Atatürk ve Kayıp Kıta Mu

7,4/10  (23 Oy) · 
57 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.109 gösterim
Yıllardır Saklanan Büyük Sır Açığa Çıkıyor! Bir Efsane Gerçek Oluyor...

Her şey 1930'lu yıllarda Atatürk'ün ileri sürdüğü Türk Tarih Tezi'yle başladı. Atatürk, 1932'den sonra Türk Tarih Tezi'nin "kayıp parçası"nın peşine düştü. "Türklerin Orta Asya'dan önceki ilk yurtlarını" arıyordu. Bu amaçla 1934 yılında Tahsin Bey'i Meksika Büyükelçiliği'ne atadı. Tahsin Bey'in gizli görevi Türklerle eski Amerikan halkları arasındaki ilişkiyi araştırmaktı. Tahsin Bey, Meksika'daki araştırmalarının sonucunda şaşırtıcı bir bilgiyle karşılaştı. Bu bilgiye göre Türkler, MÖ 12.000'lerde bir doğal afet sonunda Pasifik Okyanusu'nda sulara gömülen Kayıp Kıta Mu'dan Orta Asya'ya göç etmişlerdi.

- Atatürk Kayıp Kıta Mu'da ne aradı?
- Tahsin Bey'in Meksika'dan Atatürk'e gönderdiği raporlarda hangi bilgiler vardı?
- Atatürk, J. Churchward'ın Mu konulu kitaplarını neden Türkçeye tercüme ettirdi?
- Atatürk, Tahsin Bey'in bazı raporlarını neden eleştirdi?
- Kayıp Kıta Mu nasıl bir yerdi?
- Türkçe ile eski Amerikan halklarının dilleri arasındaki şaşırtıcı benzerlikler neyin işaretiydi?

Ve daha pek çok bilinmeyenin yanıtını"Atatürk ve Kayıp Kıta Mu"da bulacaksınız. Elinizdeki kitap Atatürk'ün daha önce "hiç bilinmeyen" bir özelliğini ilk kez tüm boyutlarıyla ortaya koymakta ve Atatürk'ün ömrünün son yıllarındaki "büyük arayışına" ışık tutmaktadır. Bu kitapta okuyacaklarınız sizi hem çok şaşırtacak, hem çok düşündürecek, hem de Atatürk'le ilgili bilgilerinize çok özgün katkılar yapacaktır. "Atatürk, Türklerin Orta Asya'ya gelmeden önce Mu kıtasında yaşadıklarına çok emin bir şekilde inanırdı, ama bu konudaki yoğun araştırmaları 1938'de son nefesini vermesiyle bitiverdi." Atatürk'ün Kütüphanecisi Nuri Ulusu.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9789751028006
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Murat ÇALIK 
08 Eki 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Mu ile ilgili araştırmalarıma ilk olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Türk Tarih Tezi'ni kuvvetlendirmek için", Meksika'ya gönderdiği Tahsin Mayatepek'in, 14 raporundan son 7 raporunu anlatıldığı, Kemal Şenoğlu'nun "Mayatepek Raporları adlı kitabından başlamıştım.

Sonrasında malum merakım ve James Churchward'ın, Kayıp Kıta Mu ile ilgili dört kitabından sonra had seviyeye ulaşmış ve en son olarak Sinan Meydan'ın "Atatürk ve Kayıp Kıta Mu" kitabı ile bugüne gelmiş bulunuyorum.

Öncelikle bu kitabı anlamak için Mu ile Atatürk'ün nasıl yollarının kesiştiğini anlatmak gerekiyor.

Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduktan sonra batının dikte ettiği, bütün insanlığın Avrupalı "ari ırktan" geldiği, Anadolu'nun da asıl bu ari ırk'a ait olduğu ve fakat barbar(!) Türkler'in Anadolu'yu işgâl ettiği "yalanına" fazlasıyla karşıydı. Bundan dolayıdır ki, Güneş dil Teorisi ve Türk Tarih Tezi üzerine özellikle 1930 ve sonrasında bir çok araştırmalar yaptı/ yaptırttı.

Atatürk, Türk Milleti'nin "binlerce yıl önce" Orta Asya'dan Anadolu'ya geldiğine ve Anadolu'ya medeniyeti Türkler'in getirdiğine inanıyordu. 1071 yılının Türklerin Anadolu'ya ilk değil son gelişi olduğuna inanıyordu. Bilimsel çalışmalar, antropolojik araştırmalar ve nihayet arkeolojik bulgular da Atatürk'ün bu düşüncesini desteklemiş bundan dolayıdır ki Atatürk Türk Tarih Tezi üzerine çalışılmasını emretmişti.

İşte bu sırada Tahsin Mayatepek'i Meksika'ya gönderdi ve Tahsin Mayatepek orada "Güneş dil Teorisi" için çalışmalar yaparken Kayıp Mu kıtası ile yolları kesişti. Bunun üzerine Atatürk'e James Churchward'ın, Kayıp Kıta Mu adlı kitabından bahsetti ve Atatürk James Churchward'ın konu ile ilgili 4 kitabını Türkiye'ye getirterek Türke'ye çevirtti.

İşte bundan sonrası bu kitapta detaylıca anlatılıyor.

Bu kitabı bitirdikten sonra, Atatürk'ün ömrünün sonlarında bu konuyla ilgili inandıklarını iki kısımda ifâde edebilirim...

1- Türkler Orta Asya'ya Mu'dan göç etmişlerdir.
2- Dünyadaki ilk dil Mu dili yani Türkçe'dir.

İşte kitapta bu iki nazariyenin ispat edilişini ve Atatürk'ün de bu konular ile ilgili görüşlerini okuyacaksınız...

Bilgehan Bölek 
26 Tem 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Okudukça, gizemli bilgileri öğrendikçe Kayıp Kıta Mu ve döneminde yaşananlar hakkında öğrenince çok şaşıracaksınız. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

Umutlu Ev Kadını 
 05 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Mustafa Kemal Atatürk
" J.Churchward, Atatürk'ün okuduğu 4 kitabında da Tanrı' nın varlığını arkeolojik bulgularla kanıtladığını iddia ediyor, Tanrısıızlığı eleştiriyor ve evrime karşı çıkıyordu. (...) Kanımca Atatürk, bu kitaplarda sadece Türklerin kökenini değil Tanrı' nın izlerini de aramıştı. (...)
Tahsin Bey' in, Islam dininin Tanrısal kaynaklı olmadığını kanıtlamaya çalıştığı 40 sayfalık 14. raporunu altın bulmuşcasına sahiplenenlere ve buradan hareketle Atatürk' ün inancını sorgulayanlara J. Churchward' in 4 kitabını okumalarını öneriyorum."

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu, Sinan Meydan (Sayfa 109 - Truva Yayinlari)Atatürk ve Kayıp Kıta Mu, Sinan Meydan (Sayfa 109 - Truva Yayinlari)