Aslan Gözleri

4,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
370 gösterim
Claire Berlinski, CIAyle ilgili en iyi ve kesinlikle en komik romanı yazdı (!) Tabii ki bu, onun, neslinin en acar casusu olduğu anlamına gelmiyor. Aslan Gözlerinin Pariste yaşayan ve yazarıyla aynı adı taşıyan kahramanı Claire Berlinski de, tesadüf bu ya, casus romanları yazıyor.
Claire, çalışmalarını beğenen İranlı bir arkeologla internet üzerinden yazışmaya başladığında, bu sanal arkadaşlığı o kadar da önemsemedi. Ne de olsa pek çok insan casus romanlarını severdi. Pek çok insan birbiriyle internette tanışırdı. Ve pek çok insan, internet üzerinden flört ederdi. Ancak Claire, Aslan diye hitap ettiği bu etkileyici İranlının önerisi üzerine İstanbula gittiğinde, kendini gerçek bir casus romanının içinde buldu. Hayat, tehlikeli bir biçimde sanatı taklit ederken, Claire, yavaş yavaş Aslanın, düşündüğü kişi olmadığını görüyordu. Aslan için de durum farklı değildi. Bu iki yabancının hayatlarının kesişmesi sadece bir tesadüf müydü Yoksa kaderleri masa başında mı planlanmıştı

Çok az kitap vardır ki kapağını kapar kapamaz yazara ait tüm eserlere sahip olmak istersiniz. İşte Aslan Gözleri de öyle bir roman. Harika, zekice yazılmış ve entrika dolu.
-Atlanta Jewish Times

Muzip. Eğlenceli. Canlı ve enerjik. Paris ve İstanbul üzerine yapılan keskin toplumsal yorumlar, romanı daha eğlenceli hâle getiriyor. - Publishers Weekly

Hem gerilimli bir casus romanı hem de hoş bir romantik komedi olabilecek bir aşk ve casusluk hikâyesi. - Tuscon Citizen

Claire Berlinski
Californiada doğan Berlinski, modern tarih üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra Oxford Üniversitesi, Balliol Collegeda uluslararası ilişkiler doktorası yaptı.
Aslan Gözlerinin kahramanı gibi Paris ve İstanbulda yaşıyor. Sahiplendiği sokak hayvanları, bir hayvanat bahçesini doldurabilir.
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786051423692
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Corpus 
27 May 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitapla ilgili en sevdiğim şey şüphesiz tasarımı oldu. Bunun dışında başkalarının gözünden kendi şehrimi görmek de güzeldi. Bazı eksiklikler hissettiğim bir kitaptı, öyle çok ahım şahım diyemeyeceğim maalesef. Çerez olarak önerilebilir.