Ateş, Güneş ve Ada

6,9/10  (14 Oy) · 
55 okunma  · 
10 beğeni  · 
1.043 gösterim
"Kafanızdaki bütün soruların cevabı bu kitapta sanki. O kadar güzel bir anlatımı var ki daha ilk sayfasını açtığınızda gerisi geliyor ve inanın bağımlılık yapıyor. Hazzı, aşkı, küçük heyecanları, okul hayatını, ergenliğin vermiş olduğu kafa karışıklığını ustaca anlatan nadir kitaplardan. Ateş, Güneş ve Ada okuyabileceğiniz en üst seviyedeki kitaplardan..."
-Ayşenur Kütükbaş-

"Güneş bir kez batar, bir kez de doğar. Bunu değerlendirmek sana, senin seçimlerine bağlıdır. Doğuşu da seçebilirsin batışı da... Ya da en akıllıcası her ikisinden de zevk almayı seçersin... Böyle bir bölüm vardı. Ben bu kitabı okuduğum zamandan beri bunu kendime ilke edindim, her ikisinden de zevk almaya çalışıyorum, ikisini de ayrı ayrı seviyorum... Çok okuyan birisi değilim, haftada bir kitap, hatta bazen bu süre daha da uzuyor, o da kitabın akıcılığına bağlı... Ben Ateş, Güneş ve Ada'yı ilk okuduğumda üç günde bitirdim, ki bu kitabı üçüncü defa okuyorum... Ben ki hayatımda hiçbir kitabı ikinci defa elime almış insan değilim, ders kitaplarım da dahil bunlara... Ama Ateş, Güneş ve Ada bana kendisini üçüncü defadır okutuyor, bakalım daha ne kadar okutacak? Bazı kitaplar yazanın değil, okuyanın oluyor. Bu kitap benim kim ne dersin artık..."
-Perihan Gök-

"Bazı kelimeler insanın içine akar ve hep orada kalırlar. Hani derler ya başucu kitabı, işte tam bu oldu benim için Ateş, Güneş ve Ada. Kelimeler içime aktı ve iz bıraktı. Sanıyorum bu iz ömür boyu silinmeyecek... Bir insan bu kadar mı açık eder erkekleri, kendisini... Nasıl bir cesarettir bu? Kim bilir kaç kişi küsmüştür bu kitapla birlikte... Artık vücudumdaki birkaç dövme izinden başka, kalbimde de bir izle dolaşacağım, Ateş'in iziyle..."
-Gülcan Türkyılmaz-

"Ateş, her şeyi dener ve sınar... Onu ancak tek bir şekilde öğrenebilirsin; yanarak..." Unutmayın, bazen hayat yanmayı göze alabilmektir. Ertürk Akşun hayat yangınında nasıl yol almamız gerektiğini gösteriyor.
-İlknur Muştu-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  318
 • ISBN:
  9786054607204
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sahra 
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Üniversiteye ilk başladığım yıl okumuştum. Tam bir 19 yaş romanı. Duygusal karmaşalar, hayat değişiklikleri, dilemmalar, gençlik kaygıları ve ilişkiler işlenmiş. Gençlik başlangıcında duygusal karmaşalar yaşayanların kendilerini bularak okuyabilecekleri bir kitap.

Kitaptan 30 Alıntı

Aldırmamak hem sizin gücünüzü, kendinize olan güveninizi gösterir, hem de sizi birçok şeyin üzmesine engel olur.

Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk AkşunAteş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun
Gökhan Uzunalan 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

" Erkek kadına yaklaştı,
"Seni asla unutmadım" dedi...
Yalan da değildi bu söylediği, unutmamıştı.
Çünkü daha önce hiç onu tam anlamıyla öğrenmemişti ki zaten...
Bilmediğimiz bir şeyi nasıl unuturuz ki..."

Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun (Sayfa 98 - Destek Yayınevi)Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun (Sayfa 98 - Destek Yayınevi)

"Ben en çok yanlışlarımı sevdim, ben en çok yanlış yaparken hala arkamda olanları daha çok sevdim..."

Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk AkşunAteş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun

Bilmek, sürekli seni uzaklaştırır bulunduğun konumdan.
Bildikçe insanlardan uzaklaşırsın,
yaşadığın çevreden uzaklaşırsın,
yaşadığın şehirden uzaklaşırsın,
en çok kendi dışından uzaklaşırsın,
İçine doğru ayrılırsın kendi dışından.

Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk AkşunAteş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun
Gökhan Uzunalan 
05 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Hanımefendi, sizin gözlerinizde, şiirimi tüketebilir miyim? "

Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun (Sayfa 43 - Destek Yayınevi)Ateş, Güneş ve Ada, Ertürk Akşun (Sayfa 43 - Destek Yayınevi)
3 /