Aşkın İhaneti

3,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
67 gösterim
Aşkın ihanet’i,
Son derece sürükleyici ve ilgi çekici bir roman 1950’lerin ortasında Malaya’ya,patronunun kızıyla yaşadığı yasak aşk yüzünden sürgüne gönderilmiş evli bir çiftin hikayesini,tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.
Tıpkı, bir Somerset Maugham romanı gibi soluksuz okunacak bir yapıt. Fakat Âmânda Sington-Williams esere, kendine has kalemini katıyor.
Malaya’nın tasviri, o kadar canlı ve gerçekçi yaratılıyor ki, insan hiç zorluk çekmeden, kendini o canlı coğrafyada hissediyor. Tasvir edilen sesler ve kokular neredeyse somut ve ortamın politik varoluşu, okuyucuya mükemmel şekilde aksettirilmiş.
Aynı zamanda, yazar yarattığı tüm karakterler için, son derece anlayışlı ve merhametli yaklaşıyor,
Ördüğü karakter ağı son derece inandırıcı.
Bu, özellikle George karakteri için geçerli.
Kahramanın, bir açıdan son derece bencil bir yetişkin olduğunu, bir açıdan her insanoğlu gibi hataya kapıldığını düşünüyor
Ve yaptıklarının gerçek sebebini anlamaya uğraşıyorsunuz.
Aynı anlayış ve yaklaşım tarzı, romandaki tüm karakterler için geçerli.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  358
 • ISBN:
  978
 • Çeviri:
  Melike Akkaya
 • Yayınevi:
  Eftalya Kitap
 • Kitabın Türü:
Tam bi kitap aşığı 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Aslında bu kitap hakkında ne diyebilirim bilmiyorum. Evli ve bir kızı olan George ve George"nin patronunun kızıyla yaşamış olduğu gizli ilişki, patronun bunu öğrenmesi ve onu iş için uzak bir coğrafyada yer alan malaya ya göndermesi bir nevi sürgün misali. Eşinin bu duruma çok kızması fakat o anki şartların eşinden ayrılmaya pek elverişli olmaması ayrıca eşinden ayrı kalmak isteyip bir yandan da yanında olmak istemesi arafta kalması...Kitabın ilk sayfaları oldukça akıcı ve akla yatkındı fakat sonlara gidildikçe farklılaştı ve ben kitabın sonunu pek anlayamadım. Sonuç olarak beğenmediğimi söyleyebilirim.