Aşkın Dili Duadır

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
148 gösterim
"Dilin aşkı yorumlaması güzeldir ama dile gelmeyen aşk daha güzeldir."


Tüm dünyada tanınan ve hayranlık duyulan başta Mevlana ve Şems-i Tebrizi olmak üzere, İbn-i Sina, Yunus Emre, Lokman Hekim, İbn Hazm ve Gazzalî'nin eserlerinden derlenen, yüreklerimizde yer etmiş sözlerini sizin için özenle seçtik. Hayatınıza mana katıp, kalbinizi aşkla dolduracak bu güzel sözler dilinizden eksik etmeyeceğiniz dualar olacak.


"Her yerde olmak gibi bir duan varsa, gönüllere gir... Çünkü sevenler, sevdiklerini gönüllerinde taşırlar ve nereye gitseler oraya götürürler. Aşık neredeyse maşuk da oradadır..."


"Aşk makamında sus ile başlıyor tüm iç yanışlar. Yak bütün kelimeleri. Bir kelime kalsın avucunda. Onu da sımsıkı sar rüzgârlar savurmasın. Susmak olsun aşkın bir diğer ismi. Bil ki ne kadar suskunsan aşkın o denli güzel kalacaktır."


"Aşk geldi, kan gibi damarlarıma, derime doldu. Beni benden aldı, varlığımı sevgiliyle doldurdu. Vücudumun bütün cüzlerini dost kapladı. Benden bana kalan, ancak bir isim. Ötesi hep o."
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  206
 • ISBN:
  9786059641043
 • Yayınevi:
  Aspendos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hatice Biçer 
13 Mar 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

"Hadi... Sen şimdi su olduğunu düşün ve kendini su gibi hisset. Su gibi özel, su gibi güzel, su gibi berrak, su gibi yararlı... Su gibi hayat kaynağı ve su gibi bitmez, tükenmez olduğunu hatırla. Ama yine su gibi küçük bir bardağın içine sığdır ki kendini, girebilmeyi öğren insanların damarlarına. Hayat ver! Vazgeçilmez ol!"

Kitaptan 2 Alıntı