Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek

7,9/10  (36 Oy) · 
81 okunma  · 
25 beğeni  · 
758 gösterim
Yaklaş; daha yaklaş, az daha, biraz daha…Ve şimdi itiraf et! Aslında güvendiklerin konuşmasaydı başına hiçbir kötü şey gelmeyecekti! Sırlarını tutan beşse tutmayan hep yüz beşti. Gel gör ki sen vazgeçmedin ve insanlara güvenmeye, haddinden fazla güvenmeye devam ettin.

- Aramızda kalsın!

diyerek anlattıkların hiçbir zaman aranızda kalmadı.

- Sen benim her şeyimsin, en güvendiğimsin…

diye şımarttıkların, zaman sonra ‘hiçbir şey’in oldu da bundan hiç ders almadın, her konuşmanın ertesinde pişmanlıklar yaşadın fakat hiç uslanmadın. Sonra mı? E sonra yine yandı başın, tutuştu aklın ve sen hiç susamadın. Hâlbuki bırak konuşmayı, fısıldaşmayı; bazen mırıldanmamalıydın bile ama bunu bir türlü başaramadın!Enfes bir hikâyeyle sana susmayı öğreteceğim bugün ve güvendiğin dağlara kar yağmayacak başka hiçbir gün.Aramızda kalmasın…
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789756197646
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Neslihan Çoban 
28 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Keşkesiz bir yaşam düşünün. ... Büyük düşünen, aklına koyduğunu yapan ... "Hayattaki her zayıflığın mutlaka bir faydası vardır. " diyerek FARKI FARKEDEN bir hayat yaşayın. ...')

handan sarıcaoglu 
15 Şub 12:57 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Kitabı pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim ne yazık ki.. Ne okudum, nasıl ilerledi gerçekten pek bir fikrim yok. Elime aldım ve ben ne okuyorum dedim. Anlamsız ve sıkıcı bir hikayeydi bana göre. Belki de benim okuma zevkime göre değildi. Kitapta hayvanımsı birşeyler çıkıyor karşınıza, okumaya başlıyorsunuz ilk etap’da ne olduğu kesinlikle anlaşılmıyor. Daha sonra yani kitabın sonuna geldiğimde de bumuymuş diye bir şok yaşadığımı söylemeliyim ama bu bile beni etkilemedi en azından olumlu yönde. Yine de merak ettim diyorsanız incelemenizde fayda var.

Yağmur Melek Öztürk 
06 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın adı aslında içeriği ve insanları anlamamız için yeterli ama hikayeye nail olabilmek için okuyoruz işte. Demirkıran bu sefer, ağzımızı tutmamız gerektiğini bir yavşağın başına gelen olaylar üzerinden bize anlatıyor. Niye bu kadar geç okudum seni dediğim kitaplardan. Ayrıca küçük yavşağımızın yaşadıkları da oldukça gülümsetici :)

Serhat Pelvanlar 
07 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bazı şeyler görünenden farklıdır. Ve ağzımızdan çıkan her kelime bizi bir sonuca götürür. Güzel sonuçlarla karşılaşabilmemiz için dediklerimize dikkat etmeliyiz.

Kitaba dair beklentilerim göğün tavanı kadardı başladığım gün lakin yaklaşık iki saat sonra bitirdiğimde hayal kırıklığı yaşadım diyebilirim, zira yazar söyleşisinde öyle ballandıra ballandıra anlatmıştı ki büyük bir hevesle başlıyor, ha geldi gelecek sürpriz olay derken kitabın sonu geliyor...
Yine de verilen mesaj, olay örgüsü ve yazarın muhteşem vizyonu (ki bunu söyleşilerine katılmakla fark etmek mümkün) okunmaya değer.

Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 3/10 puan

Kitabın içeriği kesinlikle beklentimin çok altındaydı. Arka kapağındaki yazıyı okuduğumda bilimsel bilgiler içeren ve gerçekten hayatımın değişmesi adına beni fazla etkileyecek olan bir eser beklemiştim. İçerik açısından hayal kırıklığına uğrasam da sonunda şaşırttı. Yine de tavsiye etmem kimseye.

Papatyali 
06 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ya betimleyici dilini o kadar güzel kullanmismi okurken olayin icinde buluyorum kendimi. Sonuna kadar asla anlayamayacagim bi bitisi vardi. Ama eglenceli ve güzeldi. Kisa mesafeli yolculuklar icin cok ideal.

Mustafa K. 
23 Haz 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 7/10 puan

Günümüzde neredeyse herkesin yaşadığı olayı sır verdiğimiz kişinin ağzını tutamamasını güzelce hikaye edip anlatmış. Kendine has üslubu gene ortada. Güzel kitap okunir yani.

ibrahim kaya 
20 Oca 18:41 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hani çevrenizde çenesi gevşek kişiler vardır ya! Aldığı, duyduğu, öğrendiği ne varsa insanları mahcup eder miyim diye düşünmeden sağda solda konuşan, işte kitap tam da bunları anlatmak için yazılmış. Hatta bu türden tanıdığınıza bu kitaptan alın ve bir tane hediye edin. Herkes okumalı....

by.rendes 
23 Ara 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitap okurlarına gerçekten ilginç bir hikaye sunuyor.Ama kitabın incelemesini okuyup da büyük beklentiler içine girmeyin. Okurken konudan kopmuyorsunuz, geyet akıcı. Biraz çocuk kitaplarını andırıyor.

2 /

Kitaptan 16 Alıntı

Üç çocuğu bir adaya koydular; biri nankör oldu, biri yalancı, biri de hırsız. Üç çocuğu üç ayrı adaya koydular; biri dalgıç oldu, biri avcı, biri de denizci.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal DemirkıranAslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran
Züleyha 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

-Bak çocuğum,kulağını iyice aç ve beni hiç konuşmadan dinle ! Şimdi sana hayatın en önemli gerçeğini açıklayacağım: En sevdiklerin de dâhil olmak üzere mesafeni hep koru.Unutma ki bugün 'Her şeyimsin.'dediklerin ,yarın 'hiçbir şeyin ' olabilir. Kimseye tam olarak teslim olma , bir sınırın olsun mutlaka! Ve evlat , bir sırrın varsa kimseyle paylaşma ! Babam 'Yerin kulağı var .'derdi , o her şeyi bilirdi.Şimdi, sen sen ol ; kendi kendine mırıldanma bile.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 30)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
Birine sır verip sonra durumu toparlamak için harcanan çabadan elektrik üretilebilseydi yerküre gibi beş dünyaya daha yetecek miktarda enerjisi olurdu insanlığın...

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 37 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 37 - Kashna Kitap Ağacı)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
Aslında etrafa zarar vermemek, vermekten daha kolaydır da bunu cidden bilmez çoğu. Nasıl bilsin? Biz tam da birileri tabiatı bozarken doğduk, aralıksız devam eden dev bir yıkımı izleyerek büyüdük. Sonra sıramız geldi, biz de atalarımızdan gördüğümüzü yaptık. Bu yüzden de şimdi yıkmak değil, yıkmamak anormal geliyor bize. Demek ki öncekiler adam gibi dursaydı şimdi dünyamız Savilerin ormanı kadar temiz olacaktı.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 25 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 25 - Kashna Kitap Ağacı)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
Aslında doğmak ya da bir şekilde dünyaya gelmek, bir anlamsızlığa hem de istemsizce ortak olmaktan başka bir şey değildi.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 17 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 17 - Kashna Kitap Ağacı)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
Ölüm esnasında bile kimsenin suçu üstlenmemesi ilginçti, herkes kendince tertemizdi. Kendini kötü sayan yahut sanan hiç kimsenin olmaması herkesin 'iyi' anlayışının farklı manalara geldiğinin mutlak deliliydi. Bu hesapla 'İyilerin peşinden gidin!' veya 'Daima en iyileri takip edin!' tarzındaki öğütler de anlamını yitiriyordu zira 'görecelik' denilen o 'saçma sapan' var olduğu sürece hiç kimse hiçbir hiçbir zaman 'iyi' den emin olamayacaktı.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 123 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 123 - Kashna Kitap Ağacı)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
Dünyaya gelenlerin henüz hiçbir iş yapmamasına hattâ gözlerini daha yeni açmasına rağmen yorgun olması beni her zaman şaşırtmıştır.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 17 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 17 - Kashna Kitap Ağacı)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
İşin aslı zamanın uzunluğunu belirleyen şey bizim zamanımızın uzunluğudur. Evet, zamanımız sonsuz olsaydı 'zaman' kavramı bizim için anlamsız olacaktı. Bu bir şeye büyük dediğimizde esasında kendi ebatlarımızı ele veriyor olmamız gibi bir şeydir. Yani fare için o ağacın boyu 300 birimse fil için 1 birimdir. Filin büyük dediği ağacı çoğu zaman fare göremez bile.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 68 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 68 - Kashna Kitap Ağacı)
Aynur 
16 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 3/10 puan

Yavşağın Ağzı Gevşek
Bazen yalnız kalmak sizi anlamayan bir kalabalıkta olmaktan daha anlamlıdır. Zira karşınıza geçen ve ısrarla sizi anlamayan bir kamyon insanın kamyon kadar değerli olamadığı zamanlar vardır ve bundan daha incitici bir şey yoktur. Anlaşılamadığınızda terk etme isteğinizin gerçek sebebi de budur aslında.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 67 - Kashna Kitap Ağacı)Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran (Sayfa 67 - Kashna Kitap Ağacı)
by.rendes 
24 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Emin olun ki 'sırra sır bağlayarak' dikkat çekmek isteyenlerden daha tehlikelisi yoktur.Hiç tereddütsüz, bu aynı kişi tıpkı sizin dikkatinizi çektiği gibi başkalarının da dikkatini çekmek isteyecektir.Birde bunu sizden aldıklarıyla yapacaktır.

Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal DemirkıranAslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek, Erdal Demirkıran
2 /