Ateşböceklerinin Mevsimi

8,7/10  (13 Oy) · 
80 okunma  · 
15 beğeni  · 
689 gösterim
Maeve Binchyyle İrlanda’ya yolculuklarımız sürüyor. Bu yolculuklarda İrlanda’nın köy ve kasabalarında insana dair ne varsa çıkıyor karşımıza. Sevgiler, aşklar, ümitler, hayal kırıklıkları, korkular, yalnızlıklar ve kalabalıklar… Binchy, her zamanki gibi insanı anlatıyor. Sade ve akıcı bir dille… Birçok insanın hikâyesine aynı mesafeyle yaklaşarak, okuyucusunu derinden etkilemeyi başarıyor.rnBu kez 1962 yazına dönüyoruz onunla birlikte. Küçük bir İrlanda köyüne. Amerikalı bir milyonerin gelişiyle birlikte hayatı değişiyor bu köyde yaşayanların. Köy yaşamının sükûnetine çalkantılar katıyor yazarımız. Dantel perdelerin gerisinde kalan sırları kurcalıyor, bizi bir genç kızın dudağına kondurulan ilk öpücüğe, çocukların yaz oyunlarına, beklenmedik hamileliklere, ani ölümlere tanık ediyor. "Ateşböceklerinin Mevsimi" bir yerlere, birilerine ait olma isteğiyle yanıp tutuşan, bunun eksikliğini çeken kahramanların romanı. Tanıdığımız, bildiğimiz, yakınımızda duyumsadığımız insanların... Her Binchy romanı gibi "Ateşböceklerinin Mevsimi" de huzur bulduğunuz bir yuva olacak. Onu da diğerleri gibi son sayfasına kadar elinizden bırakamayacak, bu sıcaklıktan vazgeçemeyeceksiniz.rn
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  624
 • ISBN:
  978-975-991-558-2
 • Orijinal Adı:
  Firefly Summer
 • Çeviri:
  Gülden Şen
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Dara 
13 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İnsanların kader labirentinde hangi yollara başvurursa başvursun, yine de labirentin sonunda tek bir çıkış olduğunu anlatan hüzünlü bir kitap, okumanızı gerçekten tavsiye ederim :)

Ebru Torun 
 12 Haz 03:38 · Kitabı okudu · 3 günde · 8/10 puan

Mahallede bir evin penceresinden olan biteni izlemişim gibi his. Herkesin kendine göre nedenleri, düşünceleri var. Kitabı okurken bunu görebiliyorsunuz. Kitabın başında karakter isimleri fazla gelebilir, isimleri karıştırabilirsiniz ama sakın kitabı bırakmayın :)

Kitaptan 2 Alıntı

Dara 
26 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yaşamın tek anlamı ihtiyaç duyulmak, esin vermek, bir şeyin arkasındaki güç olmaktı. Bunu kimse anlamıyordu, hiç kimse.

Ateşböceklerinin Mevsimi, Maeve BinchyAteşböceklerinin Mevsimi, Maeve Binchy
Ebru Torun 
12 Haz 03:41 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Ağlamadı, ağlayamayacak kadar büyük bir boşluk hissediyordu içinde.

Ateşböceklerinin Mevsimi, Maeve Binchy (Sayfa 370)Ateşböceklerinin Mevsimi, Maeve Binchy (Sayfa 370)