Atatürk'e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği

9,0/10  (3 Oy) · 
18 okunma  · 
3 beğeni  · 
543 gösterim
"Kışlalı'nın tahlillerine katılmamak mümkün değil... Yazıları, Atatürk’ün ve Atatürkçülüğün tükendiğini sananların karşısına, bir anıt gibi dikiliyor..."
- Hasan Pulur / Milliyet

"Prof. Kışlalı, bilimsellikle gazeteciliği üslubunda birleştirmeyi başarmış ender yazarlardan. ‘Atatürk’e Saldırmanın Dayanılmaz Hafifliği’ başlıklı nefis makalesini, kitabın en başına almış...
Her biri ayrı güzellik ve değerde yazılar bunlar..."
- Hıncal Uluç / Sabah

"Kışlalı, devlet adamlığı, bilim adamlığı ve gazeteciliği en iyi şekilde birbirine bağlayan, saygınlığını ve görüşlerindeki dürüstlüğü hiçbir zaman kaybetmeyen, nadir insanlarımızdan biridir... Eğer ciddi, sağlıklı tespit ve görüşleri olan sosyal demokrat bir yazarı okumak isterseniz, tavsiye ederim."
- Mehmet Ali Birand / Sabah

"Kemalizmi savunuyorsanız, sol düşünceleri Kemalist bir bakış açısı ile irdelemek istiyorsanız, orduya, YÖK’e, Güneydoğu sorununa, dile, dine, kadına, gençliğe, Kemalist bir gözlükle bakmak isterseniz, bu kitabı okumalısınız..."
- Nevzat Dağlı / Cumhuriyet

"Bülent Ecevit zamanı CHP hükümetinde Kültür Bakanlığı koltuğunu, ağırlığı, insanlığı, devrimciliği, vatanseverliği, Atatürkçülüğü ve güzelliği ile dolduran Prof. Ahmet Taner Kışlalı... İkinci Cumhuriyet, köktendincilik ve etnik milliyetçilik jargonuyla bir geniş cephe halinde Atatürk’e saldıranlara bu kitapla yanıt verdi."
- Yaşar Aksoy / Yeni Asır
(Arka Kapak)
SAKINCALI PIYADE 
06 Tem 22:10 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Karanlık ellerin suikastine kurban giden Kışlalı nın güzel eseri. Zira kitap Kışlalı'nın gazete yazılarından oluşuyor elbette daha bir düzenlenmiş şekilde. Kitap sizin Atatürk algınızı değiştirmeye çalışmaktan ziyade. Cumhuriyet devrimleri'nin ülkeyi nasıl ileri götürdüğünü görmenizi sağlıyor. Üstelik kitap da. Hiç duymadığınız bir çok tarihi olay ve kişi ilede karşılaşıyorsunuz. Zira doksanların karanlık günlerinede bakışınıza etki edecek kısımlarda var kitapta. Okuyun okutun efendim