Ayaklarının Altındaki Toprak

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
474 gösterim
Salman Rushdie, bugüne kadar pek çok ödüle layık görülen, ülkesinin gerçeğinden beslenerek evrensele açılan çağdaş edebiyatın en önemli temsilcilerinden biri.

Hindistan'da bir çocukluk tutkusu olarak başlayan, New York'a uzanan, dünyanın birçok şehrinde süregelen bir aşk hikâyesi; müzik şölenleriyle renklenen masalsı yaşamların perde arkasındaki acılar, kinler, öfkeler ve öksüzlükler. Tıpkı yaşamlarına anlam katan Rock müziği gibi aşklarını da efsaneleştiren dünyalar güzeli bir kadın ile ona olan tutkusundan ölünceye dek vazgeçmeyen olağanüstü bir erkeğin romanı...
Ormus, büyük bir müzik yeteneğidir ve sevgisini Ayaklarının Altındaki Toprak (olmak istiyorum) şarkısıyla dile getirecek kadar âşıktır Vina'ya. Vina da dünyadaki bütün dinleyici kitlelerinin taptığı, olağanüstü güzel sesli bir şarkıcıdır. Rock dünyasının gözdesi olan bu çiftin büyük aşkını bize aktaran Rai adlı fotoğrafçı ise, aynı zamanda Vina'ya âşık olan ikinci erkek olarak romandaki sacayağını tamamlar.

"Rushdie'nin en beğenilen romanı olacağına inanıyorum."
-James Wood-Guardian

"Bu, muhteşem, parlak, pırıl pırıl bir zekâyla örülmüş bir destan... Rock'ın Ulysses'i... Harika bir anlatım. İnsancıl ve çok keyifli."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  824
 • ISBN:
  9789750712777
 • Çeviri:
  Kerem Işık
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

"Görünmeyenin anahtarını elinde tutan beş gizem vardır. Aşık olma, bir bebeğin doğumu, büyük sanatın tasarlanması, ölüm ya da bir felaketle yüz yüze gelmek ve insan sesinin şarkı söylerken yücelişini duymak.

İşte bunlar evrenin cıvatalarının açıldığı, bizlerinde gizlenmiş olana anlık bakış atabildiğimiz durumlardır; açıklanamaz olana dair bir açıklama."

Ayaklarının Altındaki Toprak, Salman RushdieAyaklarının Altındaki Toprak, Salman Rushdie