Atatürk’e Atılan İftiralar

8,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
101 gösterim
Gaflet ve delalet içindeki magazin tarihçilerinin açtığı, sığ ve sahte yolda ilerleyen Atatürk düşmanı hainlerin, Gazi Mustafa Kemal Paşa'mıza atılan onlarca iftirayı ince ince, bir bir açıklıyor...
"Eminim bazılarının Atatürk’ün şiir yazdığından, bu şiirlerinden haberi bile yoktur. İşte Ata’mızı biz ne yazık ki bu kadar tanıyoruz."
ATATÜRK DAHİDİR!
Elinizde ki kitabı okudukça, iftira ve yalanlara maruz kalan Ulu Önder'imizin;
Sadece bir askeri kahraman ‘Gazi Paşa’ değil,
Sadece bir bilim ve sanat insanı ‘Mustafa Kemal’ değil,
Milletimizin Ata'sı ‘ATATÜRK’ümüz olduğunu yeniden keşfediyorsunuz!
ATATÜRK'E MİNNET BORCUMUZ VAR!
Yazarın kitap girişinde kaleme aldığı gibi;
"Bu kitapla Yüce Türk Milleti’nin Ulu Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan borcumu ve minnettarlığımı asla ödeyemem. Ancak bir nebze de olsa akıl ve vicdanlarda karşılık bulacağı ümidiyle…"
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2017
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9786052022122
 • Yayınevi:
  İlgi Kültür Sanat Yayınları
 • Kitabın Türü:
NihalÇetinoğlu 
12 Şub 23:52 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 7/10 puan

Kitap genel olarak sürükleyici ve bilgilendirici ancak kanıt niteliğinde Osmanlı'nın son padişahı Vahdettin'in İngilizlere İstanbul'un anahtarlarını veriyor diye videosunun youtube linki olarak koyulması bana çok saçma geldi çünkü inandırıcılığı yok benim gözümde sebebi de şudur aynı uygulama üzerinden Atatürk'ümüzü karaladıkları gibi herhangi bir Osmanlı padişahını karalamak çok olası buna kimse inanmaz ve delil,kanıt gözüyle bakmaz.

Kitaptan 17 Alıntı

NihalÇetinoğlu 
21 Oca 23:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"En büyük savaş,cahilliğe karşı yapılan savaştır."

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (ilgikültürsanat)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (ilgikültürsanat)
NihalÇetinoğlu 
09 Şub 02:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

HEYKEL MESELESİ
"Nefsinizi ilah edinmeyin,ona tapmayın"

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 175 - ilgikültürsanat,ayet-i kerime)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 175 - ilgikültürsanat,ayet-i kerime)
NihalÇetinoğlu 
09 Şub 23:23 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Tekel ve Genelev Meselesi
Osmanlı'da meyhaneler vardır.Özellikle 1900'lerin başında Osmanlı'da Galata'da,Direklerarası'nda vs. birçok meyhane vardır.Dersaadet'te yani İstanbul'da kim oturuyor? Halife efendileri oturuyor.
Osmanlı'da genelev de vardı.İstanbul'un ilk gece kulübü Osmanlı Dönemi'nde 24 kasım 1870'de "Encümen-i Ülfet Dostluk Cemiyeti" ismiyle açılmıştır.Üstelik alkollü içki ve kumarhanenin serbest olduğu bu kulüp Ramazan ayının birinci günü hizmete girmiştir.Böylelikle ilim irfan erbabının,şairlerin ve sanatkârların hoşça vakit geçirmelerini amaçlayan mesajı da yayınlanmıştır.

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 209 - ilgikültürsanat)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 209 - ilgikültürsanat)
NihalÇetinoğlu 
 09 Şub 02:27 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

HEYKEL MESELESİ
22 ocak 1923 tarihinde Bursa Şark Sinemasın'nda halka hitaben bir konuşma yapan Atatürk: "Memleketimizin her köşesi,atalarımızın ve bundan sonra yetişecek evlatlarımızın hatıralarını güzel heykellerle,dünyaya ilan edecektir.Bu işe, çoktan başlanmıştır.Mesela Sivas'tan Erzurum'a giderken,yol üzerinde,çok güzel bir heykele rastlarsınız.Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki bilimin gerekliliklerini yapmaz,bu durumda itiraf edelim ki,o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.Halbuki bizim milletimiz;ilerlemeye layıktır."demiştir.

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 169 - ilgikültürsanat,Atatürk)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 169 - ilgikültürsanat,Atatürk)
NihalÇetinoğlu 
09 Şub 23:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Tekel ve Genelev Meselesi
Hani bir cenah internet üzerinden Atatürk'ün annesine laf edip gayrimüslim olduğunu iddia ederek vs. çeşitli iftiralar atıp irin akıtıyorlar ya o zaman Osmanlı Padişahlarının annelerini de bir inceleyelim: Yavuz Selim'in annesi Ayşe takma adlı Pontuslu bir Rum,II.Selim'in annesi Yahudi kızı Roksalan yani Hürrem Sultan,
I.Abdülhamit'in annesi Fransız İda yani Permi Sultan'dır(birçok örnek verilmiş en bilinenlerden  yazdım)

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 211 - ilgikültürsanat)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 211 - ilgikültürsanat)
NihalÇetinoğlu 
 09 Şub 23:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Atatürk camileri mi yıktırdı?
Malum cenahın iddialarından biri de şudur:"Atatürk Dönemi camilerin yıkıldığı bir zamandı ve talimnameler çıkıyordu,talimatlarla camiler yıkılıyordu."
Sanki bugün camiler yıkılmıyor.Atatürk'e bu konuda iftira atanlara Ata'nın şu sözleri bile kâfidir.1922 yılında Bakanlar Kurulu'nun ilk toplantısında konuşan Atatürk,Yunanlıların geri çekilişi sırasında birkaç bin caminin yakılıp yıkıldığını belirtmiş ve şöyle demiştir:"Bu camileri yenilemek görevimizdir.Bu hizmeti nutuk atmadan,gösterişe kaçmadan,siyasete alet etmeden yerine getirelim."

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 201 - ilgikültürsanat,Atatürk)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 201 - ilgikültürsanat,Atatürk)
NihalÇetinoğlu 
12 Şub 02:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Türk Dil Kurumu araştırmaları ve sorunlar
Türk Dil Kurumu,Türk Dili Tetkik Cemiyeti adıyla 12 temmuz 1932'de Atatürk'ün talimatı ile kurulmuştur. Atatürk devamlı araştırmalar yapmıştır.Teoriler geliştirmiştir.Güneş Dil Teorisi bunlardan bir tanesi ama ana teoriler değildir.Ayrıca imlaları düzeltmeye çalışmıştır.Çünkü 1928'de olan Dil Devrimi'nde aslında dil,lisan değil harf devrimi yapılmıştır.

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 231 - ilgikültürsanat)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 231 - ilgikültürsanat)
NihalÇetinoğlu 
 07 Şub 01:57 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Medeni Bilgiler Kitabı
Biz şimdiye kadar,dinsiz ve İslamiyet'e lakayt olmakla itham edildik.Fakat bu ithamlara rağmen,Peygamberin son arzusu,yani mukaddes toprakların daima İslam hakimiyetinde kalmasını temin için hemen bugün kanımızı dökmeye hazırız.

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 132 - İlgikültürsanat,Mustafa Kemal Atatürk)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 132 - İlgikültürsanat,Mustafa Kemal Atatürk)
NihalÇetinoğlu 
09 Şub 23:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

Atatürk camileri mi yıktırdı?
Şunu da belirtmek isterim ki bildiğim kadarıyla Atatürk,Türk siyasetçileri arasında ilk ve tek cami araştırması yapan liderdir.

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 201 - ilgikültürsanat)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 201 - ilgikültürsanat)
NihalÇetinoğlu 
26 Oca 00:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

"Demek ki tarih tekerrürden değil de yapılan hataların tekerrüründen ibaretmiş."

Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 59 - ilgikültürsanat,oktan keleş)Atatürk’e Atılan İftiralar, Oktan Keleş (Sayfa 59 - ilgikültürsanat,oktan keleş)
2 /