Kitap
Ay’a Yolculuk

Ay’a Yolculuk

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.0
1.455 Kişi
5,1bin
Okunma
1.189
Beğeni
35,6bin
Gösterim
184 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 13 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Kapra Yayıncılık · Kasım 2020 · Karton kapak · 9786257751155
Orijinal adı
De la Terre à la Lune
Diğer baskılar
Jules Verne’in düş gücünü olanca zenginliğiyle ortaya koyan Ay’a Yolculuk, üç arkadaşın uzay macerasını konu alıyor. İnsanlık Ay’a gitmeden çok önce bu keşfi zihnen gerçekleştiren yazarın ünlü romanı, Fransızca aslından Türkçeye çevrildi: Bazı dar kafalılar, bunlara verecek başka sıfat yoktur. İnsanlık, Popilius çemberinin içine hapsolmuş. Gezegenler arasındaki boşluğa çıkamadan ot gibi yaşamak onların kaderiymiş. Gerçek hiç de öyle değil ama! Bugün nasıl Liverpool’dan New York’a hızlı, kolay ve güvenilir biçimde gidiliyorsa, Ay’a, gezegenlere ve yıldızlara da gidilecek. Ay denizleri de, atmosfer denizleri de aşılacaktır. Uzaklık, görece bir sözcükten başka bir şey değildir. Yakında sıfıra indirgenecektir.
5 mağazanın 136 ürününün ortalama fiyatı: ₺9,51
8.0
10 üzerinden
1.455 Puan · 211 İnceleme
Furkan
Ay'a Yolculuk'u inceledi.
200 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
6/10 puan
Jules Verne, keşke bu kitabı salağa anlatır gibi yazsaydı. Anlamak için çok çabaladım ama fazla bilimsel ve istatiksel anlatıyor olması benim anlama kapasitemi aştığını gösteriyor.
Ay'a Yolculuk
8.0/10
· 5,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
13
Serkan Köken
Ay'a Yolculuk'u inceledi.
224 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çağının çok ötesinde!
Çağının çok ilerisinde bir yazar olan Jules Verne, insanoğlunun ilk Ay'a basmasından yaklaşık yüz yıl önce kaleme alıp yayınladığı eseri Ay'a Yolculuk adeta bir bilimsel düş ve kehanet örneği gibidir. Bu yönüyle çağdaş bilimkurgunun temellerini atmıştır. Amerikan iç savaşının sona ermeseyle Baltimore Silah Seçkinleri adı altındaki bir grup bir uzay silahı icat ederek aya yolculuk etmeyi teklif eder ve sonrasında olaylar gelişir... Ama kitabı okurken yazarın daha çok o dönemle dalga geçip hiciv edici bir dille yazmış olduğunu göreceksiniz. Ay seyahati için yapılan ummalı hazırlıklar, halkın çoşkusu ve belki de en önemlisi o dönemde daha aya ayak basılmadan bu kadar ayrıntılı anlatılmasıyla gerçekten okunmayı sonuna kadar hak ediyor.
Ay'a Yolculuk
8.0/10
· 5,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
MARTIN EDEN
Ay'a Yolculuk'u inceledi.
200 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
BİLİM KURGUNUN BABASI JULES VERNE
Denizler Altında 20000 fersah kitabından sonra vasat geldi diyebilirim. Aya yolculuk kısmı daha az işlenmiş. Kitabın ilk kısmı sıkabilir çünkü daa herşey tasarım ve para toplama aşaması olarak geçiyor ama bir konuda yazarın hakkını teslim etmek gerekiyor ki o da bu kitabın 1865 yılında yazılması. Uzaya ilk ayak basılma tam 100 yıl sonra gerçekleşmiştir. Sadece ayal gücü ile değil bir çok bilimsel öğelerle yazılmış bu kitap. İşte bu yüzden Jules Verne bilim kurgunun babasıdır çünkü anasını s..... :)
Ay'a Yolculuk
8.0/10
· 5,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Murat Bayar
Ay'a Yolculuk'u inceledi.
224 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Ay'a Yolculuk
Herşey hayal etmekle başlar! Çocukken "Seksen Günde Devrialem", "Denizler Altında Yirmi Bin Fersah", "Dünyanın Merkezine Yolculuk" gibi hikayeleştirilmiş kitaplarını okuduğum bilimsel romanın yaratıcısı Jules Verne'nin 1865 tarihli "Ay'a Yolculuk" isimli fantastik romanını da keyifle okudum. Amerikan İç Savaşı'nın ardından yaşanan barış döneminde Silah Kulübü üyelerinin aya bir top mermisi gönderme fikriyle başlayan ve dünya çapında büyük bir heyecan yaratan hazırlıkların anlatıldığı roman geleceğe dönük öngörüleriyle dikkat çekiyor. İyi okumalar.
Ay'a Yolculuk
8.0/10
· 5,1bin okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9