Aya Tırmanmak ve Diğer Öyküler

7,0/10  (6 Oy) · 
11 okunma  · 
2 beğeni  · 
482 gösterim
Bu kitaptaki on sekiz öyküde Le Guin okuru tekinsiz evlere, tekinsiz konulara, zihnin gerisinde fark edilmeyi bekleyen duygulara, hayata tutunmak için verilen ince mücadeleye, bakış açısını azıcık değiştirdiğiniz anda değişiveren gerçeklere yolculuğa çağırıyor.

Durduğu yerde durmayan ücra kasabalardan, kırılmış hayatını toplamaya çalışan yalnız insanların evlerinden, tuhaf ayinlerin yapıldığı yaz kamplarından, kürtaj kliniklerinden, herşeye rağmen doğurulan bebeklerin dünyasından, masal sayfalarından, bilge ormanlardan geçen bu yolculukta, yazarın insani olan herşeye duyduğu tutku, ilgi ve şefkat eşlik ediyor bize. Büyülü gerçekçilikten gerçeküstücülüğe farklı tarzlar denediği bu öykülerde, Le Guin ne kadar güçlü bir edebiyatçı olduğunu bir kere daha kanıtlıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  216
 • ISBN:
  9789753428873
 • Çeviri:
  Aslı Biçen
 • Yayınevi:
  Metis Yayınları
 • Kitabın Türü:
NeverMore 
13 Mar 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 7/10 puan

DERLER YA DENİZDEN BABAM ÇIKSA YERİM. BENDE DİYORUM Ursula K. Le Guin NE YAZMIŞSA OKURUM. HER KELİMESİYLE OKUNMAYI HAK EDEN BİR YAZAR. ŞİMDİDEN BİR ÇOK KLASİK ROMAN VE HİKAYE YAZMIŞTIR.

Ekrem Özkara 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Yazarın okuduğum bu ilk kitabı beni hayal kırıklığına uğrattı.Kitapta bulunan onsekiz öykü,deyim yerindeyse dereden-tepeden..
Zaman zaman kitabın bitmesini istedim...

Kitaptan 2 Alıntı