Aslında Giden Erkek Yoktur Dişi Olmanın Unutulan Sırları

7,3/10  (18 Oy) · 
74 okunma  · 
13 beğeni  · 
890 gösterim
Gerçek ve unutulmuş dişilik bilgilerini öğrenmeye çalışan kadınların değişim öyküleri...

"Kaybetme korkusu, bize ilişkilerimizde hata yaptırır. Erkeği olduğu gibi kabul etmemizi engeller. Kalbimizi ona tam olarak açamayız. Ne kendimizi ne de erkeği gerçek anlamda sevmeyi bilmiyor oluruz. Herhangi bir erkek hayatımıza girdiğinde, hemen duygusal boşluklarımızı doyurması için beklentiler oluştururuz. Ve bunları bize vermediği zaman, ya ona tutunur ya da terk eder uzaklaşırız. Onu görmediğimiz, haber almadığımız zaman acı çeker, şüphe duyarız. Güvenemeyiz."Gerçek dişi etrafındaki erkeklerde mıknatıs etkisi yaratır! Onun hayatından hiçbir erkek gidemez. Gitse bile bir süre sonra geri gelir. Ancak burada önemli olan, kimin geldiği değil, kiminle gerçek ve kalpten bağ kurulabildiğidir.

Hayatımızdan giden hiç kimsenin olmadığını, istediğimiz ve korkmadığımız her an onları kolaylıkla geri getirebileceğimizi, derinlere gömdüğümüz bu yeteneğimizin kadim bilgilerini yeniden hatırlayabiliriz. Hatta istersek, bize olan manevi ve gönül borçlarını ödettirebiliriz!

Erkeğinizin sizi duygusal olarak yarım bırakması, oluşturduğu beklentileri karşılamaması, sözleriyle davranışlarının birbirini tutmaması yüzünden yaşam enerjinizi çalmışsa onu geri alabilirsiniz!

Gerçek bir dişi, gücünü sadece anne rolünden değil, sevgili rolünden alır. Gerçek dişi, alır, vermez. Erkeğinin kendi yöntemleriyle sorunu çözmesine, büyümesine izin verir.

Siz dişi bir kadın olur, bilinçaltınızdaki korkuları yenerseniz, en cimri erkek size cömert, en çapkın erkek size sadık olur!

Ayrılık acısını yok etmek sanıldığı kadar zor değildir! Acı, kişinin aşık olduğu insana olan özlemi değildir! Ayırt edilmesi gereken şey, özlemini çektiğimiz beklenti ve duygumuzdur.

Tantra: Cinselliğin 4 boyutu ve 4 seviyede orgazm! G noktası pek çok uzman tarafından hâlâ tartışıladursun, kendini keşfedebilen kadınlar artık G noktası orgazmını rahatlıkla yaşayabiliyorlar!
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  230
 • ISBN:
  9786054455898
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Büşra 
14 Nis 2017 · Kitabı okuyor · Puan vermedi

Adıyla ilgi çeken; ancak içeriği adının ilk çağrıştırdıklarıyla pek uyumlu olmayan bir kitap. Önerilen yöntemlerden biri olan topraklama işe yarıyor. Bunu öğrenmek için kitabı okumanıza gerek yok. Okumazsanız bir kaybınızın, okursanız da bir zararınızın olmayacağı kitaplardan.

hfulyacetinka 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Kaybetme korkusu, bize ilişkilerimizde hata yaptırır. Erkeği olduğu gibi kabul etmemizi engeller. Kalbimizi ona tam olarak açamayız. Ne kendimizi ne de erkeği gerçek anlamda sevmeyi bilmiyor oluruz. Herhangi bir erkek hayatımıza girdiğinde, hemen duygusal boşluklarımızı doyurması için beklentiler oluştururuz. Ve bunları bize vermediği zaman, ya ona tutunur ya da terk eder uzaklaşırız. Onu görmediğimiz, haber almadığımız zaman acı çeker, şüphe duyarız. Güvenemeyiz."

Kitap okumak 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Evli veya evlenme niyeti ve döneminde olan kadın erkek istisnasız herkes tarafından okunması gereken, hayatınıza katkısı olacak bir eser. Gerçek bir başucu kitabı. Ara ara tekrar ele alınıp okunmasında, unutulanların hatırlanıp, pekiştirilmesinde, çok yarar olacaktır.
Ancak, her nedense psikoloji bilimi ile uğraşan yazarların eserlerinde sıklıkla gördüğümüz, cinsellik ile ilgili anlatımlar, bu kitapta da yer almış. O kısımlar olmasa idi eser kendinden hiçbir şey kaybetmeyecekti belki de.

Kitaptan 14 Alıntı

Melda 
23 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Öyleyse sorun neydi?
İster kadın olsun ister erkek, karşımızdaki insana beklediğinden fazla değer verirsek, arkasına bakmadan kaçmaya başlar. Biz de arkasından üzülür, ne kadar büyük bir haksızlığa uğradığımızı düşünüp onu suçlarız. Kendimize dönüp bakmak çoğu zaman aklımıza bile gelmez. Öyle ya, biz mükemmel davranmıştık. Elimizden gelen her şeyi vermiştik.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 126)Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 126)
Burcup 
28 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kaybetme korkusu olmayan kişiler, hayatından uzaklaşanları sevgiyle uğurlarlar.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 111)Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 111)
Sibel Özgan 
13 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Küsmek karşımızdaki kişinin yaşam enerjisini çalmaktır.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda DikerAslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker
Burcup 
 03 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Eğer siz de hayır diyemiyorsanız, çocukluk döneminizi gözden geçirmenizde fayda var. Büyük olasılıkla, ilişkilerinizde sürekli veren ama bir türlü kimseden bir şey alamayan taraf oluyorsunuzdur. Genellikle kendinizi yorgun, hayattan tam anlamıyla zevk alamayan, kaybetme korkusu ile dolu hissediyorsunuzdur. Muhtemelen pek çok kişiye kolayca kırılıyor hatta alınganlık gösteriyorsunuzdur.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 116)Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 116)
Sibel Özgan 
 13 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Oysa onlar, rengarenk bir dünyanın içinde yaşayan körler topluluğu gibiydiler. Tanrı'nın adı sadece ağızlarında duruyordu. Sevgi asla yüreklerine inmiyordu. Ondan korkuyorlardı ama yine de onun adına savunmasız insanları cezalandırmaktan geri kalmıyorlardı. Karanlıkta yaşıyorlardı.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda DikerAslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker
Sibel Özgan 
 13 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Ah, bu erkekler! Hep onlar yüzünden! Bir türlü büyüyemediler. Kendilerini duygularına teslim edemediler. Hep sığ şeylerin peşinden koştular. Para ve seks. Bazen bir çift bacak uğruna güzelim ilişkileri feda ettiler.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda DikerAslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker

Gerçek kadın; kaybetme korkusunun tehlikeli sınırlarından çıkmış, duygusal olarak sürekli verme konumundan, gerçek ve eşit bir alışveriş durumuna gelebilmiştir.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda DikerAslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker
Sibel Özgan 
13 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kimse karşısındakine içindeki yaraları göstermek istemez. Zaten, bazı kimselerde yaraları görmek istemez.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda DikerAslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker
Kitap okumak 
04 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Erkeğin de duyguları vardır ama onları kendi kendilerine aktive etmeleri zordur. Oysa kadın hem kendi duygularının patronudur, hem de erkeğinkilerini aktive edebilir.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Destek Yayınları)Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Destek Yayınları)
Burcup 
28 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yaşadığımız her ilişki, bize ayna tutmak, kendimizi keşfetmek içindir. Ayrılık zamanı gelip çattığında bilin ki artık o kişiden alıp vereceğiniz bir şey kalmamıştır.

Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 145)Aslında Giden Erkek Yoktur, Seda Diker (Sayfa 145)
2 /