Asla Vazgeçme

7,8/10  (79 Oy) · 
329 okunma  · 
60 beğeni  · 
2.489 gösterim
“Tamamen bağımlılık yapıcı. Eğer bir sonraki sabaha işleriniz varsa kesinlikle okumaya başlamayın çünkü Asla Vazgeçemeyeceksiniz.
–San Fransisco Chronicle

“Hızlı ve eğlenceli bir lunapark trenine binmiş gibi, hiç bitmesin isteyeceğiniz ve sıkı sıkıya sarılacağınız bir kitap. Ardından kalan zamanı da çocuklarınıza sarılmak için ayırmalısınız.
–Library Journal

“Bağımlılık Yapıcı...
“Bir gencin özel hayatı mı? Yoksa ailesinin bu özel hayatı bilmesi mi daha önemlidir?
“Ergenlik çağındaki bir gencin isyankâr tavırlarını, tamamıyla kontrolden çıkmış davranışlardan nasıl ayırt edebilirsiniz?
“Intihara eğilimli bir çocuğunuz varsa ne yapmalısınız?
“Acaba sıradaki siz misiniz? Yaşayacağınız gerilimler yerini rahatlığa bırakacak bile olsa, acı çekeceksiniz”
–Publisher Weekly.

ASLA VAZGEÇME

Tia ve Mike Baye, bir gün hiç hoşlanmadıkları ebeveyn modeline bürünerek, çocuklarını çok sıkı bir şekilde koruyup onları gözetleme içgüdüsüne kapılacaklarını hayal edemezlerdi. Fakat on altı yaşındaki oğulları Adam, son zamanlarda aile bağlarından bir hayli uzaklaşmış, okulda bugüne kadar yaşamış olduğu olayların son halkası, sınıf arkadaşı Spencer Hill’in intiharından sonra onun için endişe etmekten başka bir şey yapamaz olmuşlardı. Adam’ın bilgisayarına karmaşık bir casus yazılımı yüklemişler ve zaman içinde bilinmeyen bir kişiden oğluna yönelik mesajlar geldiğini görmüşlerdir: “Asla Vazgeçme, her şey yolunda.”

Betsy Hill, oğlu Spencer hatırasına sınıf arkadaşları tarafından yapılmış olan siteyi gezerken gözüne bir resim takılır. Resim oğlunun öldüğü gece çekilmiştir ve görünüşe bakılırsa oğlu o gece yalnız değildir… Hemen, kamera kadrajının dışında duran kişinin Adam Baye olduğunu düşünür, fakat Adam kayıplara karıştığında, çevrelerini sinsi ve derin bir şeyin kapladığının farkına varmıştır. Tia ve Mike Baye’ye gelince, cevaplamaları gereken soru: Konu çocuklarınız olduğunda çok fazla şeyi bilmeniz mümkün müdür?
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2008
 • Sayfa Sayısı:
  425
 • ISBN:
  9786055872045
 • Orijinal Adı:
  Hold Tight
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ensar. 
19 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

okuduğum ilk harlan coben kitabıydı diğer kitalarını okurmyum bilemm?okursam bile büyük bi istekle okurmuyum ondan da emin değilim.görünüşe göre en iyi kitabı bu..kitapta sanki bpşluklar ar bazen kopuyorsun kitaptan çok sürükleyici de denilemez ..olay örgüsü iyi sayılır...okuyacak başka kitap bulmadıysanız okunur bence...

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Harlan Coben çok övülen bir yazar esasen. Böyle yazarlardan çekinirim. Herkes övünce kesin bir şey çıkıyor çünkü :D Ama böyle olmadı, gayet güzel bir polisiyeydi.
Ayrıca aile psikolojisini de çok iyi yansıtmıştı. Sanırım en etkileyici kısım da o çocukları için her şeyi yapabilecek duruma gelen aile profiliydi.

Sevomberkom Paldrak 
21 May 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap kesinlikle okunması gereken bir kitap.Bazı okuyucuların yapmış oldukları yorumlara katılmıyorum maalesef.Harlan Coben gizem ve gerilim türü roman yazarlarının en iyisi bence.Kitaplarının içindeki sırları keşfetmeye uğraşmayan okuyucuların beğenmemesi normal.

Beyza 
23 May 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Nefes kesiciydi.Okuduğum ilk kitabıyla polisiye türünde yazan beğendiğim ve yazdıklarını zevk alarak okuduğum ender yazarlardan biri Coben.Diğer kitaplarını okumak için can atıyorum.

Serdar Poirot 
15 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Güzel bir polisiye roman. Mike adında bir doktor oğlu Adam'ı takip etmek için bilgisayarına bir casus program yükler. Ancak Adam bir gün ortadan kaybolur. Bu arada komşularının çocuğuna böbrek nakli yapılacaktır ama uygun organ yoktur. Ayrıca bir kadın ve bir erkek bazı kadınları kaçırıp öldürmektedir. Sahte reçetelerle uyuşturucu etkisi olan bazı ilaçlar alınmaktadır. İşin kötüsü bütün bu işler birbiri ile ilişkilidir ve katilin oldukça garip fikirleri vardır. Ama sonunda yine iyilik kazanacaktır. Keyifle okunan bir roman.

Ceren Acer 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Aslında Harlan Coben kalemini çok sevmeme rağmen, bu romanı benim pek ilgimi çekmedi. Kurgusunun çokta başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim ne yazık ki. Sonu sanki ayaküstü düzenlenmiş gibi geldi bana. Kitabın artık son bulması için alelacele sona bağlanmış bir tat aldım romandan. Romana çok kötü, okunmaz diyemem ama, benim bayağı beklentimin altında bir romandı. Yine de arzu edenler okuyabilir.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Nerede görürsem ,hiç düşünmeden kitaplarını aldığım bir yazar haline geldi.
Aksiyon filmi tadında ama asla tahmin edemeyeceğiniz sonla biten harika hikayeler yazıyor Coben. Bu kitabını da kesinlikle tavsiye ederim.

mithrandir21 | Uğur D. 
12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Coben'in en iyi kitapların biri. Roman boyunca kaybolan çocuğu suçlarken, kafamızda oluşan yüzlerce soru işareti ile boğuşurken Coben yine yapacağını yapıp sağlam bir kroşe etkisi ile finali önümüze seriyor.

Kübra çil 
16 Kas 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 5/10 puan

Akıcılığı olduğunu pek düşünmediğim kitap. Kitap arası olaylar birbiriyle bağlantılı değil ve boşlukta hissediyorsunuz. Okumazsanız çok şey kaybetmezsiniz açıkcası. Fakat farklı üslubu olan kitaplar arıyorsanız okumalısınız. Emeğinden dolayı yazara teşekkür ediyorum.

tuba avcı 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

harlen coben ın okuduğum ilk kitabı .bu kitabı okuduktan sonra çıkardığı tüm kştapları takip edıyorum alıyorum yazarın dılı hep aynı akıcı merak uyandırıcı polisiye roman

2 /

Kitaptan 17 Alıntı

AYNUR 
30 Tem 2016 · Kitabı okudu

Yeryüzü, ay, yıldızlar, güneş, hepsi ilk doğan çocuğun etrafında dönerdi sanki.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
Esra Orman 
07 Eki 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiçbir şey istemiyorum. Ve biliyor musun? Sadece ve sadece yeni bir başlangıç yapmak istiyorum. Sadece bir şeyi ufacık bir şeyi değistirmek istiyorum. Otobanda sağdan gitmek yerine bundan sonra soldan gitmek gibi. Evi sarıya değil de maviye boyamak gibi. Ne olursa. Yeter ki değişik bir şey yapalım.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
AYNUR 
30 Tem 2016 · Kitabı okudu

"Selam Tia,"
"Selam Dante."
"Nasılsın?"
"İyi, ya sen?"
"İyi."
İkisi de yalan söylüyordu tabi.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
AYNUR 
29 Tem 2016 · Kitabı okudu

Mike tam o sırada bir doktor olmak istediğini söylemişti Tia'ya. Tia'da buna ne zaman karar verdiğini sormuştu.
"Sanki doğduğumdan beri bunu istiyorum," demişti Mike.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
Gözde Akyol 
07 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sizin için kendini feda edecek birini çok az bulurdunuz."

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
Turgay Bağan 
13 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Nash on yaşındayken babasına biz öldüğümüzde ne olacak diye sormuştu.Babası da buna en iyi cevabı Shakespeare'in verdiğini söylemişti."Ölüm orada doğan hiçbir yolcunun geri dönmediği keşfedilmemiş bir ülkedir."

Asla Vazgeçme, Harlan Coben (Sayfa 441)Asla Vazgeçme, Harlan Coben (Sayfa 441)
İsmail Koçak 
03 Oca 20:30 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlar plan yapar, Tanrı yukarıdan dalga geçer'' Tia bunu duyduğunda çok saçma olduğunu düşünmüştü. Ona göre bu nasıl olsa Tanrı eğer isterse her şeyi bir anda bozacak diye en iyisini yapmamak için uydurulmuş güzel bir bahaneydi. Ama düşündüğü gibi değildi anlamı. Her şeyinizi vereceksiniz diyordu. Elinizden gelenin en iyisini yapacaksınız diyordu ama kontrol edebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz diyordu.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
İsmail Koçak 
03 Oca 20:25 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tüm kararlarımız önem taşır Pietra. Hepimiz her gün Tanrı rolüne bürünürüz. Bir kadın bir çift pahalı ayakkabı satın aldığında bu parayla açlıktan nefesi kokan birine yardım etmeyi düşünmez bile. Bir bakıma o ayakkabılar ona bir hayattan daha çok şey ifade eder. Rahat bir hayat süreceğiz diye hepimiz öldürürüz. Bu cümlelerle anlatmak işimize gelmez ama aynen öyle yaparız.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben

Fedakarlık yapması gerektiğini biliyordu. Hiç düşünmedi bile. Öyle olması doğaldı. Bir baba oğlunu ne şekilde olursa olsun kurtarmak zorundaydı.

Asla Vazgeçme, Harlan CobenAsla Vazgeçme, Harlan Coben
2 /