Aşka Şeytan KarışırHande Altaylı

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.111
Gösterim
Adı:
Aşka Şeytan Karışır
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
200
ISBN:
9789756287583
Kitabın türü:
Yayınevi:
Okuyan Us Yayınları
Aşka Şeytan Karışır Sıradan insnalar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkâr olmaz, iyiler kötülük yapmazdı; eğer aşka şeytan karışmasaydı Gençliğin verdiği cesaretle zor bir aşkın içine gözü kapalı giriverir Aslı. Toplum kurallarını, ahlâkı, vicdanı, ayıbı bir kenara atarak, teyzesinin sevgilisi Ömere kaptırır kalbini. Sevgilisinin evil olması bile umurunda değildir ilk başlarda. Ama kıskançlıklar, sorgulamalar, hayaller ve hayal kırıklıklarının ardından çareyi kaçmakta bulur. Yıllar sonar, artık olgun bir kadın olduğunu sandığında Ömer tekrar çıkar karşısına.
Maraz' ı okuduktan sonra aldım bu kitabı ve Aslı' yı her iki kitapta kullanması da çok hoşuma gitti.Hikaye ağı çok iyi,anlatım oldukça akıcı,konu ilginç ve kitabın sonu da çarpıcı idi.Böyle bir son kitabı basit bi aşk romanı olmaktan çıkarıp etkileyici ve sürükleyici bir hayat hikayesine dönüştürmüş.GENÇ,TÜRK,KADIN,YAZAR bu kelimeler ne yazık ki bir araya nadiren geliyor.Ama Hande Altaylı da tam karşılıklarını mükemmel olarak bulmuşlar.Yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.
Bir gecede bitmişti. Anlatımı çok akıcı sonu ise ikinci şansın asla bir işe yaramayacağını gösteriyor. üç yıl sonra tekrar okudum yine bir gecede bitti. İçinde çok güzel anlatımların tasvirlerin olduğu kesin. Bazen argoya kaçan kelimeler olsa da okurken bir çırpıda bitireceksiniz.

Benzer kitaplar

Okurken Aslı için kızdığım kadar kimseye kızmadım galiba. Bir ilişkinin bu kadar yanlış omasına karşın sürdürülebilmesi, bile bile saplanıp kalması ancak cinsel çekim ve cinsel dürtünün gücüyle açıklanabilir. Ama her zaman söylenir ya "aşkın gözü kördür" diye. ama burada bence gerçek bir aşk da yok bence. Sadece aşırı bir cinsel tutku var. Aşık olan kişi "sevdiğine zarar vereceğim" diye ödü patlar. Kendinden çok onu düşünür, onu korur.Anlatımı akıcı ve sade ama hani çok büyük bir beklenti olmadan okunulabilir. Maraz kadar olmasa da beğendim .
Sürükleyici ve iz bırakan bir kitap. Gençliğin verdiği heyecan ve cesaretle teyzesine ait olan bir adama aşık olan bir kız. Aslı.. Cesareti, aşkı, hataları ve yanlışlarıyla. Ancak altından kalkamayacağını anlar ve çareyi kaçmakta bulur. Aradan yıllar geçer ve yollar tekrar kesişir..
İnsanı duygudan duyguya sürükleyip, alt üst edecek bir kitap. Sizi bile kendi içinizde çelişkiye düşürecek. Doğru mu ? Yanlış mı ? Etik mi ? Değil mi ? Tek solukta okuyacağınız bir kitap ! Oldukça başarılı.
Fazlasıyla akıcı bir kitaptı. Hatırlıyorum 2 günde bitirmiştim vee kitabın sonunda yaşanan 2. şansın işe yaramadığını gösteriyor. Kitapta ihanet kokusu fazlasıyla mevcut.
"Birbirine âşık iki insanı ayıran azgın bir nehir olduğunu öğrendi. Korkular, kompleksler, beklentiler, egolar, şüpheler ve kaygılar nehriydi bu. Güçlü akıntıların etkisiyle zaman zaman kabaran ve bulanıklaşan bu hırçın suyun öteki yanındaki sevdiğinize ulaşmak için tek şansınız vardı. Sadece onun aşkına güvendiğinizde var olan bir asma köprü.
Ama bazen öyle anlar gelirdi ki sevildiğinize dair tüm inancınızı yitirirdiniz. İşte böyle zamanlarda kabaran dalgalar biricik köprünüzü yıkardı.
Böyle zamanlarda bazıları çare kalmadığını görüp nehrin kenarından uzaklaşırlar, bazıları kendilerini azgın sulara atıp karşıya yüzerek ulaşmayı denerlerdi. Ama sevildiğinizi bilmeden ve sadakatten emin olmadan girilen bu nehirdeki akıntılar böyle bir yolculuğa izin vermedi. Ya egonuz, ya beklentileriniz sizi boğardı, ya da şüpheleriniz ve korkularınız.. Yine de yüzmeye çalışanlardan bazıları hiç vazgeçmezler ve ömürlerini aslında bataklık olan o karanlık sularda çırpınarak geçirirlerdi. Çünkü akıllarına yakınlarda bir başka aşk, bir başka nehir daha olabileceği gelmezdi. Daha ilk baştan nehri geçemeyeceğini anlayıp uzaklaşanlarsa, hayatları boyunca 'Acaba yüzebilir miydim' diye sormaktan kendilerini alamazlardı."
kesin beğenmem diye başlayıp bir günde hem de baya beğenerek bitirdiğim kitap . sonuna ayrı bir gıcık oldum o ayrı o son yakışmadı bu mudur dedim yani .
Yazarın Kahperengi kitabını çok severek okumuştum. Aşka Şeytan Karışır ise yazarın ilk kitabı. İlk kitabı olduğu için yazarın kalemi henüz oturmamış, kitapta olaylar çok hızlı gelişiyor ve insanı etkilemesi gerektiği kadar etkilemiyor. Bu yüzden Hande Altaylı’dan okuyacağınız kitap Kahperengi olsun bence.
Hande Altalı'nın okuduğum 3. kitabı ve içerisinde en çok Kahperengiyi beğendiğimi söyleyebilirim.. Akıcı bir dili ve günlük hayatta mutlaka yaşanmış bir hikayeyi anlatıyor. Demem o ki bir çırpıda okuyup bitirebileceğiniz bir kitap
Yazarın dilini hiç beğenmedim. İsmi ilgimi çekmişti ama belki düzelir diye okuduğum kısım zaman kaybıydı.
Aşk kitaplarının alışıldık ahlaki çerçeveler içerisinde olmasına alışmışız, bu kitap her şeyden önce bu açıdan fark yaratmış. Bu güzel bir şey bence bir farkındalık oluşturuyor insanda. Kitap oldukça yalın ve sürükleyiciydi ve keyifli bir anlatımı vardı. Erenköy sahilden bahsediyor oluşu daha da hoşuma gitti . Bence kitabın en eleştirilebilecek yanı kurgusu.. Sanki üzerinde çok kafa yorulmamış hissi uyandırdı bende.. Ama yine de güzeldi.
Birbirine aşık iki insanı ayıran azgın bir nehir olduğunu öğrendi. Korkular, kompleksler, beklentiler, egolar, şüpheler ve kaygılar nehriydi bu... Güçlü akıntıların etkisiyle zaman zaman kabaran ve bulanıklaşan bu hırçın suyun öteki yanındaki sevdiğinize ulaşmak için tek bir şansınız vardı: Sadece onun aşkına güvendiğinizde varolan bir asma köprü... Bazen onun sevgisinden şüpheye düşerdiniz. O zaman köprünüz zayıflar, onu tutan halatlardan bazıları kopar ve karşıya geçmek güçleşirdi. Yine de sağlam kalan bir kaç halatın sayesinde geçerdiniz. Ama bazen öyle anlar gelirdi ki sevildiğinize dair tüm inancınızı yitirirdiniz. İşte böyle zamanlarda kabaran dalgalar biricik köprünüzü yıkar, sular batıp çıkan tahta ve halat parçacıklarını uzaklara götürürdü. Öteki kıyıda duran sevgilinize bakardınız ve ona tekrar kavuşmanın bir yolunu arar ama bir türlü bulamazdınız. Böyle zamanlarda bazıları çare kalmadığını görüp nehrin yanından uzaklaşırlar, bazıları da kendini azgın sulara atıp karşıya yüzerek geçmeyi denerlerdi. Ama sevildiğini bilmeden ve sadakatten emin olmadan girilen bu nehirdeki akıntılar böyle bir yolculuğa izin vermezdi. Ya egonuz ve beklentileriniz sizi boğardı ya da şüpheleriniz ve korkularınız... Yine de yüzmeye çalışanlardan bazıları hiç vazgeçmezler ve ömürlerini aslında bataklık olan o karanlık sularda çırpınarak geçirirlerdi. Çünkü akıllarına yakınlarda bir yerlerde başka bir aşk ve başka bir nehir daha olabileceği gelmezdi. Daha ilk baştan nehri geçemeyeceğini anlayıp uzaklaşanlarsa, hayatları boyunca 'acaba yüzebilir miydim' diye sormaktan kendilerini alamazlardı.
Sıradan insanlar yoldan çıkmaz,en masumlar günahkâr olmaz , iyiler kötülük yapmazdı;eğer aşka şeytan karışmasaydı...
'Sen beni gerçekten sevmedin ki' diye söylendi sigarasının dumanının şekilden şekile girmesini izlerken. Bu bir suçlama değildi, sevmedi diye suçlanmazdı ki insan. 'Biraz' sevmişti Ömer onu, sevişecek kadar... Fedakarlık yapmadan, elini taşın altına sokmadan, uzaktan sevmişti. Dünya bunlarla doluydu zaten. sevgilisini, kocasından ya da karısından vazgeçmeden seven sürüyle insan vardı. İşte şimdi onlardan biri, karşısına geçip özür dileyecekti. Sevmemenin özrü olurmuş gibi, ya da sevilmemenin çaresi...
" Hepimiz ortak bir ruhu kullanıyorduk. Iyilik aynı iyilik, kötülük de aynı kötülüktü; sadece oranlar insandan insana değişiyordu. Birimiz öldürebiliyorsak, hepimiz öldürebilirdik; birimiz yalancıysak, hepimiz yalancıydık. Rahibe Teresa'yla karın deşen Jack'i ayıran çizgi aslında hiç de kalın değildi. Sonuçta özümüz aynıydı. Içimizde her duygunun tohumları vardı. Iyiliğin mi yoksa kötülüğün mü tohumlarının sulanacağına ise şartlar ve talih karar veriyordu."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşka Şeytan Karışır
Baskı tarihi:
2009
Sayfa sayısı:
200
ISBN:
9789756287583
Kitabın türü:
Yayınevi:
Okuyan Us Yayınları
Aşka Şeytan Karışır Sıradan insnalar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkâr olmaz, iyiler kötülük yapmazdı; eğer aşka şeytan karışmasaydı Gençliğin verdiği cesaretle zor bir aşkın içine gözü kapalı giriverir Aslı. Toplum kurallarını, ahlâkı, vicdanı, ayıbı bir kenara atarak, teyzesinin sevgilisi Ömere kaptırır kalbini. Sevgilisinin evil olması bile umurunda değildir ilk başlarda. Ama kıskançlıklar, sorgulamalar, hayaller ve hayal kırıklıklarının ardından çareyi kaçmakta bulur. Yıllar sonar, artık olgun bir kadın olduğunu sandığında Ömer tekrar çıkar karşısına.

Kitabı okuyanlar 362 okur

  • Mehmet Koçyiğit
  • BilgeSevgi
  • Beyza Aykanat
  • Gündoğdu i.
  • Hamamelis Virginiana
  • Irmak Koyunseven
  • Seçil Şekerci
  • Şahin Güç
  • Tuğba
  • Elif İleri

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3
14-17 Yaş
%1.8
18-24 Yaş
%13.8
25-34 Yaş
%34.7
35-44 Yaş
%32.3
45-54 Yaş
%12
55-64 Yaş
%1.8
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.4
Erkek
%6.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20 (17)
9
%9.4 (8)
8
%21.2 (18)
7
%18.8 (16)
6
%10.6 (9)
5
%8.2 (7)
4
%4.7 (4)
3
%0
2
%2.4 (2)
1
%4.7 (4)