Aşkı Seçtim (Sancaktarlar Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
2.239
Gösterim
Adı:
Aşkı Seçtim
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 2
Baskı tarihi:
Kasım 2014
Sayfa sayısı:
409
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021128
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken, geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı. Şimdi ona bu kadar yakınken, uzak durmak hiç kolay olmuyordu.

Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika'ya gidince yıkılmamış, kendini çocuklarına adamıştı.

Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye'ye döndüğünde Asya'nın dengesi alt üst olur. 

Asya, hayatına yeniden giren Doruk'un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylarla mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya, çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken; Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için ?amansız bir savaş vermek zorunda kalır.

Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk her şeyi affedecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)
Aşk kitapları işe aram pek iyi değil aslında ama yer yer akıcılık kazandı yer yer kaplumbağa hızında ilerledş bu kitap. Bazı bölümlerde hadi artık bitsin ne gereksiz ayrıntılar var diyebiliyorsunuz ancak aşkı hafif gizemli olaylarla birleştirmiş bir kitaptı. Okunabilir bir kitap.
#kitapyorumu
#MeralKır
#AşkıSeçtim

Siz hiç polisiye ile harmanlanmış Aşk dolu bir roman okudunuz mu?

Ben keyif alarak, hiç sıkılmadan tabiki de “Aşkı Seçtim” kitabını okudum.Polisiye tarzında birçok gizemli olay kurgusunda büyüleyici bir Aşk’a şahit oldum. Nefesimi tutarak okuduğum yerler o kadar fazlaydı ki ne olur birşey olmasın derken dualar ettiğim bile oldu.

Sancaktar ailesinin güzel kızı Asya Sancaktar ve Doruk Akman arasında geçen kitapta bu ikili kavuşmalı, ayrılık olmaz olamaz diye merakta kaldım şimdi neler olacak diye derken bir baktım kitap bitti.

Spoiler yok. Nasıl mı bitti?? Okumadıysanız mutlaka okumanızı, öncelikli olarak okumanızı tavsiye ederim.

Yazarımızın kalemi gerçekten çok başarılı bu kitap için Meral Kır’a sonsuz teşekkürler. —
Sancaktarlar serisinin 2. Kitabı olan “Aşkı Seçtim” bitti... Meral Kır kalemi için artık birşey yazmıyorum zira çok sevdiğim yazarlar arasına girdi.
Aşk ve Polisiye yi harika bir şekilde harmanlıyor yazarımız ve bir çırpıda kitabı bitirmenizi sağlıyor.
Aşıkların hikayesini okuyup onlarla duygulanırken, diğer yandan suçlulular kim ? Şimdi ne olacak diye düşünürken buluyorsunuz kendinizi. Duygusal boyuttan bir anda sizi polisiye olayların içine çekiveriyor :)
İlk kitabı olan Aylardan Aşk'tan tanıdığımız, Doruk ile Asya'nın hikayesini okuyoruz bu kez de. İlk kitabın finalinde biliyorsunuz Doruk Türkiye ye eski sevgilisi Sabrina ile gelmişti ve final bomba etkisi ile bitiyordu :)

Asya ikizleri ile düzenini oturtmuş, yaşadığı hayal kırıklığını derine gömmeye çalışırken, Doruk’un aniden sevgilsi ile gelmesi onu tekrar alt üst eder.
Diğer yandan Doruk pişmanlıklar içinde kıvranırken aşkını ve çocuklarını nasıl geri kazanacağını bilemez.
Tüm bunlar olurken diğer yandan organize olmuş bir ekip hain planlarını ilmek ilmek işlemeye devam eder ...
Ve Sancaktarlar için her şey bir anda kabusa dönüşür.

Kim bunlar ? Sancaktarlar ile sorunları ne? Ne istiyorlar ?

Kitap da ara ara başka karakterlerinin geçmişini okurken uzun süre anlam veremedim. Neyi okuyorum, bunlar da kim diye düşünürken, Yazar şahane bağlamış olayı ve “yok artık” dedim :)

Doruk’un geçmişiyle hesaplaşması, Dr. Yağız ve Tanemin hayatı, Ahmet ve Sena nın atışmaları :)
Serra nın huysuzlukları ve Mehmetin tüm aileye sahip çıkma çabaları ile muhteşem bir roman sizi bekliyor :)

Ve Final :) yine öyle bir yerde bitti ki, hemen 3. Kitabına başlamak için sabırsızlanıyorum.
İkinci kitabı çok çok daha iyiydi :) daha ilk sayfadan son sayfasına kadar aksiyon eksik olmuyor...
Herkese tavsiye ediyorum.

Sevgili Meral Kır yüreğine-kalemine sağlık... Başarıların daim olsun..
Son sayfaya kadar büyük bir heyecan ve merakla okudum kitabi. Acaba kim diye düşünerek şahane bir finalle bitti kitabim. Doruk ve Asya vardi bu kitapta. Ama Asya büyük sorunlarla başa çıkmak zorunda kalıyor. Herşey yoluna girdi derken çıkan yangın ve soygun daha başlangıçtı. 2 yaşındaki ikizlerden Yaren' in kaçırılması ikili için büyük bir acıya dönüştü. Ama bunları yapan yada .....kimdi. Meral Kır ilk kitabi da geçse bile halen ben Yagiz' a hayranım
Yazarın ilk kitabı göre daha başarılı bulduğum bir kitap ancak sonu biraz acele yazılmış gibiydi.Akıcı dili sayesinde çabuk okunup bitiyor.
Aşk, dram, gizem, polisiye ve birazcık da gerilim türlerin karışımı ile yazılmış kitap. İsminden dolayı bizi ask ve dram'a boğar sannetmiştim ama hiç öyle olmadı. Aşk ve dram'dan çok polisiye var resmen. Hiç sıkmadan çabucak bitiyor. Aylardan aşk gibi burada da bölüm bölüm değil. Özlem, umut, hayal kırıklığı, keder , tutku gibi duygu isimleriyle bölümler oluşturulmus. Doruk'un Sabrina ile dönmesine şaşırmamız bitmeden cennete (asya'nın butiği) hırsız girmesi ve yangın çıkması ve buda bitmeden Asya'nın evine hırsız girmesi. Heyacan bir an olsun düşmüyor. Aylardan aşk'tan daha güzel bir kitaptı. Gerek sürükleyiciliği gerekse heyecanın bir an düşmemesi. Kesinlikle okumanızı öneririm. Bu karakterler bir an önce tanışın. Kapağını biraz beğenmedim. Kitaptaki olaylara ve olayların akışına çok uyan bir kapak değil. Daha güzel olabilirdi.
Diğer aldığım kitaplara göre sönük kaldı. Genel olarak Meral Kır'ın kitaplarını okuyorum ama okurkenki heyecanı alamıyorum. Bir şeyi sıkıyor beni ama nedir bulamadım. Kitaplarını alma sebebim ilk okuduğum kitabındaki diğer karakterlerin hayatını yazması. İlk kitabı bence daha iyiydi.
Öncelikle yazarı tebrik etmek istiyorum. Şöyle ki; hem polisiye , hem gerilim hem de dozunda ve içine çeken romantik konusuyla yani gönlüme taht kuran bir roman oldu desem abartmış olmam. Birinci kitap olan Aylardan Aşk da güzeldi fakat bu bir başkaydı gerçekten. Anlatımı , konu geçişleri ve tabi ki kurgusu çok beğendim doğrusu.. Kitabı başından sonuna kadar abartmıyorum son sayfasına kadar heyecan ve merak , hep pik durumunda okuyorsunuz romanı. Tabi ki bu benim şahsi fikrim ama üçüncü kitap da( Yolum Aşka Düştü ) okunmak için şuan yanı başımda masamda... :) Bu kitapta Asya ve Doruk' un hikayesini okuduk ve tek kelime ile muhteşemdi....Eline , kalemine ve yüreğine sağlık Meral Kır....
Aşkın ve açtığı yaraların, kısacası hayatın bir insanı nasıl olgunlaştırdığı gördüm bu kitapta. Ve herkese güvenilmemesi gerektiğini... Aşk, kaçtıkça seni kovalayan bir illet. Geri dönüşe ve affedilmek için her şeyi yapmaya sebebiyet veren bir neden. Ve hataları affedip, aşkı şu kısacık hayatta yaşanması gerektiğini anlatan bir mucize, bence bu kitap.
Polisiye ile harmanlanmış Aşk dolu bir roman ve muhteşem. Sancaktarlar serisinin 2. Kitabı akıcı dili sayesinde çabuk okunup bitiyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi okumalar...
İnsanoğlu doğarken kalbinde herkese ve her şeye yetecek kadar sevgiyle doğar ve onu büyüdükçe dağıtır. Almasını bilirsen vermesi kolaydır.
Meral Kır
Sayfa 331 - "Sevgi" bölümünden
Anne olmak kendinden vazgeçmek değildi. Sadece, kendinden önce çocuklarını düşünmekti.
Umut; kimine göre ümit... Hayal kurmak, kurduğun hayalin peşinden gitmek. Ummak, dilemek, istemek, vazgeçmemektir.
Hepsi yalan. Umut; yaşamak için bir neden, yarına ulaşmak için derman, nefes almak için de güç demektir.
Hayatın tüm çelmelerine rağmen ayakta kalmayı başarabilmektir.
Hayat "umut ettiğin" kadardır.
Umuda en güzel örnek; yeni günde gözlerini yeniden açmaktır.
Meral Kır
Sayfa 140 - "Umut" bölümünden
Sevmek güven isterdi; gözü kapalı inanmak, sığındığın limanın adı aşk olsun isterdi. Bir ömür sürmesini, ilk rüzgârda yıkılmamasını dilerdi.
Kalbinin tam içine hapsolmuş ağlayan bir çocuk gibidir özlem... O ağladıkça sen susarsın, o susmadıkça sen özlemle yanarsın.
Meral Kır
Sayfa 79 - "Özlem" bölümünden
Dozunu bilirse âşık, maşuka verilen kıymettir. Kıskançlığın olduğu yerde sevginin kokusunu alabilirsin ama aslında vuslata varmadan sevdiğini kaybetme korkusudur.
Meral Kır
Sayfa 59 - "Kıskançlık" bölümünden
Nazım Hikmet, "Bilir misin ne kötüdür insanın bildiğini anlatamaması, kelimelerin hep yarım kalması. 'Ben' deyip susması, 'Sen' deyip ağlaması!" demiş ya, sanki Asya'yı düşünmüş de söylemiş.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşkı Seçtim
Alt başlık:
Sancaktarlar Serisi 2
Baskı tarihi:
Kasım 2014
Sayfa sayısı:
409
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021128
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Ona, gururuna köle olmayacak kadar çok âşıktı. İstisnasız her gece, omuzlarında dans eden saçlarına dokunduğunu hayal etmişti. Ve her hayalinin sonunda o ipek sarısı, rüzgâra meydan okuyan saçların yokluğu ilmik olup boğazında düğümlenirken, geceler boyunca nefes almadan yaşamaya çalışmıştı. Şimdi ona bu kadar yakınken, uzak durmak hiç kolay olmuyordu.

Zengin ve ünlü Sancaktarların beş çocuğundan biri olan Asya, önceleri ailenin sosyetik kızıyken hayatı çok kısa sürede değişmişti. Deli gibi âşık olduğu ve çocuklarının babası olan Doruk, onu bırakıp eski sevgilisinin peşinden Amerika'ya gidince yıkılmamış, kendini çocuklarına adamıştı.

Bir gün Doruk, yanında eski sevgilisi Sabrina ile birlikte Türkiye'ye döndüğünde Asya'nın dengesi alt üst olur. 

Asya, hayatına yeniden giren Doruk'un varlığına alışamamışken kendisinin ve etrafındaki herkesin hayatını tehlikeye sokan olaylarla mücadele etmesi gerekir. Kendini garip bir oyunun içinde bulan Asya, çocuklarını tehlikelerden korumaya çalışırken; Doruk da ailesine zarar vermek isteyenlerin kim olduğu ortaya çıkarmak için ?amansız bir savaş vermek zorunda kalır.

Doruk ve Asya, bütün bu olan biten arasında aşkı yeniden bulabilecek mi? Daha da önemlisi aşk her şeyi affedecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 92 okur

  • Feyza
  • Showy
  • Esra Esenlikci
  • Gizem
  • Sibel Aky
  • Sevde
  • Nisanın Kitaplığı
  • BİLGE ÖGETÜRK
  • Selen Abalı
  • KİTAP AŞKIM

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6
14-17 Yaş
%6
18-24 Yaş
%26
25-34 Yaş
%24
35-44 Yaş
%20
45-54 Yaş
%16
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%2

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.3
Erkek
%3.8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.4 (17)
9
%14.6 (7)
8
%27.1 (13)
7
%4.2 (2)
6
%10.4 (5)
5
%2.1 (1)
4
%4.2 (2)
3
%0
2
%2.1 (1)
1
%0