Giriş Yap

Ateş Çemberi

The Darkest Minds (Karanlık Zihinler) Serisi 3

8.010 üzerinden
412 Puan · 42 İnceleme
592 syf.
·
20 günde
·
8/10 puan
Sonunda 3. Kitap.. Ateş Çemberi ilk iki kitaba göre oldukça beni içine çekti, yazar anlatım dilini oldukça geliştirmiş. Kitap gayet akıcıydı fakat 19 günde okumam tamamen benim vaktimin olmaması. Konuya gelecek olursak , kitabın sonu bana derin bir nefes aldırdı çünkü nihayet acaba diğer 'kitapta nolacak , böyle mi bitecekti' demek yerine 'oh be sonunda kurtuldular' dedim. Ruby ve Liam yeniden kavuşmuşken, diğer kitaplarda pasif kalan Zu da aktif hale geliyor. Tabi bi de Liam'ın sırlarla dolu akıl küpü abisi Cole'ü de okuyoruz. Vida ve Chubs tahmin edileceği üzere shiplediğim çiftlerdi bu sefer Chubs'ın zekasıyla ön planda olması daha güzel olmuş. Bahsettiğim herkes ve daha fazlası Clancy'nin annesi Lillian'ın tedavi yöntemine ulaşıp sadece PSİ'li çocukları ve kendilerini değil bir kaç kuşak nesli de kurtarmaya çalışıyorlar. Kitap da dostlarımızdan bazılarını kaybetsek de çoğu soru işareti cevaplarını buluyor. Yine de PSİ hastalığının nedeninin ' bunlar hep ameriganın oyunu' dedirtecek bir şey olması kadar basit çıkması bana acemice geldi. Ve sürekli sıralanan olayları okumak kitabı sıkıcılıktan kurtarıyor. Cesaretine ve gücünün üzerindeki kontrolüne tam anlamıyla kavuşmuş Ruby'nin Liam'a karşı daha nazik davranmasını tercih ederdim. Ve Clancy'nin sonunun farklı olacağını tahmin etmiştim ama yazar merhametli çıktı. Bakalım ajanlık yapmak için tehlikeli sularda yüzen Ruby istediği şeyleri gerçekleştirebildi ve babaannesine kavuştu mu?
Reklam
592 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Ateş Çemberi'nin temposu ilk iki kitaba göre daha düşüktü. Bir ara olaylar kendini tekrar ediyormuş gibi hissettim. Ruby her zamanki Ruby'di. Liam da gördüğü muamelelerden ötürü başına buyruk davranmaya başlamıştı, haklı olarak. Vida ve Chubs'un klasik atışmaları eğlenceliydi. Clancy'ye karşı olan duygularımda şaşırtıcı derecede değişti. Olaylar sonlara doğru hareketlendi, sonu ise tatmin ediciydi.
592 syf.
·
8/10 puan
Başlarda beklentim vardı ve heyecanlıydı ortalarda gereksiz derecede oyalanıldığını düşünüyorum ancak sonu çok güzeldi. Yazar gerçekten olanları sağlam bir temele ve mantıklı bir sona bağlamıştı. Ancak bunun da bir son olmadığı çok belliydi. Ruby sonunda en başta yapması gerekenleri yapabiliyor.
592 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Serinin üçüncü kitabı beni birçok açıdan hayal kırıklığına uğrattı. Yüzlerce sayfa süren acı ve çaresizlikten sonra bu kadar hızlı ve mutsuzluğa yatkın bir son olmasına üzüldüm. Zaten bir son kitabı havası hissedemedim hiç. Bunu kaç kez düşündüm ve söyledim bilmiyorum ama yazarın sevdiğim tek yanı başarılı bir kurgu oluşturmuş olması. Anlatım da olayların işlenişi de epeyce zayıf kalıyor bu kurguya bakınca. Tüm kitap boyunca Ruby'ye kızdım durdum. Konuşulması gereken şeylerin hiç konuşulmadığı, olayların gerçekten çok basit kaldığı bir süreç oldu. Son 100 sayfaya kadar esas planlar bile önemli sayılmadı. Kayıp vermiş olmak için verilen birkaç kaybı ise hiç saymıyorum. Ortada bir casus varken kedidir hanım kedi kafası ile gezen lider mi dersiniz; ellerinde her türlü planlarını bozan ve zihin kontrol edebilen bir rehine varken gidip onunla sohbet etmeleri ve ondan öneri almaları mı dersiniz; delice sorunlarımız var ama yalnız kalmam gerek tamam mı diye düşünen ve hayati kararları teslim ettikleri ilginç kişilikler mi yoksa hiçbir şeyi umursamayan aileler mi dersiniz; varın siz düşünün. Kitabı hayal ettiğim zaman hissettiklerimi sevdim ama detayları düşününce o kadar kızıyorum ki tam olarak ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Sevdim ama çok değil galiba. Biraz da taraflı bir sevme oldu sanki. Lucas'ı sevdim, hayal ettiğim korkunç geleceğin beni derinden sarsmasını ve düşündürmesini sevdim ama tavsiye edebilir miyim bu seriyi, bilmiyorum.
Reklam
Reklam
2
5
42 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42