Aşkın Öteki Yüzü Masumiyet Çağı

3,0/10  (2 Oy) · 
8 okunma  · 
0 beğeni  · 
1.028 gösterim
(Masumiyet Çağı adıyla da yayınlanmıştır.)

XIX. yüzyılın sonu, New York...

Toplumsal sınıfları, ahlak anlayışı ve katı kurallarıyla oldukça muhafazakar bir kent.
Newland Archer, pek çok aristokrat gibi hukuk eğitimi almış, güzel sanatlara, felsefeye düşkün genç bir avukattır. Ailesi Archer'in May Weiland ile evlenmesini uygun bulur.

Heyecanlı nişanlılık dönemi bir süre sonra yerini mutsuz bir evliliğe bırakır.

Mayin Avrupa'da yaşayan kuzeni Madam Olenska'nın zengin kocasını terk edip New York'a gelmesiyle hayatlarında yeni bir dönem başlar. Madam Olenska, bu çevrenin alışkın olmadığı kadar özgür, cesur, hayal gücü zengin bir kadındır. Mayin muhafazakar, geleneklere bağlı ve sıkıcı haline karşın Madam Olenska sıradışı tavırlarıyla Archer'i büyüler. Aşkının karşılıksız olmadığını anlayan Archer ilerleyen zamanlarda aşkla vicdanı, muhafazakarlıkla arzuyu, özgürlükle itaati ayırt edemeyecek kadar büyük bir girdabın içine girer.

XX. yüzyıla gelindiğinde ise ne New York eskisi gibidir, ne de insanları...
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  422
 • ISBN:
  9786054401864
 • Orijinal Adı:
  The Age Of Innocence
 • Çeviri:
  Mehpara Suveren
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
elif bingül 
15 Şub 16:51 · Kitabı okudu · 3 günde · 3/10 puan

Newland Archer çocukluktan tanıdığı Madam Olenska'ya deli gibi aşıktır ancak May Weiland ile alelacele evlenir. Mutlu bir evliliği olsa da ara sira olenska nedenli inisler cikislar yakasını birakmaz. May'den çocuğu olacagini öğrendiği gün kendini tamamen uzak tutar Madam Olenska'dan. Bu arada May ölür. Oğlunun düğününe giden Archer madam olenska'nin da davetli olduğunu öğrenir. Ikili karsilasacak midir? May ölürken olenska ve archer'in sirrini biliyor muydu?cevaplar kitapta.
Klasik türk filmi tadındaydı olay örgüsü ancak yazarin üslubunu hic sevemedim.müthiş sıkıldım okurken. Oyle ani olay degistirmeleri vardi ki nereye geçtiğini zor takip edebildim.ben sevemedim.tavsiyem siz de okuyup kendi fikrinizi beyan edin.kitapla kalin.