Aşk ve Gurur ve Zombiler

7,3/10  (6 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
701 gösterim
Şiddet Dolu Zombi Kaosuyla Bir Kraliyet Romansı...

"Şu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir ki, beyin sahibi bir zombi daima daha çok beyne ihtiyaç duyacaktır."

Jane Austen'ın sevilen romanının kemik kıran zombi kaosu sahneleri eklenmiş yepyeni ve genişletilmiş versiyonu böyle başlıyor. Öykümüzün başında sessiz sakin İngiliz köyü Meryton tuhaf bir salgının pençesine düşmüştür... Ve ölüler dirilmektedir! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet zombi tehdidini ortadan kaldırmakta kararlıdır, ancak küstah ve kibirli Bay Darcy'nin gelişiyle dikkati kısa sürede dağılır. Bunu iki genç aşığın arasındaki hayli eğlenceli ve genelde uygarca geçen duygusal çatışmalar ile zombilere karşı verilen ve pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar takip eder. Elizabeth, Şeytan'ın veletlerini yenebilecek midir? Ve toprak sahibi züppe soyluların sosyal önyargılarını alt edebilecek midir? Romantizmle, kalp kırıklıklarıyla, kılıç dövüşleriyle, yamyamlıkla ve binlerce çürüyen cesetle dolu olan Aşk ve Gurur ve Zombiler, dünya edebiyatının bir başyapıtını gerçekten okumak isteyeceğiniz bir kitaba dönüştürüyor.

"Tam da isminin çağrıştırdığı gibi eğlenceli, hatta çok daha fazla..."
-The News&Observer-

"Bu kitap beni resmen mest etti."
-Entertainment Weekly-

"Asıl mesele şu: Bay Darcy'ye hastalık bulaşırsa, Elizabeth onun kellesini zamanında uçuracak kadar cesur olabilecek mi?" -Salon.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789944083799
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

Bu kitabın varlığından haberdar olunca her gittiğim kitapçıda sorup soruşturmuştum. Çok merak ediyordum. Ama sorduğum kitapçılar bana 'elinizde zombi var mı?' demişim gibi bakıyorlardı. 'Ya valla böyle bi kitap var' dediğimde olmuştur. Nihayet kitabı edindim. Bu arada kitap filme uyarlandı ve yanlışım yoksa Ocak sonu gibi vizyona girecek. Hazır filmi de çıkacakken alıp okuma zamanıdır dedim. Aşk ve Gurur'un bende yeri ayrıdır. Çok sevdiğim bir klasiktir. Bu gördüğünüz ise onun zombili versiyonu. Bir ara çok keyifliydi ama beni çok memnun etmedi. Zaten az çok neyle karşılaşacağıma dair bir fikrim vardı ve beklentisizdim. O yüzden kitapla ilgili nötr durumdayım. İlginç olmuş.

Kitaptan 1 Alıntı