Aslan John Corey Serisi 5

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
430 gösterim
"Gerçek bir usta."
-Dan Brown-

New York Times'ın çok satan kitaplar yazarı Nelson DeMille, Aslan'ın Oyunu adlı romanının dört gözle beklenen devamıyla okuyucularının karşısında.
Aslan geri döndü...

Federal ajan John Corey ve Anti-Terör Özel Görev Ekibi üyeleri uluslararası terörizm dünyasında Aslan adıyla tanınan Esat Halil'in Amerika'yı terk ettiği istihbaratını aldıklarında derin bir oh çekmişlerdi. Fakat bunun sonrasında Amerika topraklarında önüne geçilemez bir kıyım başlamış ve John ile ortağı FBI ajanı Kate Mayfield Aslan'ın peşine düşmüşlerdi. Kurbanlarını korkunç yöntemlerle yok eden Halil ardında hiçbir iz bırakmadan ortadan kayboluyordu.

İşte şimdi, 11 Eylül'den sonra Halil tekrar ortaya çıkar ve yarım bıraktığı işi tamamlamak üzere Amerika'ya döner. Öldürmesi gereken birkaç kişi daha kalmıştır. Bunların başında da Kate ve John vardır. John Corey, bu intikam makinesini durdurmalı, kendisini öldürmeden önce onu bulup öldürmelidir.

Aslan global terörizm hakkında tüyler ürperten bir roman. Sonu yok gibi görünen bu savaşın zorlukları, aksiyon ve gerilim dolu sahnelerin yanında ironik bir dil kullanılarak dile getirilmiş.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789752113480
 • Orijinal Adı:
  The Lion
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Hem eğlenmek, hem de macera ve heyecan arıyorsanız bunları bir arada bulmak oldukça zor. Ancak Yazar Demille, baş kahraman da John Corey olursa hiç de zor değil. Yine enteresan bir hayal gücü ve sıkı bir konu. Bu türü sevenler mutlaka okumalı....

mithrandir21 | Uğur D. 
27 Mar 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir DeMille romanı ve roman karakteri John Corey. Bence benim bu kısacık cümlem romanın kalitesini yeterince açıklıyor. DeMille romanlarını her okumamda beni kendine daha da fazla hayran bırakırken daha da fazla şaşırtır. Bir romanda heyecanı bu kadar yüksek tutarken bu kadar güzel esprileri nasıl da heyecan dolu cümlelerin arasına serpiştiriyor diye. Özellikle 3 - 4 espri vardı ki gerçekten çok iyi di hele ki gazete esprisi. Tüm DeMille romanları gibi harika. Corey ise mükemmel. Kesinlikle okuyun