Ateşböceğinin Şarkısı Firefly Lane Serisi 2

8,4/10  (75 Oy) · 
269 okunma  · 
65 beğeni  · 
3.235 gösterim
Ateşböceğinin unutulmaz hikâyesi devam ediyor...

Uzun zaman önce, hayatımın en kötü gecesinde Ateşböceği Yolu denen kapkaranlık bir sokakta yapayalnız yürürken ruhuma dokunan biriyle karşılaştım.

O gün bizim başlangıcımızdı. Aradan otuz yıl geçti... Tully ve Kate. Sen ve ben dünyaya karşı. Seninle sonsuza dek dost kalacağız.

Ama her hikâyenin bir sonu vardır, değil mi? Bir şekilde yola devam etmen gerekir.

Geçmişi yaralarla dolu Tully...
Fedakârlığıyla etrafına ışık saçan Kate...
Onların dostluğunu ölüm bile bozamaz.


"Ailesi için büyük bir savaş verenlerin hikâyesi... Ateşböceğinin Şarkısı sizi çok şaşırtacak."
-Publishers Weekly-

"Derin ve etkileyici karakterlerin olduğu duygu dolu bir roman..."
-Wisconsin Book Watch-

"Fedakârlığı, sevgiyi ve affetmeyi Kristin Hannah kadar güzel anlatabilen başka bir yazar yok."
-Kristine Huntley-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053431558
 • Orijinal Adı:
  Fly Away
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aysel 
18 Ağu 2015 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Kitaba ilk başladığımdan beri bir türlü ısınamadım. Yazarın anlatım tarzı, hikaye beni içine alamadı. Sonradan anladım ki kitap seriymiş ve ben serinin 2. kitabını okuyormuşum.

Sebeb bu olabilir mi?
Değil! Tess kitaplarını da ilk defa seri halinde okumamıştım ama hiçbir sorun çıkmamıştı. Zaten "Ateşböceğinin Şarkısı"nı okuduğumda yeni hikaye ile karşılaşmış gibi oldum. Yani sorun seri halinde okumamam değil.

Sorun ne diye sorarsanız. Bilemiyorum. Zaten bilsem yarım bırakmazdım değil mi? :) Hannah`ın sevenlerinin çok olduğunun farkındayım. Sadece ben ısınamadım. En iyisi sevimli çerezlik yazarlarım olan- Macomber ve Jio`dan sapmamak :)

Sonda; eskiden olsa dişimi tırnağıma takar yine okurdum. Şimdiyse okuduğum kitap sayısı arttıkca, o deryalara dalıp dalıp çıktıkca edebiyyatın ne kadar zengin olduğunun bilincine vardım. Artık kendimi hiçbir kitap için zorlama hissetmiyeceğim.

Böyle düşünmeme sebeb olan o değerli sözleri görmek ister misiniz? :)
#1558592 />
Ben okuyamadım. Size keyifli okumalar :)

ESRA KADIOGLU 
17 Eki 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba 1K dostlarım :) Kitap için bir kısım arkadaşlar ilk kitap kadar etkileyici değil derken, diğer kısım arkadaşlar çok etkilendiklerini söylediler. Ben de gerçekten etkilendim. Belki fazla duygusal olduğumdan bu tür kitaplar beni çok çabuk içine alıyor. Yazarı seviyorum, bütün kitaplarını okudum hemen hemen.... Katie ve Tully nin hikayesi hepimizin hayatından parçalar içeriyor. Okumanızı tavsiye ederim. Sevgiyle kalın....

Ceren Acer 
05 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın bu romanında diğer romanlarına göre zaman karmaşıklıkları oldukça fazlaydı. Hayallerden, şimdiki zamana geçişler çok yoğundu. Yazar hayallere çok aşırı yer vermemiş olsaydı; daha kusursuz, daha başarılı bir eser ortaya çıkabilirdi. Ama, bu romanda kötü değil tabi ki, sürükleyici aynı zamanda olay örgüsü güçlüydü. Özellikle yazar bu romanıyla dostluk kavramına, dostluğun gücüne, aile ilişkilerine dikkati çekmeyi başarmıştır. Ölen bir dosta, manevi kardeşe özlem vardı neredeyse bütün sayfalarda. Her zamanki gibi hayal bölümlerine geçişlerde çok duygulanmıştım. Okumamış olan okurlara ve Krıstın Hannah sevenlere tavsiyedir. Tully&Kate unutulmaz karakterler halen benliğimin bir köşesinde duruyorlar.

Bizimmahalleninkitapcisi 
 10 Ara 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 10/10 puan

Ah, bir seri daha okundu, bitti ve tadı damaklarda kaldı... Meğer ne kadar anlamsız bir bekleyiş içerisindeymişim meğer ne çok geç kalmışım Kristin Hannah'nın kalemiyle tanışmaya...
Bugün Ateşböceği Serisini tamamladığımda okumayı düşünüp bunca yıl bu seriyi okumayarak kendimi nelerden mahrum bıraktığımın farkına vardığım kadar, yazarın okurlarının kalbinde nasıl taht kurmayı başardığının da farkına vardım. Kristin Hannah'nın kaleminde okurunun kalbine yavaş yavaş dokunan büyüleyici bir yan var. Adeta satırlarıyla ilmek ilmek hayranlık işliyor desem yeridir. Yavaş yavaş başlıyor her şey: sözler yerini satırlara, satırlar yerini sayfalara, sayfalar yerini kitabın arka kapağına bıraktığında büyülenmiş olduğunuzu fark ediyorsunuz. Zaman zaman karakterlere, olaylara kızıyorsunuz hatta bunlar yüzünden yeteri kadar tatmin olmadığınız yanılgısına da düşebiliyorsunuz ama o son sayfa yok mu o son sayfa? İşte o son sayfada yazar ne yapıp edip gönlünüzü almayı başarıyor ve gözünüzden bir damla yaş süzülürken kafanızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulmuş ve tatmin olmuş oluyorsunuz. Ah, işte böyle bir şey Kristin Hannah okumak: hayran olunası ve bir o kadar da büyüleyici...

Tabii Kristin Hannah hayranlığı bir kenara, asıl merak edilen noktaya gelmek, kitap hakkında spoiler vermeden, ilk kitabın büyüsünü bozmadan kitaptan bahsetmek gerekirse: Ateşböceğinin Şarkısı, Ateşböceği Serisinin ikinci ve son kitabı. Bu kitapta Ateşböceği Yolu'nda yaşanan bir olayın karakterlerin hayatındaki etkilerini ve bu olay sonrasında yaşananları okuyoruz. Bir yandan karakterlerin ruhundaki yaralara tanık olurken öte yandan bu yaraların nasıl sarıldığına, bazen verilmesi gereken ikinci şanslara, mucizelere ve en önemlisi ilk kitapta geçmişin tozlu raflarında kalan, bilinmeyen ama hep merak edilen hayat hikayelerine tanık oluyoruz. Sevgi, dostluk, sadakat, fedakarlık, aile gibi kavramların ince ince, özenle kaleme alındığı bu güzel eserde, Ateşböceğinin unutulmaz hikayesin devam ederken bir yandan da karakterlerin kendilerini bulma, sahip olduklarının değerini anlama yolunda sarf ettikleri çabaları okuyacaksınız.

Her bir satırı yüreğinize işleyecek iki kitaplık bu dev seriye mutlaka şans vermenizi ve Kristin Hannah'nın kalemiyle tanışmak için daha fazla geç kalmamanızı tavsiye ediyorum. Kitabınız bol, keyfiniz daim olsun :)

Özge Uzun 
12 Eki 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

İlk kitap kadar iyi olmadığını söylemek lazım. Ama tabi artık her şeyi öğreneceğimiz bir devam kitabı olması çok güzel. Keşke dili bu kadar basit olmasa diyorum bazen. Yazar duyguyu çok iyi bir şekilde verdiği için bu eksikliği biraz olsun kapatıyor. İlk kitabı okuyan ve seven insanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

Ayşen BÜLBÜL 
13 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı korka korka aldım. Eğer ki Tully ile Johny arasında bir aşk yaşansaydı bu kitapta sanırım yazarın bir daha asla hiçbir kitabını okumamayı düşünüyordum. Nitekim korktuğum olmadı ve Johnny Kate'e ait kaldı. Yine de sonunda aşık olacakmış gibi kısa bir cümle geçmesi yüreğimi hemen küt küt attırdı. Ben Kate'e sonsuz bağlıyken ona ait olan bir şeyi aşkını başkasıyla görmeye dayanamam kesinlikle

Cemre 
15 Nis 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ateşböceği yolunun devam kitabı, arkadaşlığın tüm boyutlarda olduğunu, maddi bedenler bir arada olmasa da arkadaşlığın, dostluğun baki kalacağını anlatan çok sevdiğim bir romandır.

Kitap ve Kahve Gezegeni 
 29 Ara 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 6/10 puan

Tully nin gecirdigi araba kazasindan sonra herkes tek tek kendi ic hesaplasmasiyla karsi karsiya kaldi. Ilk kitapta Tully nin annesiz büyüdüğu donem anlatilirken bu kitapta annesi Tully i neden birakip gittigini acikliyor. Bana gore Fazlaca uzatilmisti, bir olay 3 kisininde gozunden ayri ayri anlatildigi icin tekrara dusmus. Ama yinede guzeldi, duyguluydu, okunmaya deger....

arzu koca 
09 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ne desem bilemiyorum kızgınlık öfke stres heyecan duygusallik acıma hepsi bir arada güzel bir kitap okumak lazım bence belki kızım da ateş böceği yolu ve ateş böceği şarkısını okur ama eminimki benim gibi hisseder diye düşünüyorum

Şule ALTAN 
08 Kas 2014 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Birinciyi okumadan ikinciyi okudum.Beğenerek okudum.Birçok kişinin bakış açısını vermesi kitabı anlamak için bire bir.

2 /

Kitaptan 20 Alıntı

"Keder sinsi bir şeydir, davetsizce gelen ve geri çeviremediğiniz bir misafir gibi sürekli gidip gelir. "

Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin HannahAteşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah

"Ruhundaki acıyı terk etmek doğru değildi. Tam tersini yapmalıydı. İncelemek tek teselliydi. Acıya yüz çevirmektense soğuk bir günde giyilen bir palto gibi acılara bürünmeliydi. Kayıpta huzur, ölümde güzellik, pişmanlıkta da özgürlük vardı."

Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin HannahAteşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah
Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Kendi yarattığı karanlıkta görünmeyeceğinden emin bir çocuk gibi gözlerimi sımsıkı kapatıyorum.

Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin HannahAteşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah

Kendince hala da deniyordu ama bazen bir kişi hayata tutunmanızı, ayakta durmanızı sağlardı.Ve yardım elini kaybettiğinizde,eskiden ne kadar güçlü olursanız olun,yere ne kadar sağlam basmak isterseniz isteyin düşüp kendinizi yerde bulabilirsiniz.

Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah (Sayfa 11)Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah (Sayfa 11)
Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Umursamalıyım ama umursamıyorum. Yaşanan dram benim için daha önce izlediğim bir dizi gibi. Aniden döndüğümde duvarları göremiyorum. Uzakta canlı, parlak bir ışık fark ediyorum ve ışık beni çağırıyor, içimi ısıtıyor.

Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin HannahAteşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah
Şule ALTAN 
15 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

O gün bizim başlangıcımızdı. Aradan otuz yıl geçti... Tully ve Kate. Sen ve ben dünyaya karşı. Seninle sonsuza dek dost kalacağız.

Ateşböceğinin Şarkısı, Kristin HannahAteşböceğinin Şarkısı, Kristin Hannah
2 /