Atatürk'ten Sonra Bugünlere Nasıl Geldik?

9,0/10  (2 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
560 gösterim
Atatürk'ün ölümünden hemen sonra başlamıştı geriye sayım ve AKP iktidara geldiği zaman Atatürk devrimleri gerçek değerinden zaten çok şey kaybetmişti. Türkiye'nin o günlerden bugünlere gelişini içi kan ağlayarak izleyen usta bir gazetecinin ufuk turudur bu kitap.
(Arka Kapak)
Ali Ünal 
21 Mar 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · 8/10 puan

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze örnekleri ile sağ-sol ayrımı olmaksızın nasıl siyasal islam çizgisine destek verildiğinin ve gelindiğinin bir özeti.

Kitaptan 2 Alıntı

Atatürk'ün 1930 yılındaki konuşması
Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi, sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.

Atatürk'ten Sonra Bugünlere Nasıl Geldik?, Cüneyt ArcayürekAtatürk'ten Sonra Bugünlere Nasıl Geldik?, Cüneyt Arcayürek

Atatürk'ün TBMM açılış konuşması
İslam dini, asırlardan beri alışageldiği veçhile bir siyaset vasıtası mevkiinden uzaklaştırmak ve yüceltmek gerekli olduğu gerçeğini görüyoruz. Mukaddes ve tanrısal inançlarımızı vicdani değerlerimizi, karanlık olan, her türlü menfaat ve ihtiraslara görünüş sahnesi olan siyasetten ve siyasetin bütün kısımlarından bir an evvel ve kati şekilde kurtarmak milletin dünyevi ve uhrevi saadetinin emrettiği bir zarurettir. Ancak bu şekilde İslam dininin yüksekliği belirir...

Atatürk'ten Sonra Bugünlere Nasıl Geldik?, Cüneyt ArcayürekAtatürk'ten Sonra Bugünlere Nasıl Geldik?, Cüneyt Arcayürek