1000Kitap Logosu
Assassin's Creed - Rönesans
Assassin's Creed - Rönesans
Assassin's Creed - Rönesans

Assassin's Creed - Rönesans

Suikastçının İnancı 1

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.2
196 Kişi
465
Okunma
171
Beğeni
5,2bin
Gösterim
479 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 13 sa. 34 dk.
Adı
Assassin's Creed - Rönesans (Suikastçının İnancı 1)
Basım
Türkçe · Türkiye · Epsilon Yayınları · Mayıs 2014 · Karton kapak · 9789944828376
Orijinal adı
Assassin's Creed - Renaissance
İtalya'nın soylu ailelerinin ihanetine uğrayan genç bir adam destansı bir intikam yolculuğuna çıktı. Yozlaşmanın kökünü kazımak ve ailesinin onurunu temizlemek için Assasin sanatını öğrenecekti. Yolculuğu boyunca Ezio, Leonardo da Vinci ve Niccolò Machiavelli gibi büyük zihinlerin bilgeliğinden yararlanacaktı - çünkü hayatta kalması, yaşamına rehberlik edecek becerileri edinmesine bağlıydı. Dostları için, değişimin itici gücü olarak özgürlük ve adalet uğruna savaşacak; düşmanları içinse kendini İtalyan halkını sömüren diktatörleri yok etmeye adamış bir tehdit olacaktı. Güç, intikam ve komplonun destansı hikâyesi başlıyor. "Aileme ihanet edenlerden intikamımı alacağım. Ben ezıo audıtore da frıenze. Ben bir assasin'im..." (Tanıtım Bülteninden)
7 mağazanın 6 ürününün ortalama fiyatı: ₺35,69
8.2
10 üzerinden
196 Puan · 24 İnceleme
Lola Lux
Assassin's Creed - Rönesans'ı inceledi.
479 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Ben Assassin's Creed 2'yi veya Brotherhood'u veya Revelations'ı oynamamıştım. Assassin's Creed ile iç içe değildim direk, öyle diyeyim. Bir gün kitapçıda dolaşırken kapağı ilgimi çekti, elime alıp inceleyeyim dedim. Rastgele bir sayfa alıp okudum ve sanki vahiy indirilmiş gibi bir tribe girdim. Kitapçıda okuduğum beş sayfa, bana yazarın dilinin akıcılığını ve harikalığını öyle bir hissettirdi ki, ne olduğunu bilmediğim sadece adını duyduğum bu oyunun dünyasına atılmaya bir dakika içinde karar verdirdi. Aldım, okudum ve bitirdim. Sonunda da, okuduğum için çok memnundum. Assassin's Creed oyunlarına da sarmamı sağladı, oynadım da bir kaçını. Syndicate ve Unity'nin kitaplarını bekliyorum hala. Şunu söyleyeyim ki Oliver Bowden bir rönesans tarihçisiymiş. Ve adamın iyi bir tarihçi olduğunu anladım ki, bu rönesans zamanını kitaba çok güzel yansıtmıştı. O dövüş sahneleri neydi yahu öyle, sanki okumuyorum da izliyorum. Cidden yazarın çok ilgi çekici ve harika bir dili var. Sırf bunun için bile okunur. Ben Ezio'nun hikayesini çok sevdim, ikincisini de aldım ama keyfi olarak yarım bıraktım. Bir ara tekrar okuyacağım. Eğer bu kitabı almayı düşünüyorsanız, alın bence. Bir oyun kurgusu olduğunu düşünebilirsiniz, ama Oliver Bowden'ın dili sayesinde bu kitabın size katacağı çok şey var diyorum. Küçük kardeşlerinize okuma alışkanlığı kazandırmak için de iyi bir yol olabilir bu oyun kitapları.
Assassin's Creed - Rönesans
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
İrfan Yusuf İlter
Assassin's Creed - Rönesans'ı inceledi.
479 syf.
·
7/10 puan
#assassinscreed; pers hikayesi olmasına rağmen, italya'da geçmiş gibi fransa halkı tarafından anlatılıyor ama oyunu amerika tarafından yapılıyor. #çizgiroman-larından sonra elimize #oliverbowden kalemiyle yazılan #epsilonyayıncılık tarafından çıkarılan serinin 500 sayfalık ilk kitabı #rönesans (orjinaladıyla #assassinscreedrenaissance) geçti. #kitap girişte #hasansabbah, #assassins ve konuyla ilgili bazı bilgilerin verilnesiyle başlıyor, bu ayrıntılar hoşumuza gitti. Ana karakter #ezio'nun başından geçen bir olay sonucu #intikamyemini etmesiyle oradan oraya sürüklenirken; #leonardodavinci'nin buluşlarıyla Ezio'ya yardım etmesi hikayeye renk katıyor. Dünya'ya hakim olmak isteyen #tapınakşövalyeleri ve onlara karşı duran assassins tarikatı'nın mücadelesini anlatan eser çok iyi sayılmasada, kötü denilemeyecek kadar sürükleyici.
Assassin's Creed - Rönesans
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Özkan Şahin
Assassin's Creed - Rönesans'ı inceledi.
479 syf.
·
9/10 puan
Okunabilecek en iyi oyun kaynaklı roman
Oyunseverleri okurseverlikle buluşturup barıştırabilcek nadide bir kitap. Özellikle benim gibi bu oyun serisinin manyağı olup Ezio denen karaktere farklı bir hayranlıkla bakıyorsanız kesinlikle okumanızı öneririm. Konuyu pek bir deşmeye gerek yok açıkcası bu kitabı okuyacak insan genelde oyununu oynayıp okur ama okumaktan zevk alıyorsanız ve Ezio adlı suikastçimizin henüz bir suikastçi olmamış serseriyken gençliğinden başlayan aşk, acı, heyecan, adrenalin dolu hayat hikayesini daha detaylı, daha derinden görmek, zamanın İtalya'sında neler döndüğünü daha iyi görmek istiyorsanız bu kitap sizi güzel bir serüvene sokacaktır.
Assassin's Creed - Rönesans
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Beytullah Ömer DUMLU
Assassin's Creed - Rönesans'ı inceledi.
479 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Daha önce oyununu severek oynadığım bir kitap.Kütüphanede görünce bunu kesin okumam gerekiyor dedim.Ayrıca bu aralar Floransa ile ilgili araştırmalar yaptığımdan o dönemin şartlarını koyabilecek bir kitap olduğunu düşündüm.Yazarımız kurgu alanında başarılı biri.Oyunu neredeyse bire bir kurgulamış.Oyunu oynarken bu kadar hikayenin derin olduğunu düşünmüyorsunuz.Biraz kitaba değineyim Ezio adlı karakterimiz Floransanın ileri gelen ailelerinden birinin oğlu.Ailesi iftira atılarak öldürülüyor.Bunun üzerine Ezio intikam için bir maceraya çıkıyor.Asırlar boyu gelen aile sırlarını öğreniyor.Kitabın sevdiğim bir diğer yanı ise kurgusu.Mesela Da Vinci ile Ezio arkadaş.Ezionun bütün silahlarını Da Vinci yapıyor ve geliştiriyor.Güzel bir kitap bende kurguları sevdiğim için çok hızlı okudum.Herkese tavsiye ederim.
Assassin's Creed - Rönesans
OKUYACAKLARIMA EKLE
18