Ayakkabıcının Karısı

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
4 beğeni  · 
923 gösterim
Ödüllü bir oyun yazarı, dizi senaristi ve belgesel film yapımcısı olan Adriana Trigiani'nin kendi aile hikâyesinden esinlenerek yazdığı, sürükleyici tarihi bir destan niteliğindeki romanı Ayakkabıcının Karısı, Koton Kitap etiketiyle okurla buluştu.

İtalyan Alpleri'nde, birbirinden çok uzak olmayan köylerde büyüyen ve talihsiz bir olay sonucunda tanışan Enza ve Ciro'nun aşk hikâyesi, bir yüzyılın dönümünde hayatın karşılarına çıkardığı sürprizlerle inişli çıkışlı bir yol izler. Bu romanda kilisenin rahibini genç bir kızla öpüşürken yakalayan Ciro'nun ağabeyinden ve himayesinde büyüdüğü rahibelerden koparılarak manastırdan uzaklaştırılmasıyla Ciro ve Enza haberleşme olanağı bulamadan koparlar. Ciro'nun gizlenmek için New York'un Küçük İtalya'sında saklanmaya yollanması ve Enza'nın da birbiri ardına yaşadıkları facialardan sonra para kazanmak için babasıyla birlikte geçici bir süreliğine Amerika'ya gitmesiyle kader talihsiz âşıkları tekrar bir araya getirir ancak o sırada, Enza operanın büyüleyici dünyasına ve büyük şarkıcı Enrico Caruso'nun yaşamına çekilirken, bir ayakkabıcının yanında çıraklık yapan Ciro'nun Birinci Dünya Savaşı'nda savaşmaya gitmesiyle bir kez daha ayrılırlar. Yine de kader ağlarını örmektedir ve aşklarının gücü hayatlarını sonsuza dek değiştirmek üzere iş başındadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2015
 • Sayfa Sayısı:
  560
 • ISBN:
  9786056556104
 • Orijinal Adı:
  The Shoemaker's Wife
 • Çeviri:
  Alp Sanlı
 • Yayınevi:
  Koton Kitap
 • Kitabın Türü:
Edebiyat Haberleri 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ülkemizde on dönemlerde yayınlanan en iyi çeviri kitap olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kitabın arkasında müthiş bir ekip çalışmış ve her bir detayında okuru bilgilendiren, şaşırtan, duygular arasında gezdiren bir eser ortaya çıkmış.