Aslında Yerin Kulağı Yok Yavşağın Ağzı Gevşek

8,0/10  (44 Oy) · 
94 okunma  · 
32 beğeni  · 
887 gösterim
Yaklaş; daha yaklaş, az daha, biraz daha…



Ve şimdi itiraf et! Aslında güvendiklerin konuşmasaydı başına hiçbir kötü şey gelmeyecekti! Sırlarını tutan beşse tutmayan hep yüz beşti. Gel gör ki sen vazgeçmedin ve insanlara güvenmeye, haddinden fazla güvenmeye devam ettin.

- Aramızda kalsın!

diyerek anlattıkların hiçbir zaman aranızda kalmadı.

- Sen benim her şeyimsin, en güvendiğimsin…

diye şımarttıkların, zaman sonra ‘hiçbir şey’in oldu da bundan hiç ders almadın, her konuşmanın ertesinde pişmanlıklar yaşadın fakat hiç uslanmadın. Sonra mı? E sonra yine yandı başın, tutuştu aklın ve sen hiç susamadın. Hâlbuki bırak konuşmayı, fısıldaşmayı; bazen mırıldanmamalıydın bile ama bunu bir türlü başaramadın!



Enfes bir hikâyeyle sana susmayı öğreteceğim bugün ve güvendiğin dağlara kar yağmayacak başka hiçbir gün.



Aramızda kalmasın…
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9789756197646
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Aleyna Şahin 
02 Mar 23:32 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı ilk olarak kitap fuarında gördüm. Kapağı ve ismi çok ilgimi cekti. Daha önce Erdal Demirkıran'in çok sayıda kitabını okudum zaten ve direk aldım. Kitabı okumadan önce yazarla tanışma fırsatım oldu. 7 kitap imzalattım ama en çok dikkatini bu kitap çekti ve okuyup okumadığımı sordu. Okumadığımı belirttim. Instagram adresini verdi "Eğer kitabın sonunu tahmin edersen yazmanı istiyorum" dedi. Bir gün uzun bir tren yolculuğunda okumaya başladım kitabı. Tabiiki sonunu tahmin edemedim. Bir kitap ancak bu kadar zekice kurgulanabilirdi. Hemen iletişime geçtim. O günden belli saygı duyduğum sayılı yazarlar arasına girmiştir. Herkese tavsiye ediyorum.