Atatürk'ün Saklanan Şeceresi

9,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
2 beğeni  · 
652 gösterim
Atatürk'ün memleketi, soyu ve geçmişi hakkında yayınlanmış birçok eser ve ortaya atılmış birçok iddia vardır. Özellikle iddiaların çoğunluğu bilgi ve belgeye dayanmayan, ilmi geçerliliği olmayan iddialardır.

Mustafa Kemal Atatürk, değişik araştırmalarımızda da ortaya konulduğu gibi, hem baba hem de anne tarafından Türk'tür. Eldeki bütün belgeler ve bilgiler bu konuda hiçbir tereddüde yer bırakmayacak kadar açıktır. Hem ailesinde, hem de kendi şahsında muazzam bir "Türklük bilinci" vardır. Elinizdeki bu eser, çok yeni bilgiler ve belgeler ışığında Atatürk'ün hem baba, hem de anne soyuna mensup olan şahısların tespit edilebilenlerini "soyağacı" olarak ortaya koymaya çalışılmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  136
 • ISBN:
  9786055200336
 • Yayınevi:
  Yeditepe Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Burak CAN 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Senelerdir olmadık itiraflarda bulundular. Selanik piçi dediler annesi hakkında hayat kadını diyecek kadar haysiyetsiz cümleler kurdular. Aslında bu tip eserler daha eski tarihlerde de yayınlandı fakat günümüz itibariyle en güncel Atatürk Şeceresi bu eser. Eldeki bilgiler ışığında gayet açık ve net bir bilgi kaynağı olmuş. Atatürk sanıldığı gibi yalnız değil oldukça köklü ve kalabalık bir sülaleye ve akraba bağlarını oldukça sıkı tutmuş olduğunu görebiliyoruz.Bu eseri dahala görmezden gelerek olmadık iftiralarda bulunmaya elbet devam edecekler fakat bizlerde o iftiraların asılsız olduğunu böyle değerli eserleri okuyarak,okutarak en azından okuduklarımızı etrafımızdakilere anlatarak engel olmaya çalışacağız. Bu konuda elbette ki bu eser de diğer eserlerde yeterli asla değiller fakat ilerisi için bu eserler altyapı olarak harika eserlerdir. Israrla öneriyorum bu eseri okumanızı ve kütüphanenizde bulundurmanızı.

Ayşen 
03 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · Puan vermedi

Büyük insan Atatürk'ümüzün anne ve baba tarafından geçmişini ve soyun devamlılığını anlatan, belgelerle destekleyen bir araştırma kitabı.

Kitaptan 3 Alıntı

Ayşen 
02 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

"Hayatta yegane övüncünün ve servetinin Türklük olduğunu" söyleyen Mustafa Kemal Atatürk; "hangi asil aileye mensup olduğu" sorusuna, Avrupa Hun İmparatoru Attila gibi "asil bir milletin evladı olduğunu" söyleyerek cevap vermiş; bir başka vesile ile de "bütün soy gururumuzu, Türk olmanın içinde buluruz" demiştir.

Atatürk'ün Saklanan Şeceresi, Ali Güler (Sayfa 7)Atatürk'ün Saklanan Şeceresi, Ali Güler (Sayfa 7)
Ayşen 
02 Ağu 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Mustafa Kemal Atatürk, değişik araştırmalarımızda da ortaya konulduğu gibi, hem baba hem de anne tarafından Türk'tür. Eldeki bütün belgeler ve bilgiler bu konuda hiçbir tereddüde yer bırakmayacak kadar açıktır. Hem ailesinde, hem de kendi şahsında muazzam bir "Türklük bilinci" vardır. Atatürk, hayatı boyunca Türklük bilincinin farkında olmuş, Türk tarihi boyunca gelmiş geçmiş bütün Türk devlet adamları içinde Türklükle ilgili en güzel sözleri kendisi söylemiş; Türk yaratılmaktan, Türk milletinin bir mensubu olmaktan daima gurur duymuştur.

Atatürk'ün Saklanan Şeceresi, Ali Güler (Sayfa 7)Atatürk'ün Saklanan Şeceresi, Ali Güler (Sayfa 7)
Burak CAN 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Mustafa Kemal Atatürk
1.5.Emine: Atatürk'ün halası. Babaannesi Ayşe Hanım'ın Kızıl Hafız Ahmet Efendi'nin ölümünden sonra Halil Efendi ile yaptığı ikinci evlilikten doğdu.Zübeyde Hanım'dan 3 ay sonra(1923) İstanbul'da vefat etti. Annesi Zübeyde Hanım'ın Ragıp Bey ile yaptığı ikinci evliliğe tepki gösteren Mustafa Kemal'in evi terk ederek yanında kaldığı Horhor(Horhorsu) Mahallesi'nde oturan halası Emine Hanım bu halasıdır.

Atatürk'ün Saklanan Şeceresi, Ali Güler (Sayfa 29 - Yeditepe)Atatürk'ün Saklanan Şeceresi, Ali Güler (Sayfa 29 - Yeditepe)