Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları

7,8/10  (11 Oy) · 
41 okunma  · 
9 beğeni  · 
751 gösterim
Eve dönüyorum, gece başlıyor, bir dostum arıyor, bir yerlere gitmeyi öneriyor, ona, içimdeki boşluktan sözetmiyorum. Yine de "Seni neyin mutlu edeceğini biliyor musun?" diye soruyor. Tabii bilmiyorum!

Masanın üstünde bir dergi duruyor, bir sigara yakıyorum, kapağında büyük, renkli başlıklar var, 'Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları', bunları okuyarak öğrenebilir miydik? Şimdi birlikte geçirdiğimiz birkaç yılın ayrıntılarıyla dolu bu evde sabaha karşı oturmak istemiyorum, o ayrıntıları, küçük bir çocuğu yaşamımdan tümüyle çıkartmak istiyorum, unutmak, eğer imkansız değilse...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2010
 • Sayfa Sayısı:
  250
 • ISBN:
  9789752893160
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Halil Cindioglu 
08 Tem 23:45 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bol sigaralı bol kahveli bir kış günü elimden düşürmeden okumuştum.. durgun denizlerinizi bir anda hırçınlaştıran kocaman dalgalar oluşturan biriktirdiğiniz o tüm çakıl taşlarını kıyıya vuran büyük bir hazine ..Korkarım bir sabah uyanacaksın ve artık başkasına verecek bir parçan kalmadığını göreceksin..

KubraYSN(RJ) 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bu yazarın dilini seviyorum. Her ne kadar diğer romanları kadar başarılı bir olay örgüsü göremesem de , olaylar arasında çok fazla kopukluk olsa da dilindeki anlatımdan bir şey kaybetmemiş. Akıcılığı yakalamış bir kitap. Bu yazarın kitaplarında konu olarak sevemediğim bir şey var : Cinsellik. Kitaplarında sürekli içinde boşlukla yaşayan insanları ve bunların anlam arayışlarını görüyorsunuz. Sonunda karşınıza , cinsellikle bu boşluğu kapatabileceğine inanan bir insan çıkıyor. Bu durum beni rahatsız ediyor çünkü hislerin kutsallığına inanan biriyim ve yazarın seçtiği bu yol bana hisleri bayağılaştırıyor gibi geliyor. Cinselliğin içinde hisleri de barındırdığını savunabilirsiniz. Ancak kitabı okuduğunuzda göreceksiniz , anlatılma şekli hisleri tamamlayan bir şey olarak değil , hayvani bir içgüdü boyutuna varıyor. Bu kitabında da konu açısından aynı şey olmuş. Kendini arayan bir adam ve bu arayışı cinsellikte bulacağını sanmasının saçmalığı. Konu olarak çok etkilemiyor beni yazarın kitapları , asıl çekici kılan sözcükler onun kitabını. İnanılmaz derecede güzel bir dili var. Sözcüklerle gerçekten dans ediyormuş hissi oluşturuyor bende. Konu olarak zayıf ama dil olarak çok güzel bir kitaptı. Konuya mı öncelik veriyorsunuz, dile mi ? Ona göre sizin için değeri değişecek bir kitap.

~Şahzek~ 
20 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Değerli bir ablamın tavsiyesi üzerine elime aldığım bir kitap.Aşkı arayan bir Ada'mın ruh halinden,etrafındakilerin ruh halinden bahsetmiş.Ya gerçekten güzel.Ama ooooo harika da diyemem.

Deliler Cumhuriyeti 
25 Mar 01:23 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Muhteşem diyemeyiz, cok daha iyi eserleri de var yazarın. Lakin okunmaz da diyemeyiz. Kürşat BAŞAR seviyorsanız ve biraz da hoşgörülüyseniz yine keyif alırsınız bence.

Kitaptan 33 Alıntı

Banksy 
26 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Masal
Masalın tersinden korkuyor Selin belki de.Sevgili prensinin birdenbire kurbağaya dönüvereceğinden ve artık inanacak hiç masalı kalmayacağından.

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat BaşarAşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar
Banksy 
27 Nis 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat
Hep , hayatımızı kaplayan insanların hayatındaki her şeyi silip bütün o görüntülerin yerini almak istemez miyiz ? Ve çoğu zamanda bu iş için en yanlış insanı seçmez miyiz?

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat BaşarAşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar

"Gidecek bir yer var mıydı gerçekten, çok uzakta, her şeyin unutulabileceği kadar uzak bir yer, insanın kendisinden başka hiçbir şeyi düşünmeyeceği kadar uzak?"

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat BaşarAşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar
Eda tan 
11 May 02:36 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

senin yanında mutluydu sanırım. Herşeyin kötü gittiği bir hayattı onunki. Bir tek senin yanında; sen onun saçlarını okşadığında, ona sarılıp uyuduğunda mutlu oluyordu. Ama sonra o da ötekiler gibi parçaları birleştiremediğini anladı. o bütünlüğü arıyordu ama eksik olan şeyler vardı. bütün çocuklar anne babalarıyla lunaparka gidiyorlardı, o tek başına orada durup eğlenmeye çalışırken, bütün bu mutluluğun içinde eksikliğini görmezden gelemediği birşeyleri fark ediyordu.

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 137)Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 137)
Cansu A. 
06 Mar 2015 · Kitabı okudu

Artık iyi piyano çalmak, iyi futbol oynamak, iyi şarkıcı olmak iyi devlet adamı olmak yeterli değil. Aynı zamanda soytarı olmak gerekiyor. Günümüze bilgi çağı diyorlar, imaj çağı diyorlar. Oysa aslında tam bir soytarılar çağı.

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat BaşarAşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar

"Sakın bir işe basladığında, bir karar verdiğinde yarı yoldan dönme. herşeyi aşıp başardığını görünce o tereddüt anına güleceksin. eğer vazgeçersen asla sonuna ulaşamayacaksın."

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat BaşarAşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar
Eda tan 
01 Haz 00:22 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Belki de tek istedigim birlikte bir şarkı söylemekti, benim şarkımı, basit, sıradan, sevimli bir şarkı, ama soylemedin.

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 88)Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 88)
KubraYSN(RJ) 
15 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Uzaktan gelen, ara ara duyulan bir müzik bana geçmişi, unuttuğum insanları , sevdigim yüzleri , unutulmaz konuşmaları hatırlatıyor.

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 10)Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 10)
KubraYSN(RJ) 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Korkarım bir sabah uyanacaksın ve artık başkasına verecek bir parçan kalmadığını göreceksin.

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 136)Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 136)
KubraYSN(RJ) 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Kitapların içinde bazen unuttuğumuz tanıdıklara, yitirdiğimiz insanlara rastlar mıyız?

Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 99)Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları, Kürşat Başar (Sayfa 99)
4 /