Aşkı Seçtim Sancaktarlar Serisi 2

8,5/10  (35 Oy) · 
69 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.946 gösterim
Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken, geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı. Şimdi ona bu kadar yakınken, uzak durmak hiç kolay olmuyordu.

Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika'ya gidince yıkılmamış, kendini çocuklarına adamıştı.

Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye'ye döndüğünde Asya'nın dengesi alt üst olur. 

Asya, hayatına yeniden giren Doruk'un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylarla mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya, çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken; Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için ?amansız bir savaş vermek zorunda kalır.

Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk her şeyi affedecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2014
 • Sayfa Sayısı:
  409
 • ISBN:
  9786059021128
 • Yayınevi:
  Müptela Yayınları
 • Kitabın Türü:
Fikriye Arcn 
04 May 2017 · Kitabı okudu · 7 günde

Aşk kitapları işe aram pek iyi değil aslında ama yer yer akıcılık kazandı yer yer kaplumbağa hızında ilerledş bu kitap. Bazı bölümlerde hadi artık bitsin ne gereksiz ayrıntılar var diyebiliyorsunuz ancak aşkı hafif gizemli olaylarla birleştirmiş bir kitaptı. Okunabilir bir kitap.

Neşeliyorumlar 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ahh bu kitap için söylenecek çok söz ve aldığım çok ah var. :/ Ama hepsi kitabın yazarı Meral Abla'mmm yüzünden oldu. O:) Anlayacağınız burda Doruk gibi bende masumum.

Şimdi ilk kitapta Tanem ve Yağız'ın yanında Asya ve Doruk'un baş döndüren hikayelerini de okumuştuk ucundan kıyısından. Ve Asya'nın psikolojik bir sorunu olduğunu da Tanem'in hastane odasının dağıtılması hasebiyle Yağız ve Doruk'la beraber bizler de öğrenmiştik Ama sanırım 5 aylık aradan dolayı bende unutmuşum. :p Neyseki bu kitapta yeniden hatırlatıldı.
Nerde kalmıştık? Hahhh buldum. Birinci kitabın sonunda biz Tanem ve Yağız'ın mutluluğunu doyasıya yaşarken aslında Doruk efendininde Asya'yı bırakıp eski sevgilisi Sabrina'ya geri dönmesinin şokunu daha atlatamamışken Asya'yı hamile haliyle bırakıp Amerka'ya giden Doruk efendinin utanmadan ikizleri Yaren ve Yağız'ın doğum gününe Sabrina'yı da getirmesiyle ilk kitabımız son bulmuştu.

Ay ama o nasıl bir sondu öyle -_- resmen ben 5 ay boyunca Doruk efendinin ardından etmediğim laf söylemediğim kötü söz kalmamıştır. Ama dediğim gibi hepsi Meral Abla'mın suçu. O:) O günler aklıma geldikçe hala çıldıracak gibi olup hala Doruk'a saydırasım geliyor. 3:) Bakıyorum da bu ilk kitabın sonu yüzünden büyük travma yaşamışım ben :p

Gelelim serinin 2.kitabının çıkmasından sonraki sürece... Kitap çıktı-kitapçılara dağıtıldı-Malatya'ya bile geldi ama ben kitabı alamadım. Hemen telaşa kapılmayın canım. O sıralar sadece Elif'ten İstanbul TÜYAP Fuarı'ndan kitabı imzalı almasını istediğimden alamadım. Yoksa ilk bulduğum yerde ki kitabı ilk D&R'de gördüm ordan alırdım. Ama işte dediğim gibi imzalı istediğim için beklemek durumunda kaldım. Tek farkla D&R'ye gidip kitabı orda gördüğüm an alıp son sayfasını da okudum. 3:) Benim de böyle bir huyum var naparsın?

Kitabı okuma sürecim... İlk 40 sayfada ben hala Doruk'a kızıp duruyorum. -_- Sebebi belli yanında getirdiği Sabrina cadısı yüzünden. Ha birde yine bir Türkiye ziyareti sırasında Asya'ya velayet davası açıp çocukları ondan alacağını söylemesi yüzünden. -_- Ama o 41.sayfada ben şok! Ben vefat! Ya ben şimdi o şok olma nedenimi söylerdim de spoi sevmeyenler çoğunlukta o yüzden susuyorum. 3:) Olaylarda işte 41.sayfadaki olayın akşamına başlıyor. Aylardan Aşk kitabını okuyanlar bilir Sancaktarlar'ın başından olaylar eksik olmaz. B| Ehh Asya'da bir Sancaktar olduğuna göre onu da istisnasız geçemeyiz. ;)

Olayların başlangıcı Asya'nın Aylardan Aşk kitabında bin bir emekle açtığı Cennet adlı butik-güzellik salonu-kafesine bir hırsızın girmesiyle başlıyor. Daha sonra aynı hırsızımız aynı gün Asya'nın evine de girince Asya çocuklarını da alıp Tanem ve Yağız'ın yanına geçiyor bir süre. Yine nafile. -_- Bu seferde Yağız&Tanem çiftinin evindeyken yine aynı hırsızımız Yaren'i kaçırıyor. :'( Bu olaydan sonra Asya ve tüm aile kahroluyor tabi bizde aynı şekilde.

Adı gibi yağız, esmer oğlu onaylarcasına kafasını sallayıp "Yayen yok!" dediğinde Doruk, tam kalbine kurşun isabet etse canının daha az yanacağını düşündü.
"Yakında gelecek oğlum."
"Delsin. Kayanlık oldu."


Zorlu bir süreç sonunda Yaren'i kurtarıyorlar. Ama o sırada da Doruk parayı götürdüğü sırada parayı alanlar tarafından feci bir şekilde hırpalanıp hastanelik oluyor. Bu durum da benim seri ismini #SancaktarlarHastanede diye zikretmeme neden oluyor. :D Ve hastanedeki Doruk'tan bir alıntı ;)

“Dayak yediğim için hastaneye... düştüğüm bir duyulursa… ahh... rezil olurum.”
“Ne demek rezil olurum? Lütfen Doruk, şu egonla vedalaş artık!”
“Neden ki? Ben onu seviyorum!”


Bu yorumun sonunu bağlayamayacağım o yüzden tavsiyem en kısa zamanda kitabı edinin :D Okurken nasıl başlayıp bitirdiğinizi anlamıyorsunuz bile ;) ehh tabi yazarımızın akıcı bir kalemi olduğundan normaldir (y)

Bu arada unutmuşum ama Asya'da beni az çileden çıkarmadı. -_- Hadi Doruk başta bir eşeklik yaptı tamam ama seninki daha beter eşeklik oldu. Çocuk senden o kadar af diledi. Yapmadığı şebeklik kalmadı ama yok #dağkeçisi lakabının hakkını verecektin dimi illa.

Aşkı Seçtim benzeri kitaplar

Sevgi Sertel 
10 Oca 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Sancaktarlar serisinin 2. Kitabı olan “Aşkı Seçtim” bitti... Meral Kır kalemi için artık birşey yazmıyorum zira çok sevdiğim yazarlar arasına girdi.
Aşk ve Polisiye yi harika bir şekilde harmanlıyor yazarımız ve bir çırpıda kitabı bitirmenizi sağlıyor.
Aşıkların hikayesini okuyup onlarla duygulanırken, diğer yandan suçlulular kim ? Şimdi ne olacak diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi. Duygusal boyuttan bir anda sizi polisiye olayların içine çekiveriyor :)
İlk kitabı olan Aylardan Aşk'tan tanıdığımız, Doruk ile Asya'nın hikayesini okuyoruz bu kez de. İlk kitabın finalinde biliyorsunuz Doruk Türkiye ye eski sevgilisi Sabrina ile gelmişti ve final bomba etkisi ile bitiyordu :)

Asya ikizleri ile düzenini oturtmuş, yaşadığı hayal kırıklığını derine gömmeye çalışırken, Doruk’un aniden sevgilsi ile gelmesi onu tekrar alt üst eder.
Diğer yandan Doruk pişmanlıklar içinde kıvranırken aşkını ve çocuklarını nasıl geri kazanacağını bilemez.
Tüm bunlar olurken diğer yandan organize olmuş bir ekip hain planlarını ilmek ilmek işlemeye devam eder ...
Ve Sancaktarlar için her şey bir anda kabusa dönüşür.

Kim bunlar ? Sancaktarlar ile sorunları ne? Ne istiyorlar ?

Kitap da ara ara başka karakterlerinin geçmişini okurken uzun süre anlam veremedim. Neyi okuyorum, bunlar da kim diye düşünürken, Yazar şahane bağlamış olayı ve “yok artık” dedim :)

Doruk’un geçmişiyle hesaplaşması, Dr. Yağız ve Tanemin hayatı, Ahmet ve Sena nın atışmaları :)
Serra nın huysuzlukları ve Mehmetin tüm aileye sahip çıkma çabaları ile muhteşem bir roman sizi bekliyor :)

Ve Final :) yine öyle bir yerde bitti ki, hemen 3. Kitabına başlamak için sabırsızlanıyorum.
İkinci kitabı çok çok daha iyiydi :) daha ilk sayfadan son sayfasına kadar aksiyon eksik olmuyor...
Herkese tavsiye ediyorum.

Sevgili Meral Kır yüreğine-kalemine sağlık... Başarıların daim olsun..

Yeliz Kaynakcioglu 
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Son sayfaya kadar büyük bir heyecan ve merakla okudum kitabi. Acaba kim diye düşünerek şahane bir finalle bitti kitabim. Doruk ve Asya vardi bu kitapta. Ama Asya büyük sorunlarla başa çıkmak zorunda kalıyor. Herşey yoluna girdi derken çıkan yangın ve soygun daha başlangıçtı. 2 yaşındaki ikizlerden Yaren' in kaçırılması ikili için büyük bir acıya dönüştü. Ama bunları yapan yada .....kimdi. Meral Kır ilk kitabi da geçse bile halen ben Yagiz' a hayranım

Hayalperestinkitapligi 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşk, dram, gizem, polisiye ve birazcık da gerilim türlerin karışımı ile yazılmış kitap. İsminden dolayı bizi ask ve dram'a boğar sannetmiştim ama hiç öyle olmadı. Aşk ve dram'dan çok polisiye var resmen. Hiç sıkmadan çabucak bitiyor. Aylardan aşk gibi burada da bölüm bölüm değil. Özlem, umut, hayal kırıklığı, keder , tutku gibi duygu isimleriyle bölümler oluşturulmus. Doruk'un Sabrina ile dönmesine şaşırmamız bitmeden cennete (asya'nın butiği) hırsız girmesi ve yangın çıkması ve buda bitmeden Asya'nın evine hırsız girmesi. Heyacan bir an olsun düşmüyor. Aylardan aşk'tan daha güzel bir kitaptı. Gerek sürükleyiciliği gerekse heyecanın bir an düşmemesi. Kesinlikle okumanızı öneririm. Bu karakterler bir an önce tanışın. Kapağını biraz beğenmedim. Kitaptaki olaylara ve olayların akışına çok uyan bir kapak değil. Daha güzel olabilirdi.

Merve Yüce 
03 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Yazarın ilk kitabı göre daha başarılı bulduğum bir kitap ancak sonu biraz acele yazılmış gibiydi.Akıcı dili sayesinde çabuk okunup bitiyor.

Nejla GÜNEŞ 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle yazarı tebrik etmek istiyorum. Şöyle ki; hem polisiye , hem gerilim hem de dozunda ve içine çeken romantik konusuyla yani gönlüme taht kuran bir roman oldu desem abartmış olmam. Birinci kitap olan Aylardan Aşk da güzeldi fakat bu bir başkaydı gerçekten. Anlatımı , konu geçişleri ve tabi ki kurgusu çok beğendim doğrusu.. Kitabı başından sonuna kadar abartmıyorum son sayfasına kadar heyecan ve merak , hep pik durumunda okuyorsunuz romanı. Tabi ki bu benim şahsi fikrim ama üçüncü kitap da( Yolum Aşka Düştü ) okunmak için şuan yanı başımda masamda... :) Bu kitapta Asya ve Doruk' un hikayesini okuduk ve tek kelime ile muhteşemdi....Eline , kalemine ve yüreğine sağlık Meral Kır....

TSena_gl 
25 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aşkın ve açtığı yaraların, kısacası hayatın bir insanı nasıl olgunlaştırdığı gördüm bu kitapta. Ve herkese güvenilmemesi gerektiğini... Aşk, kaçtıkça seni kovalayan bir illet. Geri dönüşe ve affedilmek için her şeyi yapmaya sebebiyet veren bir neden. Ve hataları affedip, aşkı şu kısacık hayatta yaşanması gerektiğini anlatan bir mucize, bence bu kitap.

Kitaptan 32 Alıntı

Nur-AL 
31 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sevgi
İnsanoğlu doğarken kalbinde herkese ve her şeye yetecek kadar sevgiyle doğar ve onu büyüdükçe dağıtır. Almasını bilirsen vermesi kolaydır.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 331 - "Sevgi" bölümünden)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 331 - "Sevgi" bölümünden)
Nur-AL 
19 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Anne Olmak
Anne olmak kendinden vazgeçmek değildi. Sadece, kendinden önce çocuklarını düşünmekti.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 17)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 17)
Nur-AL 
 23 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sevmek
Sevmek güven isterdi; gözü kapalı inanmak, sığındığın limanın adı aşk olsun isterdi. Bir ömür sürmesini, ilk rüzgârda yıkılmamasını dilerdi.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 85)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 85)
Nur-AL 
28 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Umut
Umut; kimine göre ümit... Hayal kurmak, kurduğun hayalin peşinden gitmek. Ummak, dilemek, istemek, vazgeçmemektir.
Hepsi yalan. Umut; yaşamak için bir neden, yarına ulaşmak için derman, nefes almak için de güç demektir.
Hayatın tüm çelmelerine rağmen ayakta kalmayı başarabilmektir.
Hayat "umut ettiğin" kadardır.
Umuda en güzel örnek; yeni günde gözlerini yeniden açmaktır.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 140 - "Umut" bölümünden)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 140 - "Umut" bölümünden)
Nur-AL 
19 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kıskançlık
Dozunu bilirse âşık, maşuka verilen kıymettir. Kıskançlığın olduğu yerde sevginin kokusunu alabilirsin ama aslında vuslata varmadan sevdiğini kaybetme korkusudur.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 59 - "Kıskançlık" bölümünden)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 59 - "Kıskançlık" bölümünden)
Nur-AL 
21 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Özlem
Kalbinin tam içine hapsolmuş ağlayan bir çocuk gibidir özlem... O ağladıkça sen susarsın, o susmadıkça sen özlemle yanarsın.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 79 - "Özlem" bölümünden)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 79 - "Özlem" bölümünden)
Nur-AL 
24 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Nazım Hikmet
Nazım Hikmet, "Bilir misin ne kötüdür insanın bildiğini anlatamaması, kelimelerin hep yarım kalması. 'Ben' deyip susması, 'Sen' deyip ağlaması!" demiş ya, sanki Asya'yı düşünmüş de söylemiş.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 86)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 86)
Nur-AL 
21 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Özlem
"Öz" kökünden, yani insanın kendisinden türeyen özlemek bir şey veya kişinin eksikliğini hissetmektir. Ama aslında basit bir "eksiklik hissetme" durumunun çok ötesinde, çok daha derindir. Kimi zaman mutluluk verse de çoğunlukla yakıcı ve kavurucu bir etkisi vardır.

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 79 - "Özlem" bölümü)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 79 - "Özlem" bölümü)
Nur-AL 
 18 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sevmemek
Sevmemek, nefretin ilk aşamasıdır. Ve aşkla ince bir çizgiyle ayrılmış öteki taraftır. "Senden nefret bile etmiyorum." Ne ağır bir cümledir bu, hem söyleyeni hem de söyleteni için...

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 9 - "Nefret" bölümünden)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 9 - "Nefret" bölümünden)
Nur-AL 
27 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kadın
"Karşınızdaki kadını tanımadan onları anlıyormuş gibi davranmayın"

Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 110)Aşkı Seçtim, Meral Kır (Sayfa 110)
4 /