Atasını Kaybeden Ateist Rabbini Arayan Thomas-3

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
8 gösterim
Elinizdeki kitabın kahramanı Dr. Thomas Carmel, Darwin`in açtığı yolda gidip hem atasını hem de imanını kaybedenlerden biri. Thomas`la tanıştığımızda öncelikle kâinat kitabındaki sayfalarda dolaşarak âlemlerin Rabbini aramaya koyulduk. Allah`ın varlığını ve birliğini gösteren birçok delili konuştuk. Kâinat kitabı ve Kur`an`dan birçok ayeti müzakere ettik. Ancak, Thomas seküler bilim ve dinsiz felsefenin kalın perdelerini yırtamadığı için hepsini inkâr etti. Allah`ın harikulade eserlerini ve benzersiz icraatlarını tabiata, sebeplere ve tesadüfe havale edip, üzerini kalın perdelerle örtmeye çalıştı. Güneş gibi parlak ayetleri (delilleri) “evrim perdesi”yle kapatmaya kalkıştı.
Aylar süren müzakerelerimizden anladım ki, Thomas`ın Rabbini bulması için öncelikle evrim perdesini yırtması gerekirdi. Yani gerçek atasının kim olduğunu bilmesi gerekirdi. Onun için birlikte atasını arama yolculuğuna çıktık. Ancak, Darwin gibi fosillerde değil, her bir canlıdaki fasıllarda fikri seyahat yaptık. Serüvenimizin notlarını birleştirdiğimizde elinizdeki kitap ortaya çıktı.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9789752696426
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Onur Ergemen 
31 Oca 00:35 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Evrim teorisinin ne kadar anlamsiz olduğunu delilleriyle öne suren, aslinda bu teorinin altında yatan ideolojiyide anlatan guzel bir kitap. Bilimsel arastirmalari delil olarak sunan, kuantum fiziginden, hücre yapısına kadar bir çok açıdan yaratilanlarin tesadüfi bir şekilde olusmayacagini ele alan bir kitap.