Atatürk 'ün Fikir Sofrası

·
Okunma
·
Beğeni
·
895
Gösterim
Adı:
Atatürk 'ün Fikir Sofrası
Sayfa sayısı:
187
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754781885
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tekin Yayınevi
Baskılar:
Atatürk Sofrası
Atatürk
Atatürk
Atatürk
260 syf.
·7/10 puan
Atatürk'ün gün yüzüne çok çıkmamış anilari, yakin cevresiyle olan diyaloglari, ozellikle "mutat zevat" diye anilan Nuri Conker, Salih Bozok, Kılıç Ali'nin mutlaka katıldığı yemek davetlerinin ulke gundeminin görüşüldüğü ve fikir alışverişinin yapildigi bir ortam oldugunu gosteren bir çok aniya yer verilmiştir.
260 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Atatürk'ü anlatan kitaplarının arasında en beğendiğim kitaplardan bir tanesidir. Kurulan içki masalarında, fikirlerin nasıl özgürce konuşulduğunu, ülkenin makus talihini değiştiren kararların nasıl alındığını anlatan, Atatürk'ün en samimi hallerini hayal edebildiğim, anlatım gücüyle desteklenen mükemmel bir kitap.
260 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Neden içki sofrasında dediğiniz her şeyi bulacaksınız. Devlet adamlığını, arkadaşlığını,dostluğunu, akil oluşunu, düşüncelerinin nasılda doğru tespitlerle sofrasında bütün devlet erkanıyla paylaşımda bulunduğunu ve en önemlisi derslerini,öğretilerini...
187 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Atatürk'ün sofrası yemek sofrası değil fikir ve ruh cünbüşlerinin bir olemp buluşmasıdır. Çünkü o sofrada Yurt ve Dünya hergün yeniden biçimlendirdi. Türk Milleti hiçbir yerden Atatürk'ün sofrasında olduğundan daha görünenemez ve yine çünkü orada bütün olayların arkasındaki gerçeği bir bakışta gören ATATÜRK vardır...
260 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10 puan
ATATÜRK'ÜN çok duyulmamış pek çok anısını, etrafındaki en yakın isimlerle,dostlarıyla olan diyaloglarını , ona özel olan kelimeleri ve tumceleri,günlük yaşam tarzını, meselelere bakış açısının anlatıldığı harika bir kitap yazılmış. Kitabı okurken akşam yemeklerine hatta içki sofralarına şahit olacaksınız ama devlet meseleleri konuşulurken duruma ne kadar saygılı olduğunu, devlet adamlığını,nasıl iyi bir arkadaş olduğunu, gençlere ve kadınlara olan saygısını goreceksiniz, gerçek anlamda "AKİL" biri olduğunu anlayacaksınız ATATÜRK'ÜN..

Bir kez daha saygı, şükran ve minnetle huzur içinde uyu ATAM..
Şu kopan fırtına Türk ordusudur Yârabbi!
Senin uğrunda ölen ordu budur Yârabbi!
Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın,
Gaalib et,çünkü bu son ordusudur İslâm’ın!
...Ama size bir öğüt vereceğim, severek inanmayınız, inanarak seviniz... Sevmekle işe başlarsanız, inancınızda yanıltıya düşmüş olabilirsiniz. Ama inanarak severseniz, yani inandığınız insanı severseniz, sizi hiç bir yanıltı beklemez
İnsanın davranışını aklı ve kültürü değil , çoğu zaman mizacı belirler. ... hepimiz aklımızla karşılık veriyoruz .Oysa olay karşısında kalsak , mizacımız da aklımızın yanı başında konuşacak.
Şükrü KAYA
"Atatürk"ün sofrası bir çağın portresidir.Devlet , memleket ve dünya olayları Atatürk sofrasının aynasına yansır , ulusal görüşe orada dönüşürdü.
Esar-ı kibare sakın olma hele mahrem’
Bir nokta koyup mücrim eder seni âhir.


Büyük insanların sırlarını öğrenme, sonunda bir nokta koyup seni suçlu ederler.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Atatürk 'ün Fikir Sofrası
Sayfa sayısı:
187
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789754781885
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Tekin Yayınevi
Baskılar:
Atatürk Sofrası
Atatürk
Atatürk
Atatürk

Kitabı okuyanlar 71 okur

  • Kubilay Gündoğan
  • Aygül Karagül
  • Ayşegül bozali
  • öykü
  • Seçil SARI
  • Nezaket topal

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%13.6 (3)
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0