1000Kitap Logosu
Atsız'dan Mektuplar
Atsız'dan Mektuplar
Atsız'dan Mektuplar

Atsız'dan Mektuplar

OKUYACAKLARIMA EKLE
9.0
40 Kişi
89
Okunma
46
Beğeni
2.217
Gösterim
240 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 48 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Bozkurt Yayınları · Kasım 2020 · Karton kapak
Diğer baskılar
Atsız'ın Mektupları
Atsız'dan Mektuplar
Atsız'ın Mektupları
Atsız’dan Mektuplar, Hüseyin Nihal Atsız tarafından 33 farklı kişiye yazılmış toplam 139 mektubun birleştirilmesi ile hayat buldu. Eserde Atsız’ın yaşadığı çeşitli olayları tüm açıklığıyla ilk defa okuyacak, ayrıca onun onlarca fotoğrafını ilk defa göreceksiniz.
3 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺18
9.0
10 üzerinden
40 Puan · 13 İnceleme
AyŞeNuR ÇELİK
Atsız'dan Mektuplar'ı inceledi.
240 syf.
Vaktiyle bir Atsız varmış; Var olsun!
Saraylarda süremem Dağlarda sürdüğümü. Bin Cihana değişmem. Şu öksüz Türklüğümü... Vaktiyle bir Atsız varmış; Var olsun !... Atsız atamızı yazdığı mektuplarla bile taniyabilirsiniz. Kitapta onun kendi kaleminden alıntilanmış 33 farklı kişiye 139 mektubunu okuyacaksınız. Atsız' ın yazı dili o kadar samimi, şakacı, nahif ki okurken Atsız atanın keşke bana da mektup yazsaydı demeniz muhtemeldir. Ki ben böyle birşeyi isterdim. Karşınızda değerli bir büyüğünüz var.Ve o size geçmişte olanlardan bahsediyor. Sabahattin Ali' ye hapse girdiği dönemde mektup yazmış. Ona neden Nazım Hikmet' e uyduğu konusunda sitem edip, öğütler vermiştir. " Yine deliğe girmene canım sıkıldı. Sen deliğe girdin diye değil, yine bu budalaca işi tekrar ettiğin için. Ben seni zeki bir insan tanırım. Budalaca hareketleri sana yakıştıramam. Hele senin gibi bir dâhi namzedenin Nazım Hikmet gibi, falan gibi iki satılık herife inanıp ta kendi memleketinin aleyhine neticeler verebilecek fikirlere iştirakini senin zekanla kabil- i telif bulmam." Burasını ilgiyle okudum, diyebilirim. Atsızın düşüncelerini, siyasi olaylara bakış açısını, milliyetçi kimliğini kitapta göreceksiniz. Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü yazdığı her mektubun sonunda " Tanrı Türk'ü korusun" sözüyle mektubu sonlandırmış. Bizde o halde yorumumu " Tanrı Türk'ü korusun" temennimizle sonlandıralım. Kitabı bana hediye eden Kitap Şuuru ailesine ve Ali Dayıcık abime Teşekkür ederim. Kitapla kalın...
Atsız'dan Mektuplar
OKUYACAKLARIMA EKLE
63
Harun Sarıkaya
Atsız'ın Mektupları'ı inceledi.
440 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yücel Hacaloğlu'nun şu an basımı bulunmayan arşiv niteliğinde ama birkaç eksikten oluşan kitabı.Kendini Atsız'a yoldaş olarak gören,Atsız'ı daha iyi okumak isteyen her Türk gencinin okuması gereken başlıca eserlerden birisi.
Atsız'ın Mektupları
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Furkan EREN
Atsız'ın Mektupları'ı inceledi.
330 syf.
·
6 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Atsız'ın anlamak için okunması şart olan kitaplardan. Ötüken'in sansürlü kitaplarını (makalelerden oluşanları) okumak yeterli gelmez. MHP ve Türkeş ile olan meselelerden yaşlılığına, meşhur Türk tarihi kitabından aile ilişkilere kadar pek çok detaya bu mektuplar sayesinde hakim olabilirsiniz.
Atsız'ın Mektupları
OKUYACAKLARIMA EKLE
2