1000Kitap Logosu
Asla Yalnız Yeme
Asla Yalnız Yeme
Asla Yalnız Yeme

Asla Yalnız Yeme

Başarıyla Başarısızlık Arasındaki İnce Çizgi: İlişkinin Gücü

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
50 Kişi
125
Okunma
58
Beğeni
2.537
Gösterim
336 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 31 dk.
Adı
Asla Yalnız Yeme (Başarıyla Başarısızlık Arasındaki İnce Çizgi: İlişkinin Gücü)
Basım
Türkçe · Türkiye · Mediacat · Aralık 2014 · Karton kapak · 9789944383677
Orijinal adı
Never Eat Alone
Diğer baskılar
Asla Yalnız Yeme
Never Eat Alone
Heç Vaxt Tək Yemə
Başkalarıyla yakın ilişkiler içinde sürdürülen bir hayat insanı farklı bir bakış açısına götürür. İnsanların birbirlerine sıkı bağlarla bağlı oldukları hayatlarda bakış açılarının zenginliği yaşanır. Bir bakış açısı, diğerine götürür. Hayatınızda şu anda bulunduğunuz konum ve bildiğiniz her şey, ömrünüz boyunca ister şahsen, ister kitaplar, müzik, e-posta ya da kültür yoluyla etkileşim içinde olduğunuz fikir, deneyim ve insanların bir sonucudur. Bolluğun daha fazla bolluğa götürdüğü durumlarda çetele tutmak gerekmez. O halde hemen bugünden başlayarak, hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olacak isimlerle tanışmak ve gereken bilgi, deneyim ve kişileri bir araya getirmek üzere kolları sıvayın. Keith Ferrazzi size ilişkinin gücünü ve çok sayıdaki kişiyle tanışıp bu kişilerle hem arkadaş hem de iş arkadaşı olmanın aşamalarını adım adım anlatıyor.
7 mağazanın 7 ürününün ortalama fiyatı: ₺31,95

Puan ve İncelemeler

7.7
10 üzerinden
50 Puan · 6 İnceleme
Mümkün Mertebe (Rutin)
Asla Yalnız Yeme'yi inceledi.
336 syf.
·
11 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Hayat bir dengedir. İnsanların birbirlerine sıkı bağlarla bağlı oldukları hayatlarda bakış açılarının zenginliği yaşanır. Bir bakış açısı, diğerine götürür. Biz insanlar, sosyal canlılarız. Başkalarının yaptıkları sayesinde dünyaya geldik. Başkalarına muhtacız ve bizi bu dünyada ayakta tutanda budur. İstesek de istemesek de başkalarının yaptıklarından bir yarar görmediğimiz bir an neredeyse hiç yok gibidir. Bu nedenle, mutluluğumuzun esas kaynağının başkalarıyla ilişkimiz olmasında şaşırtıcı bir yan yoktur. Paylaşmanın değerini bilenler bu kitap sizin için…
Asla Yalnız Yeme
7.7/10
· 125 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Ali Cem Ergüven
Asla Yalnız Yeme'yi inceledi.
336 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Network üzerine okunması gerekenler arasında bir kitap
Başlığı herşeyi özetleyen kitap, ancak içine de dalmanız gerekiyor. Anektodlardan bazıları şöyle; Sunulan cömertliği kabul etmeniz yetmez. Dışarı çıkıp onu istemeniz gerekir. Bitmez tükenmez bir çaba içindeysem işimi yapamıyorum demektir. Ya da belki de yanlış işteyimdir. Çevre edinmek, dostluklar, ahbaplıklar yeni arkadaş ve meslektaşlarla tanışmak demektir. Çevre edinmeyi zaman kaybı olaak değil, eğlence olarak görmek lazımdır. Çevrenizi oluşturup amaçlarınızı yazdınız mı, yapılacak işler için yığınla zaman bulabilirsiniz. Çevreniz ne kadar büyürse, cazibesi artar. Çevre üzerine yeni insalar eklediğiniz bir ağ değildir. Çevre internet gibidir. Linkler topluluğun güçlenmesi ve genişlemesi için etkileşimli olarak çalışır. EN ÖNEMLİSİ; Bütün başarılı insanlar, planlamacıdır. Kağıt üzerinde düşünürler. Plan yapmamak, onların ifadesiyle başarısızlığı planlamak demektir. Plan ise bir dizi eylem ve isimden meydana gelen bütündür. Zamanınızın yüzde 80 ini güçlü yanlarınızı daha da fazla güçlendirmeye adamalısınız. Çocuklarınızın neye ilgi duyduğunu öğrenin. Yaratıcılığınızı harekete geçirin. Moda olmayan şeyler hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Garip ve egzotik yerlere seyahat edin. İnsanlar evine geldiğinde buzdolabını karıştıracak samimiyette arkadaşlıklar istiyorlar artık. Bir şeylerin dengesini ayarlayacağım diye kendinizi paralamayın. Başka insanlarla ilişki kurmak, sizi yeni ve heyecan verici işlere götürecek fırsatları iki-üç katına çıkarır. Büyük birinin büyük sözüyle bitireyim; Düşünebildiğiniz sürece büyük düşünün! -Donald Trump
Asla Yalnız Yeme
7.7/10
· 125 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Melih Yabancı
Asla Yalnız Yeme'yi inceledi.
336 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Asla Yalnız Yeme
Kişisel gelişim tarzındaki bu kitapta insan ve toplum ilişkileri, şirket yönetimi, başarı basamakları ve kişilik oluşumu hakkında bilgiler, yaşanmışlıklar ve tecrübeler okuyoruz. Kitap ağırlık olarak iş hayatı hakkında bilgi verdiği için kitabın okunması gereken zamanın iş hayatına giriş veya iş hayatı içindeki dönem olduğunu düşünüyorum. Ben biraz merakıma yenik düşüp aceleci davranmış olabilirim.Konu kitaplar olunca böyle olmakta üstüme yok. Sonuç olarak döneminde okunursa çok faydalı ve etkili bir eser olacağını düşünüyorum.Döneminde okumanızı öneriyorum.Sevgiyle ve kitapla kalın.
Asla Yalnız Yeme
7.7/10
· 125 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Ada
Asla Yalnız Yeme'yi inceledi.
336 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitap benim için akıcıydı. İnsan ilişkileri üzerine verdiği örnekler ve iletişimin hayatımıza, işlerimize faydalarından bahsediyor. Gelişip büyümek için farklı görüşteki bize değer katabilecek insanlarla karşılıklı mutualist bir yaşam kurulabileceğini vurguluyor. Kazan kazan düşüncesini hayatımıza nasıl entegre edebiliriz? Sorusunu oluşturuyor. Çalışkanlığın önemli olduğunu fakat insan ilişkilerinin %80 civarı hayatımızdaki isteklerimizi elde etmek için etken olduğunu vurguluyor. Doğan Cüceloğlu, Prof Dr. Murat Öncel vb. Hayat hikayelerindede yer alır. Onlara yol gösteren maddi anlamda destek olan insanlar. Yazar hayatınızda değişim yaratmak istiyorsanız bulunduğunuz çevreden çıkıp olmak istediğiniz yerlerde takılmanız iş, ev, insanlar vb.. Verimli bulduğum bir kitap.
Asla Yalnız Yeme
7.7/10
· 125 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE