Kapansın perde!

Ben oynamıyorum! Ben oynamıyorum! Ben oynamıyorum!

Aşk ve Acı, Rahmi VidinlioğluAşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu
Mâsîvâ 
13 May 15:17 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mâsiva
Bilemezdim;yazmazdı ki okuduğum hiçbir kitapta,bir gülümseyişin kâfi olduğunu unutturmaya tüm intiharları...

Aşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu (Sayfa 41 - İlya)Aşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu (Sayfa 41 - İlya)
Mâsîvâ 
12 May 20:37 · Kitabı okudu · Puan vermedi

zehir
"Neyini anlatabilirim ki sana onun?Adı küfürdür,aldığı her nefes zehir!Aşkı batıldır,söylediği yalanlar zahir!Söylediği her yalanı onun diline gökten haber çalan súf(l)cinler getirir!
Aşk diye önüme koyup hafz etmemi emrettiği kitap 'Şeytan Ayetleri'dir!
Hangi babtan başlamalı onu anlatmaya?
Nasıl tarif etmeli kalkıştığı büyük ihaneti onu hiç tanımayan bir insana ?
Bilmem ki değer mi onun adına şiirler yazmaya,oturup sabahlara dek ağlamaya ve sonu gelmez intiharlara kalkışmaya?

Aşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu (Sayfa 183 - İlya yayınevi)Aşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu (Sayfa 183 - İlya yayınevi)
Sefa Mehmet 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

TERK EDİP GİDERKEN beni, hiç değilse yatağımda bir köpeğe zehirli et atar gibi attığın KİRLETİLMİŞ bedeninden utan! Bu büyük bir suçmuşçasına yüzüme vurduğun şairliğimi çoktan unuttum! Sen hiç değilse terk edip giderken beni, yalnızlıktan kanayan kulaklarıma merhem diye sürdüğün o yalan aşk sözlerinden utan!
Utan tenime değen ellerinden, utan bakışlarından ki onlar değil miydi sanki durmadan gözbebeklerimi öpen?!
Şimdi hiçbir şey yokmuşçasına dönüp arkanı giderken hayatımdan, sen hiç değilse tanıştığımız günden utan ve unut her şeyi! Çünkü adını hatırlayınca ben en çok şairliğimden utandım!

Aşk ve Acı, Rahmi VidinlioğluAşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu

Acı; yalnızca dizelerde güzel!Şairin acılarını dinlemek kolay; elbette acı yalnızca başkasının acısıysa güzel!

Aşk ve Acı, Rahmi VidinlioğluAşk ve Acı, Rahmi Vidinlioğlu