Aşk ve Gurur ve Zombiler

7,5/10  (13 Oy) · 
31 okunma  · 
9 beğeni  · 
814 gösterim
Şiddet Dolu Zombi Kaosuyla Bir Kraliyet Romansı...

"Şu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir ki, beyin sahibi bir zombi daima daha çok beyne ihtiyaç duyacaktır."

Jane Austen'ın sevilen romanının kemik kıran zombi kaosu sahneleri eklenmiş yepyeni ve genişletilmiş versiyonu böyle başlıyor. Öykümüzün başında sessiz sakin İngiliz köyü Meryton tuhaf bir salgının pençesine düşmüştür... Ve ölüler dirilmektedir! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet zombi tehdidini ortadan kaldırmakta kararlıdır, ancak küstah ve kibirli Bay Darcy'nin gelişiyle dikkati kısa sürede dağılır. Bunu iki genç aşığın arasındaki hayli eğlenceli ve genelde uygarca geçen duygusal çatışmalar ile zombilere karşı verilen ve pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar takip eder. Elizabeth, Şeytan'ın veletlerini yenebilecek midir? Ve toprak sahibi züppe soyluların sosyal önyargılarını alt edebilecek midir? Romantizmle, kalp kırıklıklarıyla, kılıç dövüşleriyle, yamyamlıkla ve binlerce çürüyen cesetle dolu olan Aşk ve Gurur ve Zombiler, dünya edebiyatının bir başyapıtını gerçekten okumak isteyeceğiniz bir kitaba dönüştürüyor.

"Tam da isminin çağrıştırdığı gibi eğlenceli, hatta çok daha fazla..."
-The News&Observer-

"Bu kitap beni resmen mest etti."
-Entertainment Weekly-

"Asıl mesele şu: Bay Darcy'ye hastalık bulaşırsa, Elizabeth onun kellesini zamanında uçuracak kadar cesur olabilecek mi?" -Salon.com-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9789944083799
 • Çeviri:
  Dost Körpe
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
angelsbooks 
26 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

Bu kitabın varlığından haberdar olunca her gittiğim kitapçıda sorup soruşturmuştum. Çok merak ediyordum. Ama sorduğum kitapçılar bana 'elinizde zombi var mı?' demişim gibi bakıyorlardı. 'Ya valla böyle bi kitap var' dediğimde olmuştur. Nihayet kitabı edindim. Bu arada kitap filme uyarlandı ve yanlışım yoksa Ocak sonu gibi vizyona girecek. Hazır filmi de çıkacakken alıp okuma zamanıdır dedim. Aşk ve Gurur'un bende yeri ayrıdır. Çok sevdiğim bir klasiktir. Bu gördüğünüz ise onun zombili versiyonu. Bir ara çok keyifliydi ama beni çok memnun etmedi. Zaten az çok neyle karşılaşacağıma dair bir fikrim vardı ve beklentisizdim. O yüzden kitapla ilgili nötr durumdayım. İlginç olmuş.

instgrmkahvecisi 
01 May 21:15 · Kitabı okudu · 3 günde

303 sayfalık domingo yayınlarından çıkan,kapak tasarımı ve iç görselleri ile gerçekten merak uyandıran ama hikaye kurgusuyla beklenen ilgiyi gösteremeyen bir kitaptır. Kitabı okuduktan sonra filmini izleme fırsatı bulup tekrar hüsrana uğramam da cabasıdır.

A. Melissa CÜMRÜ 
24 May 18:10 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Bakınız, burada üç tane sevdiğim etmenle karşı karşıyayız. Birincisi, Aşk ve Gurur İkincisi, Domingo Yayınevi. Üçüncüsü de kitaptaki çizimler.

Domingo Yayınevini çok severim ve severek de takip ederim. ''Küçük İnsanlardan Büyük Sorular Hayli Mühim İnsanlardan Basit Cevaplar'' kitabıyla tanıştım bu yayıneviyle ve bu kitabında arkasında onları görünce daha da bir sevdim.

Bu kitapla alakalı bir anımı anlatmak isterim sizlere. Aşk ve Gurur yeni bitirmişim. Arkadaşımla D&R'ı gezerken ''Aa, bu senin sevdiğin kitap değil mi?'' değişiyle gördüğüm ve kararsızlıkla geçen dakikalar sonucu -başka kitap almayı düşünüyordum- karar vererek aldım bu kitabı. Sonra arkadaşım yoklamasını sildirmek için okula gittik. Müdür Yardımcısının odasına girdiğimizde İngilizce Öğretmenim oradaydı. İkisi de elimdeki D&R poşetini görünce ne aldığımı sordular. Ben de çıkardım kitapları. Üç tane kitap vardı. Biri bu kitap, diğeri Fight Club 2'nin yeni sayısı ve Frozen'ın bir kitabı. Hocalarım dalga geçtiler tabii. ''Bunlar ne ya? Sen artık lise öğrencisisin vs.''

Ben tabi bunlara takılmadım, ta ki İngilizce Öğretmenimin ''Jane Austen bu kitabı görse dava açardı. Kadının kemikleri sızlıyordur muhtemelen.'' demesine kadar.

''Hocam siz Jane Austen'i biliyor musunuz?'' dedim şok içinde.

''Tabii ki. Tüm kitaplarını okudum.'' dedi. Çok konuşmak istedim onunla Aşk ve Gururu konuşmak ama fazla vaktimiz olmadığı için eve gittik ve bende kitabı okumaya başladım.

Açıkçası, o kadar da kötü bir kitap olduğunu düşünmüyorum. Tabii kurguda sıkıntı var ama bazı yerler beni çok güldürdü. Bu kitap tabii Jane Austen'in kemiklerini sızlatır mı bilemem. (Ya da sızlatır mı? :/) Ama bana kalırsa okuması eğlenceli olan bir kitaptı. Hele hele bir Grafiker olarak çizimlere bayıldım. Ben bile öyle çizemem. (Ya da çizer miyim? :/) Tabii benim gibi kararsız kalırsanız bu kitap ile başka bir kitap arasında tavsiyem bu kitap için kararsızlığa düşmemeniz yönünde olacaktır. Çünkü, boşuna ''Hangi kitabı alsam acaba?'' diye kafa yormanıza değecek bir kitap değil ama tabii Aşk ve Gurur için aynı şeyi söyleyemem. Onu okuyun.

Onun dışında filmine gelirsek, çokta izlenmesi gereken bir film olduğunu düşünmüyorum. (Ki kitapla alakası bile olmayan sahneler var, bundan gerçekten nefret ediyorum.)

Kitaptan 1 Alıntı