Ayarsız Dergi - Sayı 32 (2018 Ekim)

·
Okunma
·
Beğeni
·
34
Gösterim
Adı:
Ayarsız Dergi - Sayı 32
Alt başlık:
2018 Ekim
Baskı tarihi:
Ekim 2018
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ayarsız Dergisi
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
"Oysa kazanmak, kaybetmenin ertelenmesinden başka nedir ki? Zafer, yenilginin önsözünden başka... Ve yaşamak, ölmenin yıllara yayılmasından... Ve hayat, bize yenilginin gün be gün içimize işleyen bir şey olduğunu öğreten garip tutukluk..."
"Başa gelmedikçe anlaşılmayan her şey gibi özlem de çekilmedikçe ne menem bir şeydir bilinmiyordu."
"Nasıl bir akıl tutulması yaşıyor Müslümanlar. Önceleri hacdan gelen insanlara bakıp "Hacı" demek güzelmiş. Onlar yaşayışlarına, hâl ve hareketlerine dikkat eder vakur davranırlarmış. Günümüzde ise bu ziyaret moda oldu. Kimisi kendini göstermek istiyor, kimi reklam peşinde, kimi bir yerlere mesaj gönderiyor. Avrupa ülkelerine seyahat eder gibi gidip geliyor insanlar. Dostlar alışverişte görsün. Bir de her yıl gidenler var. Gel bir yetim evlendir, garibanın yarasına merhem ol, desen kabul etmezler."
"Yalnızdın! Güneş de yalnızdır fakat herkes ona hayrandır. Batışı ayrı bir zarafet; yorgunluklarını üzerimize devirip de gitmez. Doğuşu ayrı bir marifet; sökülürken şafağında şiirleri hiç bitmez. Yine de yalnızlığın, yanlış olmadığını anlatamadın bir türlü, sâyende var olabilen sinsi gölgelere!"
"Mahkûmluğumuzun bir diğer insanın hücresinin duvarlarını yıkma çabasından ibaret olduğunu öğrendiğimiz zamanlar, penceremizin demirlerinden gökyüzünü seyretmek yüreğimizi ferahlatmaz olmuştu."
"Yenilginin geceyi gölgede bırakan karanlığı kuruldu mu bir kez hayatın ortasına, gün doğumlarında ufku kana bulayan güneş görünmez olur."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ayarsız Dergi - Sayı 32
Alt başlık:
2018 Ekim
Baskı tarihi:
Ekim 2018
Format:
Karton kapak
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ayarsız Dergisi

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Bade ϜϓſϞ
  • gökmen kılıçoğlu

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%50 (1)
9
%0
8
%50 (1)
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0