Ay Hadi İnşallah! Pucca Günlük 4. Kitap

7,8/10  (71 Oy) · 
432 okunma  · 
57 beğeni  · 
2.364 gösterim
"Ne anneler, ne eski sevgililer ne de etrafta dolanan s…tükler! Bu kez başaracam, bu kez o duvağı takcam! Hiçbir şey önüme engel olamayacak… Sen bile! Kaderimde yokmuş, falımda çıkmıyormuş, o adam bana göre değilmiş… Hiiiiiiiiiç anlamam, dinlemem, o adam buraya gelecek! Ayy hadi inşallah!"

"İskambil kâğıtlarından ev yapıyorum kendime Vale'yi saklıyorum, Kız'ı kıskanıyorum, As'la hayaller kuruyorum. Hep birşeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kâğıttan evin içine bir türlü sığamıyorum…"

Bu kitabın okuyucularına bir uyarısı olsaydı, o da "Pucca bu, anılarını mutlaka okuyun ama sakın ola ilişkinizde uygulamayın!" olurdu… Sosyal Medya'nın kraliçesi Pucca, 4. kitabı Ay Hadi İnşallah'ta yine kadın zekâsını, komikliğini, sinsiliğini, şaşkınlığını ve hani o bildiğimiz, "Ne onunla ne onsuz!" aşkı en yalın haliyle yazdı… İlk kitabından itibaren başına gelen her şeyi tüm samimiyetiyle anlatıp çoğu zaman, "Sanki beni anlatmışsın…" dedirten Pucca'nın günlüğünde bu kez en bilinen aşkı Ceri ile olan hikâyesini okuyacağız.

Her durumdan bir kavga çıkaran, her kavgada ayrılan, her ayrılıktan 10 dakika sonra barışan Pucca ve Ceri'yi okurken, bakalım siz hangi tarafta yer alacaksınız?
(Tanıtım Bülteninden)

Aslında genel bakılırsa eğlenceli kitap. Bu kadar samimi bir şekilde kendi hayatını aktarması çok olağandışı. Pucca dan da beklenen bu zaten. Okuduğum sürede gülerek eğlenerek okuyup bitirdim. Son 2 kitabında alıp okumak isterim. Kitabın rahatlatıcı etkisi var. Sanırım en büyük faktör bu sıradanlıktan yırtmasının.

Neslihan Aydoğan 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitapta herşey çok doğal bir anlatımla anlatılmış ne çok abartılmış ne de çok sade hemen bitecek çerez bi kitap ve de çok eğlenceli okurken hiç canınızın sıkılmayacağı türden kesinlikle okumalısınız

Gamze 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Günlük dilde akıcı bir üslupla yazılmış bir eser. Bilgi vermiyor ama keyifli vakit geçirmek için okunabilir. Bunaldıysanız, sıkıldıysanız çok edebi olmayacak kolay okunacak bir kitap istiyorsanız doğru kitapta okunmalı.. tavsiye edilir.

Nur Arslan 
19 Mar 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

O kadar içten bir anlatım var ki beğenmemek mümkün değil.

Mine Bilen 
29 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İskambil kâğıtlarından ev yapıyorum kendime Vale’yi saklıyorum, Kız’ı kıskanıyorum, As’la hayaller kuruyorum. Hep birşeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kâğıttan evin içine bir türlü sığamıyorum…

ulku colakcoban 
28 Ara 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mizahi yapıda gülümseten bir kitap. Genç bir bayanin duygusal ve trajikomik hayatını ele alan mola vermek adına okunabilecek güzel bir eser. Açıkçası puccanin komik halleri beni çok eglendirdi yazarın diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum :)

elif bayram 
15 Mar 2015 · Kitabı okumadı · 10/10 puan

bu kitabını okumadım ama filmini izledim çok eğlenceliydi diğer kitaplarıda okumadım su an sonuncu kıtabını okuyorum sanırım bundan sonra diğerlerinide okuyacağım çünkü bayıldım :))))

Sekizyuzon 
20 Kas 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Sevgili Pucca,

Kafamı dağıtmak ve sırf eğlenmek için okuduğum bu kitapları yazdığın için sana teşekkür ederim.

Seher TOPRAK 
 06 Oca 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Gerçekten harika birkitap. Çok eğlenceli bir kitap.Komik bir kitap olsa bile dygulandırıcı sahneleride vardı.

Rumeysa Demirel 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Her genç kızın kendini illaki birkaç sayfasında bulabileceği bir seri :) puCCa benim gizli benliğim.

Kitaptan 1 Alıntı

" Sen çok güzel bir anne olacaksın ama şu an seni yaşamak, senle yaşamak, sana doymak istiyorum. Benden bıkmaman için elimden geleni yapacağım. "

Ay Hadi İnşallah!, Pucca (Sayfa 107)Ay Hadi İnşallah!, Pucca (Sayfa 107)