Aşkın Gücü (Çöl Rüyası #3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.293
Gösterim
Adı:
Aşkın Gücü (Çöl Rüyası #3)
Baskı tarihi:
Mayıs 2017
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050944068
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
İstanbul’dan Dubai’ye uzanan aşk ateşi yakmaya devam ediyor. Ve Çöl Rüyası serisi şaşırtıcı bir sonla bitiyor.

Serap ve Omar artık çok mutlular, Dubai’deki kraliyet davetine katılacaklar.

Ama Omar’ın geçmişi bir türlü peşlerini bırakmıyor. Serap bir rüyadan uyanıyor. Ya da bir kâbustan...

Aşkın için özgürlüğünden vazgeçer misin?
200 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Ebru yine şahane bir masalın içine attı bizi. Ilk iki kitapla başlayan çölün yakıcı sıcağından Istanbul bogazinin serin sularini da icine alan cok guzel bir seriydi. Bitmis olmasi uzse bile son kitap ile olaylarin nasil basladigi yasanan karmasalar ve sebepleri tek tek cozuluyor. Gereksiz betimleme ve abartılı cümlelerin olmadığı gayet akıcı bir seriydi
200 syf.
İlk defa seri şeklinde yazılan bir kitabı baýa beğendim her zaman çöl ortamını merak etmiştim ve gayet güzel bir dille anlatılmış sadece tek kitap olarak basılıp seri şeklinde olmayabilirdi bence
200 syf.
·2 günde·10/10 puan
Omar ve Serap ' ın Aşkını Anlatan Çok Güzel Bir Kitap Aslın da Seri . Güldüğüm Çok Yer Oldu , Duygulandığım Yerlerde Oldu , Onları Ayırmak İsteyen O Kadar Kişiye Rağmen Dik Durdular Çöl Rüyası Serisinin Son Kitabın da Hiç Tahmin Etmediğim Şeyler Olunca Biraz da Şaşırdım :)
200 syf.
·2 günde·10/10 puan
Serinin 3. kitabı ve son kitabıdır.
Kitap güzel, hikaye iyi ama kitaplar çok kısa 3 kitap oluncaya kadar 600 sayfalık tek kitap olabilirdi ki bence en iyisi bu olurdu..
Omar'ın sırrı bu kitapta çözülüyor. Burada da bir hayal kırıklığına uğradığımı inkar edemeyeceğim aslında, Çünkü sırrı çok büyük bir şey değildi.
Tam Omar ile Serap mutlular derken, 2. kitabın sonunda Serap'a kanını veren Omar'ın peşini bir türlü bırakmayan Onunla evlenmek için bunu kullanan kadın evet yanlış duymadınız Serap ölüm döşeğinde iken tek şartla kan veriyor Omar Onunla evlenmesi şartı ile yani Serap'a kuma geliyor. Bakalım Serap bu durumu öğrenince atlatabilecek mi? Hamile de zaten..
Okuyup öğrenmenizi tavsiye ediyorum..
İyi okumalar...
200 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Ve Çöl rüyası-Aşkın Gücü 3. Kitabı da biri solukta bitti....
Yine çok severek okudum ancak sanki biraz daha uzun olmalıydı.
2. kitabı çok heyecalı bir yerde bitmişti ve heyecan 3. Kitapda kaldığı yerden devam ediyor.
Serap ve Omar evli ve mutlular ancak kara bulutlar yine etraflarında dolaşıyor.
Bir yandan onlardan intikam almak isteyen Can, diğer yandan Khalida, ve Serap dan gizlenen sırlar...
Omarın geçmişde yaptıklarını Serap öğrendiğinde ne olacak?
Peki Serap ölüm kalım savaşı verirken, Omar'ın Khalida ile yaptığı anlaşma nasıl sonuçlanacak?
İntikam ateşi ile yanan Can’ın kurduğu tuzaklar sonrası neler olacak?
Detay vermek istemediğim için birşey yazamıyorum, zira kitap taze fırından çıktı :)
İstanbul-Dubai arası güzel bir aşk hikayesi. Herkese tavsiye ediyorum.
Sevgili Ayşe Ebru Tezcan kalemine yüreğine sağlık :) Başarıların daim olsun...
200 syf.
·Puan vermedi
Kitap o kadar inceydi ki bir kaç saatimi aldı okumak. Bazı yerler gerçekten şişirilmiş geldi bana iki kitap bu kurgu için tam kararında olurdu en azından tadında kalırdı. Bir daha seriyi okuyacağımı sanmam. Ama eğer çerezlik kitaplar seviyorsanız tavsiye ederim. Bu arada hâlâ Arap adetleri bana biraz saçma geliyor.
200 syf.
·4/10 puan
Serinin son kitabını da tamamlamış oldum :)

Serap ikinci ve üçüncü kitaplarda Omar'ın geçmişiyle ilgili gizemli mesajlar almaya başlamıştı, Omar'ın sakladığı bazı şeyler vardı ve bu kitapta hepsini öğreniyoruz.

Birlikte gittikleri bir İtalya seyahatinde Omarın arkadaşı Leonardo'yu tanımıştık ve serinin son kitabında bu adamın kilit noktası olduğunu anlıyoruz.

"Spoiler"

Aslında her şey klasik bir oyunla başlamış, oyunun aktörleri, Omar, Leonardo ve Can. Serap ise Omar tarafından bu oyunla elde edilecek daha doğrusu avlanacak bir kuş.

Yukarıdaki üçlünün nasıl bir araya geldiğini, ve kralların davetlerinde boy gösterecek derecede önemli bir iş adamının da, böyle çocukça bir oyuna nasıl dahil olduğunu hala çözebilmiş değilim anlayan beri gelsin :)

Velhasıl Omar gerçekten aşık olunca geçmişin üzerine bir sünger çekiyor ve Serap'la yeni bir hayata başlama kararı alıyor.

Ama geçmiş insanın yakasını kolay kolay bırakmaz, özellikle de her şey kirli bir oyunla başlamışsa.

Final kitabına yazar biraz hareketlilik katayım diye düşünmüş, bir takım entrikalar, gizemler, yaratmaya çalışmış ve bu üç tuhaf adamı bir araya getirmiş, ama bence sayfalar ilerledikçe kitap resmen aşure kazanına dönmüş,

Bir de şu Ultra zenginlik olayı çok fazla abartılmış adam sabah kalkıyor yat alıyor gece yatıyor kat alıyor ara ya da bir saray yavrusu sıkıştırıyor :)

Son olarak söylemek isterim ki bence bu kurgudaki asıl sorun ;

Yaratılmak istenen Omar karakterinin, yaratılan Omar karakterine bir kaç beden büyük gelmesi...


https://www.instagram.com/...?igshid=ix9e2otex3vy
%1 (1/200)
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitap in ilk kitabını arkadaşımdan görmüşsün. Arkadaşım dan kitabını ödünç aldım ve tam 6 saatte okudum 1. Kitabi ondan sonra annemde okudu ve oda çok beğendi ve bundan 2ay önce bu serinin 2. Kitabını okudum. Şimdide bu 3. Kitabi okuyorum ve hem mutlu hem üzgünüm mutlu olma sebebim kitabın fazlasıyla akıcı olması üzgün olma sebebim ise kitabın bitmiş olacağı keşke bu seri 10 kitaptan olsaydı onununuda okurdum. Satırlarıma son verirken tek şunu söylüyorum bu kitabın serisini okuyun
200 syf.
·Puan vermedi
Bu seri benim için ilginç bir deneyim oldu. Arap masalları sadece masal olarak kalmalı gerçekten çok yorucu bir hayatları var. Kraliyet davetleri, ülkeler arası geziler, bitmek bilmeyen lüks yani bunlar herkesin kaldırabileceği şeyler değil. Ben biraz karakter ne yaşıyorsa yaşadığımı hayal ettiğim için kitabı okurken yoruldum. Bu kadar gezmek beni bitirir yahu.

Dubai o görsel şölenin altında neler saklıyormuş meğer bazı noktalarda hayal gücüm tıkandı resmen. Omar'ın sürprizlerinin sonu yok ki.. Artık tüm sırlar açığa çıktı. Ve sonunda kazanan ne Serap ne de Omar oldu. Kazanan sadece aşktı onlar kendi hikayeleri ile aşka minik bir hediye verdiler.

Gözlerinizi kapatın ve Çöl Rüyası'nı görmeye hazır olun. Bu bildiğiniz rüyalara benzemez. Al-Ahdal ailesi size ihtişamın kapılarını aralıyor.
200 syf.
·1 günde·6/10 puan
Açıkçası kitaba başladığımda güçlü bir kadın okuyacağımı düşünmüştüm ama yanılmışım. Olaylar çok hızlı gelişti. Bazı şeyler sonuca ulaşmadı. Bekletimi karşılayan bir kitap değildi. Kadın yazar olarak bir kadının yaşadıklarını, duygularını daha iyi anlatabilirdi diye düşünüyorum.
Tamam Teşekkürlerher türlü kitaplar var herzaman beğeniyle okuyorum kitapları herkese tafsiye ederimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmnmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
"sevmek nedir biliyor musun? " Onu kaybedeceğini bilsende, onu üzmemektir. Onu kendinden çok düşünmektir." Aşk, sevdiğinin iyiliği için sonsuza kadar onsuz kalmaktır.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aşkın Gücü (Çöl Rüyası #3)
Baskı tarihi:
Mayıs 2017
Sayfa sayısı:
200
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786050944068
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dex Yayınevi
İstanbul’dan Dubai’ye uzanan aşk ateşi yakmaya devam ediyor. Ve Çöl Rüyası serisi şaşırtıcı bir sonla bitiyor.

Serap ve Omar artık çok mutlular, Dubai’deki kraliyet davetine katılacaklar.

Ama Omar’ın geçmişi bir türlü peşlerini bırakmıyor. Serap bir rüyadan uyanıyor. Ya da bir kâbustan...

Aşkın için özgürlüğünden vazgeçer misin?

Kitabı okuyanlar 52 okur

  • Sule terzioğlu özdeniz
  • Damla
  • Seçil sapan
  • Yeliz Şahin
  • Melda Sivrikaya
  • Şuayip KARA
  • İlayda Demirbaş
  • Sibel
  • Ayse ozkan
  • Gülay yılmaz

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28 (7)
9
%12 (3)
8
%32 (8)
7
%0
6
%20 (5)
5
%0
4
%4 (1)
3
%0
2
%4 (1)
1
%0