1000Kitap Logosu
Aşkın Gözyaşları 2
Aşkın Gözyaşları 2
Aşkın Gözyaşları 2

Aşkın Gözyaşları 2

Hz. Mevlana

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.3
1.401 Kişi
8,1bin
Okunma
1.582
Beğeni
24,7bin
Gösterim
263 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 7 sa. 27 dk.
Adı
Aşkın Gözyaşları 2 (Hz. Mevlana)
Basım
Türkçe · Türkiye · Karatay Akademi Yayınları · Şubat 2011 · Karton kapak · 9786051130408
Diğer baskılar
Aşkın Gözyaşları 2 - Hz. Mevlana
Aşkın Gözyaşları 2
En mahrem bir gecenin, en matemli anında akıyordu gözyaşları. Sırların habercileri, hızına yetişemiyordu gözyaşlarının. Çok konuştuk, biraz da susalım. Susalım ve ağlaşalım. Aşkın Gözyaşları sağanağında, yitik cennetimize yol bulalım. "5 Aralık 1273; Mevlana gördüğü rüya ile kan ter içinde uyanır. Şem'sin seneler önce kaldığı odaya girer. Taş duvarlar, tahta sedir, acem kilimi, odada her ne varsa hepsi Şems kokmaktadır. Bakışları duvarda gizlenir. Senelerdir, hiçbir şeyin asılı olmadığı duvarda, bir levhayı fark eder. Okur yazıyı, kopar çığlık, atar kendini avluya. Karla kaplı taş zemine, yüzüstü düşüp bayılmıştır."
7 mağazanın 10 ürününün ortalama fiyatı: ₺17,62
Kitabı Dinlebi İle Hemen Dinle
8 sa. 22 dk.

Puan ve İncelemeler

8.3
10 üzerinden
1.401 Puan · 146 İnceleme
Recep BAŞTAN
Aşkın Gözyaşları 2'ı inceledi.
263 syf.
Serinin ikinci kitabı olarak ilkinin ardı sıra okumaya başladım ve birbirini tamamlayan bir anlatım oldu. Anlatım canlıydı. Tek solukta bitirilebilir kitaptı yoğunluğumdan dolayı parça parça okuyabildim. Bazı bölümleri hiç bitmesin diye tekrar okuduğum oldu. Okurken özellikle mektuplaşmalar ve o bekleyiş anı insanı derinlere götürüyor. Mevlana bu tarz kitaplara sığmayacak bir kişilik, nasipleneceğimiz daha kapsamlı eserlere bir ön hazırlık babında eser. Aşkın Gözyaşları 2
Aşkın Gözyaşları 2
8.3/10
· 8,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Hakan Arıkan
Aşkın Gözyaşları 2'ı inceledi.
263 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Mevlana hazretlerini bir de bu pencereden okumak lazım. Daha duygusal daha sade. Şemsi Tebrizi hazretle başbaşa geçirdikleri zaman, ayrı düşmeleri, hasret kalışı her ne kadar kimileri sapıkça asılsız söylemlerde olsalar da okunmaya değer nitelikte..
Aşkın Gözyaşları 2
8.3/10
· 8,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Ayfer
Aşkın Gözyaşları 2'ı inceledi.
263 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Mevlâna 'dan Mevlâna' ya...
Sinan Yağmur 'un 4 kitaplık serisini sırası ile değilde biraz tamamlamaya dair okudum aslında...Aşkın Gözyaşlarını okudum, Şems' i okudum, Kimya Hatunu okudum, serinin ikinci kitabı olmasına rağmen en son okudum Aşkın Gözyaşları 2 yi.. #84920051 (burada da belirttiğim üzere...) İlâhi aşkın gözyaşları ;uğrunda ölmek, uğruna can vermek için yaşamını beşerilikten sıyırmak adına yazılan satırlarda, kendimi buldum kaybolmuşuma kavuştum... Her aşkın bir aynası var ki sen yanmaya razı ol ki yandıkça cilalansın o ayna, o ayna yansıtsın sendeki seni, şah damarındaki atan damarın sebebini... Bir nefes olduğunu...Ya süren ya da son bulan Nefes... İrade yalnız sana ait, aşkın ilahına varmak mı;herkesi gözardı ederek, yoksa beşeri aşkta can verip ilaha kavuşmak mı... Hani her yol mübah derler ya, kıstasını da iraden belirler işte... İster kendi iradeniz ile okuyun ister sunulan şekilde... Bu hayat içerisinde Mevlâna ise tek olan O ise yek kalan, Şems'i kaybedişinin acısına, Kimya Hatunu ona feda edişine oğlunun kabil oluşuna, yokluktan var oluşuna sonradan, başın sonundan nail olmak taşların gediğine oturmasına vesile oldu... Esasın hakikatine baştan değil sondan şahitlik et... Et ki bil, neden, nasıl, niçin olduğunu değil... Yazgıya boyun eğercesine dik yaşamaya şahit ol... Şems'in kaleminden Mevlana yı, Kimya Hatunun kaleminden Şems'i, Mevlâna'nın kaleminden Mevlâna'yı okuyun..... Okur kalın....
Aşkın Gözyaşları 2
8.3/10
· 8,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Waris Ahmad Baseeri
Aşkın Gözyaşları 2 - Hz. Mevlana'yı inceledi.
264 syf.
·
28 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu halimizi başta garipseyenler bilsinler ki, asıl olan dilsiz dudaksız gönülden gönüle giden yolda akıp giden bir konuşma, aşkın lisanıdır... Sen susmadıkça düşünce bir şey söyleyebilir mi? Düşünceyi ancak konuşarak belirtirsin, sen sustuğun zaman düşünce içinde hapsolur kalır. Ama gönül ağız açınca, dil konuşmaz olur, susar.
Aşkın Gözyaşları 2 - Hz. Mevlana
OKUYACAKLARIMA EKLE
8