At Kuyruklu Adam

7,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
569 gösterim
Adamın alnı boncuk boncuk boncuk terlemişti. Yüzündeki sakal en az iki günlüktü. Terden sırılsıklam olmuş ellerini blucinine sürterek kuruladı. Uzun sarı saçlarını at kuyruğu yaparak omzuna salmıştı. Koyu renk camlı Ray-Ban´ini çıkardı ve yeleğinin üst cebine soktu.
Yatakta uzanmış kıza ihtirasla baktı.
Tavandan sarkan çıplak ampülün yeterince aydınlatamadığı oda kızın sızmadan önce içtiği esrarlı sigaranın dumanıyla kaplıydı ve içerdeki idrar kokusu insanın genzini tırmalıyordu.
(Kitaptan)
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  528
 • ISBN:
  9789751012418
 • Yayınevi:
  İnkılap Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Oldukça güzel bir polisiye gerilim romanı. Sibel Candan ve kameramanı Ayhan, ABC televizyonunda çalışan başarılı iki isimdir. Tesadüf eseri de olsa ellerine bomba gibi bir haber gelir. Bir adam bazı hafif meşrep kadınlara önce tecavüz edip sonra öldürmektedir. Bu ili kurcalarken ufaktan da olsa yakınlaşırlar ancak Sibel bir gün Turgut Atamer adında çok zengin ve yakışıklı bir adam ile tanışır. Ayhan yaptığı araştırmalardan sonra katilin Turgut olduğundan şüphelenir ancak Sibel bunu kıskançlığına verir. Katil uzun sarı saçlarını at kuyruğu şeklinde bağlayan hırpani giyimli hippi tarzında bir adamdır ve bir an evvel durdurulması gerekmektedir. Çünkü cidden hasta bir adamdır ve kadınları arındırdığını düşünmektedir. Katil kimdir? Sibel gerçek katili öğrenebilecek midir? Ya da eline düşüp kurtulabilecek midir? Ayhan ile olan ilişkisi nasıl devam edecektir? Katilin bu hale gelmesinde çocukluğunda annesi ile olan ilişkisi ne kadar yer tutmaktadır? Keyifle okunan bir roman.

DERYA 
09 Mar 16:11 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

En beğendiğim kitaplarından yazarın...oldukça heyecanlı ve gizemli...bir solukta okunacak kadar akıcı...özellikle Yen'i polisiyeye başlayanlar için oldukça ideal...