Aşka Yelken Açanlar (deWarenne Dynasty Serisi 7)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.772
Gösterim
Adı:
Aşka Yelken Açanlar
Alt başlık:
deWarenne Dynasty Serisi 7
Baskı tarihi:
Şubat 2013
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430261
Kitabın türü:
Orijinal adı:
A Lady at Last
Çeviri:
Aydan Şanlısoy Özbek
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Korsanları Alt Eden Kaptan De Warenne bu vahşi güzele de boyun eğdirebilecek mi?

Bir korsanın kızı olarak büyüyen Amanda Carre görgü kurallarından habersizdir. Babası idam edildiğinde onu öfkeli bir kalabalığın elinden kurtaran Cliff de Warenne'den önce kimseden yardım görmemiştir. Başından geçenlerden sonra İngiltere'ye gitmeli ve hiç tanımadığı annesini bulmalıdır, refakatçisiyse çapkınlığıyla meşhur bir korsan avcısıdır.

Cliff de Warenne bu güzel fakat vahşi kızı Londra'ya, sosyetik annesinin yanına götürmeyi kendine görev edinir ve ona başka gözle bakmayı kabul etmez. Genç kızı Londra sosyetesine yem etmemek için vasisi olarak onu eğitmeli ve ona uygun bir eş bulmalıdır. Ama genç kıza duyduğu arzuyu kontrol etmesi giderek zorlaşacaktır. Meşhur korsan avcısı, sonunda bir kadının kalbini ehlîleştirmesine izin verecek midir?

"Aşka Yelken Açanlar okurlara tutkulu ve heyecanlı bir yolculuk vadediyor."
-Publishers Weekly-

"Brenda Joyce romanlarındaki güç ve tutkunun sınırı yok."
-Lisa Kleypas-
(Tanıtım Bülteninden)
440 syf.
·6 günde·10/10 puan
De Warenne serisinin 7-ci kitabı ve sevdiğim keyif alarak okuduğum bir kitap daha.
Tyrell Amandayla kral sarayında karşılaşır ve Amanda korsanlık suçundan asılması kararı verilen babasının affedilmesi için yalvarmaya gelmiş içeri bıtakılmayınca da hançerle kapıdakı korumaları tehtid etmişdi.. babası asılmazdan önce Amandaya Londraya hiç görmediği annesine gitme sözü verdirir. Durumdan haberdar olan Cliff onu kendi götürür Londraya. Annesi kızını reddedince Cliff kızın hamiliğini üstlenir ve gemide erkeklerle birlikte büyüyen, okuma yazma bilmeyen Amandayı evlenmesi için sosyeteye sokmaya karar verir . Onu bir hanimefendi gibi davranması, okuyup yazması, dans edebilmesi için hoca tutar ve bu sürede ailesi de ona yardımcı olur..zaman zaman Amandanın erkek ziyaretçileri artar ve Cliff bundan rahatsızlık duymaya başlar..aynı zamanda da ona iyi bir eş bulmak işini kafaya koymuştur..Amandaysa ona aşkını itiraf etmiş amma Cliff asla evlenmeyeceğini ve sadece hamisi ve arkadaşı olduğu için onu reddeder..derken Cliff zamanla ona aşık olduğunu anlar ve her şey değişir.
440 syf.
·2 günde·10/10 puan
Brenda Joyce'un kalemini seviyorum. Serinin bence en güzel kitabıydı diye düşünüyorum. Tabi daha okuyacağım kitaplar var. Umarım diğer kitapları da bu kitap kadar güzeldir.
Cliff de Warenne, hükumet adına korsanlık yapan bir denizci. Ve bir korsanın asılması sırasında Onun kızı olan Amanda ile tanışıyor. Daha Onu ilk gördüğü anda cesaretine hayran kalıyor. Ve Amanda'nın babası asıldıktan sonra Onu İngiltere'ye annesinin yanına götürmeye karar veriyor ve gelişen olaylar sonucunda Amanda'nın hamisi oluyor. Ve Ona koca arama çalışmalarına giriyor vs.
Amanda ise bir korsanın kızı, gemilerde erkeklerin arasında erkek gibi büyümüş. Çok iyi silah, kılıç kullanıyor. Aynı zamanda denizcilik hakkındaki her şeyi de biliyor. Amanda Cliff'e aşık oluyor ama Cliff bu aşka karşılık vermiyor. Neysa daha fazla spontai vermeyeyim. Siz okuyup öğrenin. İyi okumalar...
440 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
11 romanlık bir serinin 7.kitabı aşka yelken açanlar. Serinin okuduğum ilk romanı bu olunca ortadan dalmış gibi oldum ama hiç yabancılık çekmedim.

Tarihi kurguları çok seviyorum zaten bu tarzda okuyup da sevmediğim kitap yoktur. Bu romanı ve yazarı çok sevdim.

Romanın son kısmını okurken dedim ki erkekler konuşarak anlaşma özürlüsü olduklarını bu kadar belli etmese keşke çünkü kadınlar yaptıklarınızdan çok ağzınızdan çıkanlara odaklanır.

Tarihi kurguları üst üste değil de ara vererek okumak daha güzel oluyor. O yüzden ilerleyen zamanlarda serinin diğer romanlarını da okumayı düşünüyorum.
440 syf.
·2 günde·10/10 puan
Şimdiye kadar okuduğum en iyi Brenda kitabıydı. Hikayenin büyük bir kısmı denizde geçince ben daha çok beğeniyorum.
Cliff harika bir erkekti ve Amanda'yı çok beğendim.
Kitapta yanlış anlaşılmalar yoktu, sürekli birbirlerini terk etmeleri yoktu. Yalnızca Cliff'in anlaması biraz uzun sürdü.
Diğer kitaplar gibi sıkılmadım bunu okurken. Mary, Eleanor ve Lİzzie''yi tekrar okumak da çok güzeldi. Blanche 'yi çok merak ediyorum.
440 syf.
·25 günde·7/10 puan
Selam millet
Şu kitap benden ne çekti bir bilseniz Mart ayının başında okumaya başladım sonunda bitirdim şuan Nisan ayının ortasındayız ve ben yeni yorum giriyorum
Olsundu sizinde böyle süründürürdüğünüz kitaplar var mı

Gelelim kitabın konusuna
Korsanlık suçundan babası idam edilecek olan Amanda'nın yardımına tabiki De Warenne ailesinin en küçük oğlu Cliff koşar. Babasının ölümünden sonra içindeki koruma iç güdüsü daha çok kabaran Cliff, Amanda'yı tek yaşayan akrabası olan annesine Londra'ya götürmeye karar verir. Bütün hayatı denizlerde geçmiş iki insanın tutkusu aşka karışacak mı yoksa bu aşk başlarına bela mı olacak okuyup görüyoruz.

Kitabın yorumuna gelecek olursak
Ey yazar neden her kitapta kadınlar bu kadar gurursuz söyler misin tamam kendi ayakları üzerinde durabilir acılarla baş edebilirler ama neden bu kadar gururlarını ayaklar altına alıyorlar. De Warenne erkekleri zaten hep bildiğimiz gibi aşk kafası onlara sonradan dang ediyor. Ama Cliff'in anlaması daha uzun sürdü ama yine de güzeldi
Ben her ne kadar aralara kitap alarak süreci uzatsam da okuduğum an akıcı bir şekildr ilerliyor.
Sizlere alıntı bırakacak kaçıyorum

@bitutamokur
#bitutamhistorical Etkinliğine de bir daha katılayım
#alıntı
Çünkü aşk böyle bir şeydi ve artık kuşkusu kalmamıştı. Aşk denilen şey, insanı tüketen bir sevinç,tamamlanma hissi, keyif ve ihtiyaçların gitgide büyüyüp kocaman bir hale gelmesiydi.

#birfincankitaplikileokuyoruz #pegasusyayınları #brendajoyce #aşkayelkenaçanlar #dewarenne #bookstagram #okudumbitti #bookphotography #historicalromance #illekitaplahistoricalokuyoruz
440 syf.
·7/10 puan
Brenda Joyce bitmeyen seri yazmış Neyse ki kitapların konuları ve karakterler merakla okutacak kadar heyecanlı ama seri bittiğinde bir boşluğa da düşeceğimi hissediyorum. De Warenne ailesinin bireylerini okurken her birine hayranlık duymamak ve hödüklüklerine sinir olmamak elde değil. Brenda Joyce tarihi kitapların içinde oldukça gerçekçi ve macera dolu bir halde işliyor sanırım en sevdiğim yanı da bu oluyor.

Amanda bir korsanın kızı olarak büyümüştür. Tüm göz alıcı güzelliğinin yanında oldukça cesur, vahşi ve görgü kurallarından habersizdir. Babasının idam edileceği haberini alınca onu kurtarmak için büyük bir savaş verir ve kendini bir anda Cliff de Warenne'in koruması altında bulur. Bu ünlü korsan avcısı babasının idamından sonra onu Londra'da yaşayan sosyetik annesine teslim etmeye kararlıdır. Amanda ve Cliff çıktıkları uzun yolculukta fırtınalardan ve korsanlardan çok daha önemli bir şeyle savaşmak zorunda kalırlar. İçlerindeki arzuyla...

"Senin koruman altında olmam demek, senin tarafından alelacele evlendirilmek anlamına geliyorsa, o zaman senin korumanı istemiyorum!"
"Korktuğunu anlıyorum," diye başladı.
"Dün gece senin yatağındaydım!" diye suçladı, gözleri kederle büyümüştü. "Dün gece beni defalarca öptün. Sevgili olduğumuzu sanıyordum."
440 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Belli bir tür üzerinde ısrar ederseniz tarzı bıkkınlık veriyor bir süre sonra ister istemez. İnkar edersem çarpılırım bu yoğun günlerimde beynimi hiç yormadan şöyle tatlı tatlı okudum, gitti.

Ölüme mahkum bir korsan kızıyla, devletin izinli korsan avcısının hikayesi konu edilmiş.
440 syf.
·16 günde·Puan vermedi
The DeWarenne Dynasty serisinin okunma sırası:
1. Gönülçelen
2. Gülün Sözü
3. Oyun
4. Bir Avuç Aşk
5. Maskeli Balo
6. Kaçak Gelin
7. Aşka Yelken Açanlar
8. Kusursuz Gelin
9. Tehlikeli Aşk
10. İmkansız Aşk
11. Yemin

Kitabın büyük çoğunluğu denizlerde geçiyor. 2018 Popsugar Reading Challenge etkinliğinde denizde geçen kitap kategorisine kitap bulamamıştım. Aklıma gelseydi Aşka Yelken Açanlar’ı okurdum.

Kitapta Cliff’in aşka düşüşünü okuyoruz. Cliff zaten seride sevdiğim karakterlerden biriydi. Onu okumak da güzeldi.

https://suleuzundere.blogspot.com/...-okudum-neler-2.html
440 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Aşka Yelken Açanlar (deWarenne Dynasty Serisi 7)
Brenda Joyce
Hımm biraz zor okudum kabul etmeliyim. Neden mi hiç beklediğim gibi gelmedi çünkü. Kızımız bir kaçak korsanın kızı ve babasını asılmaktan kurtarmak için herşeyi yapacağını düşünüyor gittiği yerde bizim küçük Warrene yle karşılaşıyor. Görüntü öyle bir şey ki neyse onu oradan alıyor ve kendini kurtarıcı ilan ediyor Cliff kızımız 16 yaşında her neyse konu olarak beğenmedim tutkuyu hissetmedim kısacası idare ederdi . Şimdi sıra en büyük beklentim olan Rex 'te
Çünkü aşk böyle bir şeydi ve artık kuşkusu kalmamıştı. Aşk denilen şey, insanı tüketen bir sevinç,tamamlanma hissi, keyif ve ihtiyaçların gitgide büyüyüp kocaman bir hale gelmesiydi.
“Ben bir De Warrene’im,” dedi dikleşerek. “Oldukça kısa bir zaman önce babamın da dediği gibi, söz konusu aşk olunca, bizi hiçbir şey durduramaz.”
Cliff parmağıyla onu işaret ederken, gözleri vahşice parlıyordu. “Sana söyleyecek iki şeyim var, hanımefendi.”
Amanda, başını salladı, kalbi yerinden oynamıştı. Cliff, artık ondan nefret ediyordu.
“Benimle eve geliyorsun. Ve evleniyoruz.”
“Çünkü aşk böyle bir şeydi ve artık kuşkusu kalmamıştı. Aşk denilen şey, insanı tüketen bir sevinç, tamamlanma hissi, keyif ve ihtiyaçların gitgide büyüyüp kocaman bir hale gelmesiydi. Nefes alması ve hayatta kalması için deniz ve rüzgâra ihtiyacı olduğu kadar, Amanda’ya da ihtiyacı vardı. Bu, aynı zamanda saf ve duygusal olan olan büyük bir tutkuydu.”
Aşk denilen şey, insanı tüketen bir sevinç, tamamlanma hissi, keyif ve ihtiyaçların gitgide büyüyüp kocaman bir hale gelmesiydi.
Brenda Joyce
Sayfa 370 - Pegasus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşka Yelken Açanlar
Alt başlık:
deWarenne Dynasty Serisi 7
Baskı tarihi:
Şubat 2013
Sayfa sayısı:
440
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053430261
Kitabın türü:
Orijinal adı:
A Lady at Last
Çeviri:
Aydan Şanlısoy Özbek
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Pegasus Yayınları
Korsanları Alt Eden Kaptan De Warenne bu vahşi güzele de boyun eğdirebilecek mi?

Bir korsanın kızı olarak büyüyen Amanda Carre görgü kurallarından habersizdir. Babası idam edildiğinde onu öfkeli bir kalabalığın elinden kurtaran Cliff de Warenne'den önce kimseden yardım görmemiştir. Başından geçenlerden sonra İngiltere'ye gitmeli ve hiç tanımadığı annesini bulmalıdır, refakatçisiyse çapkınlığıyla meşhur bir korsan avcısıdır.

Cliff de Warenne bu güzel fakat vahşi kızı Londra'ya, sosyetik annesinin yanına götürmeyi kendine görev edinir ve ona başka gözle bakmayı kabul etmez. Genç kızı Londra sosyetesine yem etmemek için vasisi olarak onu eğitmeli ve ona uygun bir eş bulmalıdır. Ama genç kıza duyduğu arzuyu kontrol etmesi giderek zorlaşacaktır. Meşhur korsan avcısı, sonunda bir kadının kalbini ehlîleştirmesine izin verecek midir?

"Aşka Yelken Açanlar okurlara tutkulu ve heyecanlı bir yolculuk vadediyor."
-Publishers Weekly-

"Brenda Joyce romanlarındaki güç ve tutkunun sınırı yok."
-Lisa Kleypas-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 108 okur

  • Alara E.
  • Olcik
  • Gamze Aydeniz
  • Zeynep Aleyna
  • Sevil Yıldız
  • Vera Tanrıverdi
  • Gülnur Çat
  • Selma CENİKLİ
  • Tuğçe Akıllıoğlu
  • Luna

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%7.1
13-17 Yaş
%0
18-24 Yaş
%32.1
25-34 Yaş
%25
35-44 Yaş
%21.4
45-54 Yaş
%10.7
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%3.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.9
Erkek
%3.1

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.7 (11)
9
%27 (10)
8
%24.3 (9)
7
%16.2 (6)
6
%2.7 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0