Aşka Şeytan Karışır

6,9/10  (44 Oy) · 
246 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.555 gösterim
Aşka Şeytan Karışır Sıradan insnalar yoldan çıkmaz, en masumlar günahkâr olmaz, iyiler kötülük yapmazdı; eğer aşka şeytan karışmasaydı Gençliğin verdiği cesaretle zor bir aşkın içine gözü kapalı giriverir Aslı. Toplum kurallarını, ahlâkı, vicdanı, ayıbı bir kenara atarak, teyzesinin sevgilisi Ömere kaptırır kalbini. Sevgilisinin evil olması bile umurunda değildir ilk başlarda. Ama kıskançlıklar, sorgulamalar, hayaller ve hayal kırıklıklarının ardından çareyi kaçmakta bulur. Yıllar sonar, artık olgun bir kadın olduğunu sandığında Ömer tekrar çıkar karşısına.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789756287583
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Maraz' ı okuduktan sonra aldım bu kitabı ve Aslı' yı her iki kitapta kullanması da çok hoşuma gitti.Hikaye ağı çok iyi,anlatım oldukça akıcı,konu ilginç ve kitabın sonu da çarpıcı idi.Böyle bir son kitabı basit bi aşk romanı olmaktan çıkarıp etkileyici ve sürükleyici bir hayat hikayesine dönüştürmüş.GENÇ,TÜRK,KADIN,YAZAR bu kelimeler ne yazık ki bir araya nadiren geliyor.Ama Hande Altaylı da tam karşılıklarını mükemmel olarak bulmuşlar.Yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Ayşen BÜLBÜL 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir gecede bitmişti. Anlatımı çok akıcı sonu ise ikinci şansın asla bir işe yaramayacağını gösteriyor. üç yıl sonra tekrar okudum yine bir gecede bitti. İçinde çok güzel anlatımların tasvirlerin olduğu kesin. Bazen argoya kaçan kelimeler olsa da okurken bir çırpıda bitireceksiniz.

Elif korkmaz 
22 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Birbirine âşık iki insanı ayıran azgın bir nehir olduğunu öğrendi. Korkular, kompleksler, beklentiler, egolar, şüpheler ve kaygılar nehriydi bu. Güçlü akıntıların etkisiyle zaman zaman kabaran ve bulanıklaşan bu hırçın suyun öteki yanındaki sevdiğinize ulaşmak için tek şansınız vardı. Sadece onun aşkına güvendiğinizde var olan bir asma köprü.
Ama bazen öyle anlar gelirdi ki sevildiğinize dair tüm inancınızı yitirirdiniz. İşte böyle zamanlarda kabaran dalgalar biricik köprünüzü yıkardı.
Böyle zamanlarda bazıları çare kalmadığını görüp nehrin kenarından uzaklaşırlar, bazıları kendilerini azgın sulara atıp karşıya yüzerek ulaşmayı denerlerdi. Ama sevildiğinizi bilmeden ve sadakatten emin olmadan girilen bu nehirdeki akıntılar böyle bir yolculuğa izin vermedi. Ya egonuz, ya beklentileriniz sizi boğardı, ya da şüpheleriniz ve korkularınız.. Yine de yüzmeye çalışanlardan bazıları hiç vazgeçmezler ve ömürlerini aslında bataklık olan o karanlık sularda çırpınarak geçirirlerdi. Çünkü akıllarına yakınlarda bir başka aşk, bir başka nehir daha olabileceği gelmezdi. Daha ilk baştan nehri geçemeyeceğini anlayıp uzaklaşanlarsa, hayatları boyunca 'Acaba yüzebilir miydim' diye sormaktan kendilerini alamazlardı."

Özlem Şahin 
18 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Hande Altalı'nın okuduğum 3. kitabı ve içerisinde en çok Kahperengiyi beğendiğimi söyleyebilirim.. Akıcı bir dili ve günlük hayatta mutlaka yaşanmış bir hikayeyi anlatıyor. Demem o ki bir çırpıda okuyup bitirebileceğiniz bir kitap

Minipamuk 
05 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 6/10 puan

Aşk kitaplarının alışıldık ahlaki çerçeveler içerisinde olmasına alışmışız, bu kitap her şeyden önce bu açıdan fark yaratmış. Bu güzel bir şey bence bir farkındalık oluşturuyor insanda. Kitap oldukça yalın ve sürükleyiciydi ve keyifli bir anlatımı vardı. Erenköy sahilden bahsediyor oluşu daha da hoşuma gitti . Bence kitabın en eleştirilebilecek yanı kurgusu.. Sanki üzerinde çok kafa yorulmamış hissi uyandırdı bende.. Ama yine de güzeldi.

şule uzundere 
10 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

Yazarın Kahperengi kitabını çok severek okumuştum. Aşka Şeytan Karışır ise yazarın ilk kitabı. İlk kitabı olduğu için yazarın kalemi henüz oturmamış, kitapta olaylar çok hızlı gelişiyor ve insanı etkilemesi gerektiği kadar etkilemiyor. Bu yüzden Hande Altaylı’dan okuyacağınız kitap Kahperengi olsun bence.

Beyza 
14 Eyl 2014 · Kitabı yarım bıraktı · 1/10 puan

Yazarın dilini hiç beğenmedim. İsmi ilgimi çekmişti ama belki düzelir diye okuduğum kısım zaman kaybıydı.

Kitaptan 10 Alıntı

Emel Yıldız 
12 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Birbirine aşık iki insanı ayıran azgın bir nehir olduğunu öğrendi. Korkular, kompleksler, beklentiler, egolar, şüpheler ve kaygılar nehriydi bu... Güçlü akıntıların etkisiyle zaman zaman kabaran ve bulanıklaşan bu hırçın suyun öteki yanındaki sevdiğinize ulaşmak için tek bir şansınız vardı: Sadece onun aşkına güvendiğinizde varolan bir asma köprü... Bazen onun sevgisinden şüpheye düşerdiniz. O zaman köprünüz zayıflar, onu tutan halatlardan bazıları kopar ve karşıya geçmek güçleşirdi. Yine de sağlam kalan bir kaç halatın sayesinde geçerdiniz. Ama bazen öyle anlar gelirdi ki sevildiğinize dair tüm inancınızı yitirirdiniz. İşte böyle zamanlarda kabaran dalgalar biricik köprünüzü yıkar, sular batıp çıkan tahta ve halat parçacıklarını uzaklara götürürdü. Öteki kıyıda duran sevgilinize bakardınız ve ona tekrar kavuşmanın bir yolunu arar ama bir türlü bulamazdınız. Böyle zamanlarda bazıları çare kalmadığını görüp nehrin yanından uzaklaşırlar, bazıları da kendini azgın sulara atıp karşıya yüzerek geçmeyi denerlerdi. Ama sevildiğini bilmeden ve sadakatten emin olmadan girilen bu nehirdeki akıntılar böyle bir yolculuğa izin vermezdi. Ya egonuz ve beklentileriniz sizi boğardı ya da şüpheleriniz ve korkularınız... Yine de yüzmeye çalışanlardan bazıları hiç vazgeçmezler ve ömürlerini aslında bataklık olan o karanlık sularda çırpınarak geçirirlerdi. Çünkü akıllarına yakınlarda bir yerlerde başka bir aşk ve başka bir nehir daha olabileceği gelmezdi. Daha ilk baştan nehri geçemeyeceğini anlayıp uzaklaşanlarsa, hayatları boyunca 'acaba yüzebilir miydim' diye sormaktan kendilerini alamazlardı.

Aşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı (Sayfa 106)Aşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı (Sayfa 106)

'Sen beni gerçekten sevmedin ki' diye söylendi sigarasının dumanının şekilden şekile girmesini izlerken. Bu bir suçlama değildi, sevmedi diye suçlanmazdı ki insan. 'Biraz' sevmişti Ömer onu, sevişecek kadar... Fedakarlık yapmadan, elini taşın altına sokmadan, uzaktan sevmişti. Dünya bunlarla doluydu zaten. sevgilisini, kocasından ya da karısından vazgeçmeden seven sürüyle insan vardı. İşte şimdi onlardan biri, karşısına geçip özür dileyecekti. Sevmemenin özrü olurmuş gibi, ya da sevilmemenin çaresi...

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
selen tunç 
24 Şub 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Tek bir sözünle beni saatlerce ağlatabilirsin ama bana yaptıklarını unutturacak tek bir kelime yok!

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
Ayşen BÜLBÜL 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Aşk şeytanın kemendiydi. İnsanı kıskıvrak yakalar,elini kolunu bağlar, her türlü deliliği yaptırırdı. Bir kez bu kementle yakalananı ne ahlak, ne gurur ne de mantık yola getirebilirdi.

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
Ayşen BÜLBÜL 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İnsan bir sınırı bir kez aşıp da, sonra tekrar aşmak istiyorsa, kan damarda durmayacak demektir.

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
selen tunç 
24 Şub 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Bazen söylediği tek kelimeyi önemseyerek büyüttüğümüz birinin ölümü o kadar etkilemez bizi. Ne de olsa söylediği sözde biz vardık ama ölümünde yoktuk.

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
Ayşen BÜLBÜL 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Aşkın sadece küçücük bir umuda ihtiyacı vardı. O umut olduktan sonra insan sonsuza dek bekleyebilirdi.

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
Ayşen BÜLBÜL 
06 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Suyun yeni açılan bir boşluğu dolduruvermesi gibi, hayat da senin eksildiğin yeri kaplayıverirdi.

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı
Minipamuk 
04 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Burası, bizim bildiğimiz, alıştığımız ve tanıdığımızı sandığımız yer değildi. Her köşesinde farklı boyutlara açılan gizli kapılar vardı ve türlü tuzaklarla, insanı ne yapıp edip kendisine yenik düşürüyordu. Yapmam dediğimiz şeyleri yaptıran, söylemem dediğimiz sözleri söyleten bir gücün esiriydik. Ve bu güç, bizim içimizde, tohumlarımızdaydı. Bu sınırın çok yakınına gittiğimizde, o sınırın orada olmadığını görüyorduk. Sınırlar mı sürekli değişiyordu; yoksa zaten onlar bizim var olmasını dilediğimiz seraplar mıydı?

Aşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı (Sayfa 36)Aşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı (Sayfa 36)
şule uzundere 
20 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Hepimiz ortak bir ruhu kullanıyorduk. İyilik aynı iyilik, kötülük de aynı kötülüktü; sadece oranlar insandan insana değişiyordu. Birimiz öldürebiliyorsak hepimiz öldürebilirdik; birimiz yalancıysak hepimiz yalancıydık; birimiz aldatabiliyorsak hepimiz aldatırdık. Rahibe Teresa’yla Karındeşen Jack’i ayıran çizgi aslında hiç de kalın değildi. Sonuçta özümüz aynıydı, içimizde her duygunun tohumları vardı, iyiliğin mi yoksa kötülüğün mü tohumlarının sulanacağına ise şartlar ve talih karar veriyordu.

Aşka Şeytan Karışır, Hande AltaylıAşka Şeytan Karışır, Hande Altaylı