Aşkın Kollarında American Heiresses Serisi 2

7,8/10  (12 Oy) · 
25 okunma  · 
6 beğeni  · 
812 gösterim
Clara Wilson, Londra'ya onca yolu adını temizlemek için gelmişti. İnatçılığı, okyanusun öbür tarafında evlenmesini neredeyse imkansız kılarken, yanlışlıkla gittiği bir baloda kendisini Rawdon Markisi Seger Wolfe'un kollarında bulmuştu. Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil.

Kötü şöhretli Marki ise Clara Wilson ile tanıştığında ona karşı öyle güçlü bir arzu duymuştu ki, kendisini aristokrat Londra'nın girdabına yeniden kapılmaktan alıkoyamamıştı. Şimdi kendisine hiç uygun olmayan bu güzelliğin aşkını kazanmak için mücadele ederken, bu oyunda kendi kalbini de ortaya koyacaktı.

"İşveli bir kadın, enfes bir şekilde hınzır bir erkek ve çok iyi sunulmuş bir Viktoryan atmosferi içinde MacLean okuyucularını büyülüyor. Özel kıvılcımları ve şehvet anlayışı onun zirveye yükselişinin önünü açıyor."
-Romantic Times-

"Türünün harika bir örneği."
-Jo Beverley-

"Bu kitabı, iki muhteşem gün boyunca başımı kaldırmadan okumanın keyfine vardım. Hikâye bal gibi akıp gidiyor ve yerinde olmak isteyeceğiniz karakterlerin yaşadıklarını okuyarak sayfaları çevirirken aldığınız lezzetten parmaklarınızı yalıyorsunuz. Muazzam bir hikâye anlatıcı olan ve öykülerine neredeyse şarkı söyletecek denli hayat katan yazarın anlattıklarına gömülüp gidiyorsunuz. Bu kitabı vakit geçirmeden 'okunması gerekenler' listenize eklemelisiniz."
-Suzanne Coleburn-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  374
 • ISBN:
  9786055358303
 • Orijinal Adı:
  An Affair Most Wicked
 • Çeviri:
  Deniz Beril Bacaklılar
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Özlem Ekiz 
27 Nis 22:17 · Kitabı okudu · 1 günde · 2/10 puan

Aslında puan olarak 1 hak eden bir roman ancak yazarın kurgusu güzel oluğundan 2 verdim. Ben bu kadar iğrenç bir çiftle karşılaşmadım. Kız kendini akıllı sanan ahmağın teki, adamsa neymiş efendim zamanında birini sevmiş sonra öldüğü için sözde bunalıma girmiş bu bunalımı kadınlarla atlatan şaklabanın teki. Adamın ailesi de ayrı uyuz. Kitapta sadece kurgu ve kapağı sevdim diyebilirim. Ancak bunlar bile kitabı okuduktan sonra içimi rahatlatan özellikler değil. Okuduktan sonra hemen çöpe giden bir kitap oldu. Yazara bir şans daha vermeye değmez.

nilüfer kiziltas 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Clara daha önce hiç âşık olmamıştı ama markiyle tanıştığında bu hissettiğinin aşk olduğundan hiç şüphe duymamıştı. Ne yazık ki aşk, kafasındaki en son şeydi. Buraya kendisine bir eş bulmaya gelmişti, bir hovarda değil..
Tutkulu dehset bir ask hikayesi biraz cesur biraz cekingen Clara ' nın kücük kalbinin büyük askı kesinlikle tawsiye ediyorum.

angelsbooks 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

3 Amerikalı kız kardeşten 2.nin hikayesini de geride bıraktım. Serinin bu kitabında yazar güven/güvensizlik üzerine yoğunlaşmış. Ana karakterlerden Clara Wilson, romantik bir genç kız. Kötü şöhretli bir de Markimiz var. Toplumdan uzaklaşmış, kafasına göre yaşayan ve 'insanlar ne düşünür'ü umursamayan bir İngiliz. Cici bir tarihi aşk romanı. Kitabın kapağını da çok sevdim ayrıca. Çok şık ☺️