Ayas Alcu-Yansımalar

·
Okunma
·
Beğeni
·
87
Gösterim
Adı:
Ayas Alcu-Yansımalar
Yazar:
Baskı tarihi:
3 Nisan 2020
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052497449
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dorlion Yayınevi
Kitap Açıklaması
Kadimler ne planlıyor?

Peki ya savaş ne kadar yakında?

Kurtlarımız vampirlere karşı ne planlıyor?

Yeni karakterler geleceği ne kadar değiştirebilir?
“…hayatında ilk defa gördüğü kadının elini tutmasını yadırgadı. Ellerini çekmek isterken gözleri gözlerine takıldı.

Adeta küçülüp o gözlerden içeriye hapsoldu. Şimdi kendisi yoktu. Sadece o genç kadın vardı. Onun ışığında hapsoldu.”

Işığıyla sayfalarını aralamanı sağlayacak,

Bakalım karakterlerimizi bu sefer neler bekliyor?

Dostluğu, aileyi ve yeni gizemleriyle seni selamlayacak bu serüvene hazır mısın?(Tanıtım Bülteninden)
280 syf.
·Beğendi·10/10
İlk okuyan biriyim sanırım. Ayas Alcu tamamen tahminlerimin dışında çıktı. Kitap yeni kahramanlar ve hız kesmeye kurgusuyla beni adeta büyüledi. Yazarı zaten ilk kitabında takdir etmiştim. Türkiye çok iyi bir fantastik, bilim kurgu yazarı kazandı. Kitap yeni olduğu için çok detaya girmeyeceğim. Öğrendiğim kadarıyla üçüncü ve dördüncüsü yazılmakta. Kitabın sonunda adeta şok oldum. Meraktan patlayacağım kesin. Öyle bir yerde bitti ki, kafamda bir milyon soru var. Ayrıca kitap beni ters köşe yaptı. Hiç beklemediğim gerçekler yaşandı. Fırtına gibi bir kitap. Derin, Alp, Omega, Ayas Alcu, Akın, Selin, Hannah çok ön plana alınmış. Kafadaki olaylar tam otururken yeni yeni merak unsuru konular ortaya çıkmaya başladı. Cadı, vampir, kurt adam üçgeninde muhteşem bir kurgu devam ediyor.
280 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bugün size moderatörü olduğum kitabın yorumu ile geldim. Kitap serinin ikinci kitabı bir solukta okudum diyebilirim. Neler olacağını merak ve sabırsızlıkla bekledim. Vampirler , kurt adamlar cadılar derken sona geldim. Yaşanan bir varoluş savaşı aşk sevgi annelik duygusu çocuklarını koruma içgüdüsü derinden etkiliyor insani. Devamı da sabırsızlıkla bekliyorum.Mutlaka okuyun derim
280 syf.
·Beğendi·9/10
Herkese merhabalar...
Sizlere severek okuduğum kitabın devamı olan kitap ile geldim.
En az ilki kadar çok sevdim.
Yazarın kalemine zaten hayran kalmıştım.
Birinci kitabı okumadan hatta arka arkaya bu seriyi okumamalısınız daha güzel olur.
Karakterlere yeni karakterler ekleniyor.

Akşit ailesine yapılan baskın ve katledilişinin ardından sağ kalan tek kişidir.
Bütün ailesi acımasızca katledilirken ona düşen rol izlemekti. Bundan acı ne olurdu.
Annesinin son nefesini vermeden önceki isteği ile de Mersin'den Akşehir'e Sultan dağlarının eteklerinde kendine bir hayat kurmaya doğru yola çıktı.
Çünkü annesi oradan gelmişti ve o şehrin onu koruyacağına inanıyordu.
Akşit henüz sesli söyleyip kendine itiraf edemese de kendini suçlu ve katil buluyordu.
Onun amacı artık varoluş nedenini bulmaktı.
Uykusunda ise onunla konuşan nerede olduğunu soran bir ses vardı.
Bundan sonraki hedefi ve isteği ise intikamdı.
Sevdiği kadının ise yanında olmasını istiyordu.
Ama onun için başka planlar yapanlar vardı.
Ayas Alcu vampir, cadı ve kurt adam genlerine sahiptir.
Anne ve babası onu korumak için her şeyi yapmıştır.
Buna ondan uzak kalmakta dahil.
Akıl okumak, vücut değiştirmek ve sihir güçleri vardır.
Bir kehanet
Ve bu kehanet gerçekleşmeye çok yakın.
Hızlı ve planlı olmaları gerek.
Kadim sırlar, saklanan gerçekler, çevrilen entrikalar.
Cadılar, vampirler, kurt adamlar.
Bir aşk çemberi.
Derin ve Selin in sonu.
Bir proje "yansımalar".
Geleceğin anahtarı olan Ayas.
Korunması gereken ve sadece asil kanlarda etkili bir serum.
Bu uğurda ölenler, fedakarlık edenler...
Daha neler neler. Okurken olaylar içinde bulacaksınız kendinizi.
Ben okurken daha nasıl yorum yapsam acaba diye düşünürken buldum kendimi.
En kısa bu şekilde yazabildim yorumumu.
Çok çok severek okuyup, çevirdim sayfaları.
Yazar hem kalemini, hem hayal gücünü fevkaladenin fevkinde konuşturmuş.
Okurken beynimiz yanıyor ama şifreleri çözmek inanılmaz keyifli.
Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
280 syf.
·Puan vermedi
Merhaba arkadaşlar sizlere güzel bir kitap yorumuyla geldim.
.
.
#kayıpruh kitabının devamı #yansımalar yani bir devam kitabı.
.
.
Kitaba yani karakterler eklenmiş bazı yerlerde isimleri karıştırdım okurken ama sonra sayfa ilerledikçe oturdu karakterler.
.
.
Vampirler,kurtadamlar,ak ve kara cadılar,gizemli olaylar.Heycan hiç durmadan devam ediyor.Fantastik bilim-kurgu türünde bir kitap.Alın-Aldırın ikiside çok güzeldi.
280 syf.
·8/10
AYAS ALCU YANSIMALAR / Kitap Yorumu:
Birinci kitabı çok beğenerek okumuştum sıra ikinciye geldi .
Serinin ikinci kitabı Ayas Alcu Yansımalar .
Bu kitaba yeni kahramanlar eklenmiş.
ilk kitap daha çok Derin’ ile ilgiliyken ikincisinde Derin,Omega,Selin,Akın,Alp Ayas Alcu ve Hannah’ tan bahsedilmiş .
Cadılar vampirler ve kurt adamlar arasında geçen bir hikaye .
Savaşı kim kazanıcak ?
Ne gibi sırlar açığa çıkıcak ?
Atatürk’ün ün atlarının ismiyle ilgili bilgiye yer verilmeside çok hoşuma gitti.
Ve sonu kesinlikle sürpriz oldu devamını okumayı sabırsızlıkla bekliyeceğim.
280 syf.
·Beğendi·10/10
İyi günler , bugün yeni bir eserle karşınızdayım. Ayas Alcu serisinin Yansımalar kitabı. Yazarın kıvrak zekası ve çok güzel bir hayal gücüyle yazılmış şahane bir kurgu. Fantastik, bilim kurgu tarzı sevenlerin okuyabilecekleri çok nitelikli bir eser. Kitabı okuyanlar büyüsünden kurtulamayacaklar. Gerçek kahraman Ayas Alcu kitaba giriyor. Yeni kahramanlardan Akşit ve Buse de kitabın kilit noktasını oluşturuyor. İlk kitapta bahsedilen Ateşten Doğan öyle bir yerleştirilmiş ki, her sayfayı merakla çeviriyorsunuz. Fantastik, bilim kurgu eserler olduğundan yapı gereği bol karakter, aksiyon ve bol macera var. Film tadında. oldukça iyi bir eser. Herkesin okumasını dilerim.
280 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ayas Alcu Kayıp Ruh bizi güzel bir maceraya sürükledi. Devam kitabı ise harika sürdü. Bu kitapta macera, aksiyon ve bol bol entrika var. Kadimlerin yıllarca yaptıkları plan gün yüzüne çıkıyor. Kurt adam, cadı ve vampirler arasında yaklaşmakta olan savaşı kazanıp kazanamayacakları ile ilgili heyecan dorukta bırakılırken. İlk kitabın kahramanı ile ilgili sırlar ortaya çıkıyor. Tabi kitaba ismini veren Ayas Alcu ile tanışıyoruz. Gerçekten oldukça güzel harmanlanmış, çok iyi bir hayal gücüyle kurgulanmış iyi bir eser. Tavsiye ederim.
280 syf.
·4 günde·9/10
Uyarıyorum!
Bu seriye başladiysaniz ara vermeden 2. Kitaba geçip okuyun. Çünkü çok kahramanlı bir hikaye ve kafanız karışabilir. Bu kimdi? Neden bahsediyor? Sorularini kendinize sorabilirsiniz.
.
İlk kitabin şok edici bir finalinden sonra ikinci kitapta beklenmedik bir başlangıç, beklenmedik gelişmeler ve bir kez daha ters köşe final... Ne diyeyim yazar şaşırtmayı ve ben de sasirmayi seviyorum.
.
Dediğim gibi ikinci kitapta ilk 100 sayfaya kadar kafanız karışacaktır. Sonrasında her şey yerine oturuyor. Lakin sakin bir kafayla okumak gerek. Sonra iyi bildiğiniz karakterlerin bambaşka bir şey çıkması oldukça şaşırtıcı. "Yuh!" Diyeceginize eminim.
.
Ve hikayede en çok hoşuma giden kısım; yazarın hikaye aralarında verdiği ufak tefek şehir tarihi ya da tarihte yer edinmiş onemli kişilerin bilgileriydi. Ama hoşuma gitmeyen ufak bir detay vardı. Ona da açıkçası çok takılmaya hikayeden keyif almaya çalıştım. Eh aldım da.
.
Güzel, okunmaya değer bir hikaye tavsiye ederim.
280 syf.
·8 günde·10/10
Ayas Alcu Yansımalar

Çelik Z.

Tür: Fantastik, bilim kurgu

Dostlarım selamlar sevgiler. Nasılsınız, umarım iyisinizdir. Bugün sizlere çok sevdiğim bir fantastik romanı göstereceğim. Bu arada şunu belirtmeliyim bu kitap “Ayas Alcu Kayıp Ruh” kitabının devamıdır. (Yoruma geçmeden önce dipnot veriyorum. Kitabın başında ki kişi Akşit adlı yeni karakter) Yoruma gelecek olursak ilk başta gözüme takılan ve hoşlanmadığım hususlardan bahsedeceğim. Öncelikle ilk kitapta da benim sürekli okurken takılmama neden olan “neden” sözcüğü. Daha açık konuşmak gerekirse şöyle bir örnek vereyim “Neden sonra ayağa kalktı” burada soru cümlesi olarak kullanılmıyor. Başka bir anlamda kullanılıyor ama alışık olmadığım bir durum olduğu için rahatsız etti.
Diğer bir şey ise bazı kelimelerin yazımı yanlıştı ancak bunu maruz görebiliriz sonuçta hiçbir kitap dört dörtlük değil her birinde hatalar var. Kitabı az da olsa gömdüğümüze göre birkaç kat övelim. Zeynep Hanım’ın ben en çok betimlemelerini seviyorum. Şuana kadar okuduğum hiçbir kitapta ki betimlemeler hiç bu kadar etkilememişti beni. Bu konu da (bence) kimse eline su dökemez. Bir aynayı bile aklınıza gelmeyecek ve sizi etkisi altına alacak bir şekilde betimliyor. Bunun yanı sıra kurgu konusunda da taktire şayan bir yeteneği ve hayal gücü var. Hiç beklemediğiniz anda aklınızın ucuna dahi gelmeyecek çıkışlar yapıyor ve kendini okutmaya devam ediyor. Sonlara doğru olaylar çok kızıştığı vakit hem yaşanan şeylerim heyecanı varken yazar bir bomba daha atıyor. Okuma isteği ve heyecanı da doğal olarak artıyor Sizlerinde bu kitaba hayran kalacağınıza emin olarak gönül rahatlığıyla öneriyorum
280 syf.
·5 günde·9/10
Macera kaldığı yerden devam ediyor.Kurt adam, vampir ve cadılarla dolu bir dünya düşünün. Ve onların bitmek bilmeyen savaşları.
.
İlk kitap Ayas Alcu Kayıp Ruh’u çok severek elimden düşürmeden okumuştum. Sabırsızlıkla ikinci kitabın çıkmasını bekledim. Ve sonunda onu da okuyabildim.
.
Kurgusu mükemmel. Kitabın sonunda hiç tahmin edemediğim olaylar gelişti. Ters köşe oldu diyebilirim. Anlatımı akıcı, dili sade ve devam niteliğinde bir kitap. Türk yazarlarımızdan bu kadar güzel kitaplar okumak beni mutlu ediyor. Fantastik kitapları seviyorsanız tam size göre.
Naçizane fikrim; ara vermeden okumanız. İlk kitapla ikinci kitap arasına zaman girdiği için olsa gerek ilk başta karakterleri oturtmakta zorlandım. Siz ara vermeden okuyun derim
280 syf.
·Beğendi·8/10
Serinin ikinci kitabıyla herkese merhabalaarr
Eklenen yeni karakterlerimizle, cadılar, kurt adamlar, vampirler derken hoop bir bakmışım ki olayın akışına kapılıp bir solukta bitirivermişim kitabı.
Bu savaşı kimler kazanacak ve bu savaşlar arasında ne gibi sırlar ortaya çıkacak ?
Dönüp duran entrikalar nerede son bulacak?
Karakterlerimiz kendileriyle nasıl yüzleşecek...
Gibi sorularla sizi heyecana dahil eden bu güzel ve sürükleyici kitabi size tavsiye eder, bu büyüleyici maceraya sizlerinde dahil olmasını dilerim. Hmmm.. Bu arada benden duymuş olmayın devamı gelecek
...

..." Hayatında ilk defa gördüğü kadının elini tutmasını yadırgamadı. Ellerini çekmek isterken gözleri gözlerine takıldı.
Adeta küçülüp o gözlerden içeriye doğru hapsoldu. Şimdi kendisi yoktu. Sadece o genç kadın vardı. Onun ışığında hapsoldu"

Dostluğu, aileyi ve yeni gizemleriyle seni selamlayacak bu seruvene hazır mısın?
@anne_pandam_ tavsiyesiyle okuduğum @celikz_ayasalcu kaleminden #ayasalcuyansımalar
#kurtadamlar
#vampirler #benneokudum
#okumaközgürlüktür
280 syf.
·Puan vermedi
Merhabalarr Bugün sizlere moderatörlüğünü üstlendiğim @dorlionyayinlari ndançıkan ve @celikz_ayasalcu 'nun kaleme aldığı #yansımalar ile geldim...
.
.İnsanların düşüncelerini okuyabiliyor olmak ister miydiniz? Beyinlerine girip neler düşündüklerini öğrenmek kulağa cok hoş geliyor.Peki onların da sizin düşüncelerinizi okuyor olmaları.
.
.Ayas Alcu serisi #kayıpruh ilk kitabını severek okumuştum.Serinin devamı olan ikinci kitap #yansımalar aynı heyecan,merak ve yazarın donanımlı güzel anlatımı ile devam ediyor...İlk kitap gibi anlaması kolay degil ikinci kitapda farklı karakterler ve olayların analizleri ile başlıyor. Onun için okuyucuya tavsiyemdir sakın ve anlaşılır bir zaman diliminde okunmalı. Aksi takdirde anlamakta güçlük çekilecektir.Karakterlerin ve olay örgüsünün okuyucuyu ilerledikçe daha iyi anlamasına ve çözümlemesine katkı sağlıyor.Özellikle ilk yarıdan sonra kayıp ruh kitabı ile bağlantıları okudukça daha keyifli ve heyecan verici bir merakla okumanızı sağlıyor...Yazarın bu kadar güzel donanımlı anlatımı olmasa gerçekten kafa karışıklığı ve anlama güçlüğü olacak onun için yazarımızı tebrik ediyorum cok güzel bir seriyi türünü sevenler için hazırlıyor.Oysa ki ben #fantastikbilimkurgu taraftarı olmadığım halde merakla devamlarını bekliyorum.Bana bu türü sevdirdiği ve okuttuğu için teşekkür etmeliyim Kitabın değindiği aile bağları, çevre ilişkileri,evlât sevgisi,hayatta kalma mucadelesi,iyiliğin/kötülüğün külli irade ve kaderin ön görüsü eşliğinde maneviyatın gücü ile harmanlanıp yer yer tarih içermesini cok sevdim... Anlayana güzel iletiler mevcut
.
.Kadimlerin planları ve projeleri,Kurtlar Vampirler ve Cadılar arasında ki büyük savaş...Alfalar,betalar,ateşten doğan,kanlı ay savaşı ve daha fazlası...Herkesin gizli bir sırrı ve geçmişi var.Yüzleşme ,karşılaşma ve
karışık hayatların gizlenen gerçekleri tek tek ortaya çıkıyor...Peki bu savaşı kim kazanacak iyiler mi kötüler mi...Hayatta kalmayı kimler başaracakVe en kötüsü de sabırsızlıkla ve merakla 3.seriyi bekliyor olamak umarım en kısa zamanda kavuşuruz...Türünü sevenlere tabsiyemdir.Yazarın başarısını bütün kalbimle ve samimiyetimle tebrik ediyorum...Kitapla ve Sevgiyle Kalın
Omeganın düşüşü, alfanın suskunluğu,
Bir aşkın bilinmeze yolculuğu,
Yeni entrikaların ve cinayetlerin kovalamacası, Alp'in acısı, "Yansımalar projesi'nin çözülüşü, Ayas'ın kendini sorgulaması, Derin'in akıbeti, gerçek alfanın kendini açıklaması, yeni kahramanlar, acı gerçeklerle yüzleşme kurt adam, vampir cadı üçgeninde yeni olaylar, hız kesmeden devam ediyor. Gelecekteki savaşa hazırlar mı? Gizem ve sürpriz gelişmelerin kol kola okurlarla buluşması.
Serinin ikinci kitabı..
Bir avuç vatan evladıyla yokluk içinde bağımsızlık savaşını kazanarak özgürlüğüne insanları kavuşturmuştu.
Çelik Z.
Sayfa 17 - Dorlion Yayınları
Beyaz kısrağının yanına geldi. Ona "Sakarya" adını vermişti. Atatürk'ün en sevdiği atlarından birsinin adı "Sakarya" diğeri ise "Çankaya"ydı. Derin içinde bulunduğu amansız mücadelenin sembolü olarak atına Sakarya adını vermişti. Sakarya, Atatürk'ün mücade yıllarının en büyük sembolüydü. Yüzyıllar sonra bile bu lideri unutmamak gerektiğini biliyordu.
Çelik Z.
Sayfa 133 - Dorlion Yayınları
Düşüncelerimde hep ailesinin sakladığı gerçekleri bulmaya çalışıyordu. Tek başınaydı.Tam da bunları düşünme zamanıydı.Tüm anlatılanları,tüm yaşananları aklından geçiriyordu.
:"İlk Önce Kanlı Savaşı Yapalım. Karanlık Ay Savaşına Daha Var."
:"Anne, Asya'yı Nasıl Yollarsın? Riskleri Biliyorsun. Hem De Betaların Dönüşeceği Zaman."
:"Vampir Mi? Kurt Adam Olarak Gördüm. Safkan Bir Türk'tü. İçinde Derin Acılar Gördüm."
:"Şeytanla Yapılan Anlaşmaya Göre Onun Elçilerine Hiçbir Şey Yapamıyoruz."
:"Evlat Sevgisi Yeni Mi Aklına Geldi? Buse Sayende Ölecek. Kendi Çıkarın İçin Evlatlarını Kullanmak Hangi Babaya Yakışır?"
:Kadın, Elinde Yansıma Derin'in Kalbiyle Gülerek Çıkıp Giderken, Kendilerini Mağaraya Kilitleyen Kadının Arkasından Bakakaldılar
Çelik Z.
Sayfa 222 - Dorlion yayınları
Havaalanına vardıklarında onları çok güvendikleri kurt adamlardan Connor bekliyordu. Uçağa bindiler. Hep birlikte İstanbul'un yolunu tuttular.
Neden onu çağırıyordu? Neden onun için geliyordu? Neden ihtiyacı vardı? Yoksa yaşadığı bunalım mı, duyduğu sese şizofrenler gibitutunarak yaşamasını sağlıyordu.
Çelik Z.
Sayfa 15 - Dorlion Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Ayas Alcu-Yansımalar
Yazar:
Baskı tarihi:
3 Nisan 2020
Sayfa sayısı:
280
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052497449
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Dorlion Yayınevi
Kitap Açıklaması
Kadimler ne planlıyor?

Peki ya savaş ne kadar yakında?

Kurtlarımız vampirlere karşı ne planlıyor?

Yeni karakterler geleceği ne kadar değiştirebilir?
“…hayatında ilk defa gördüğü kadının elini tutmasını yadırgadı. Ellerini çekmek isterken gözleri gözlerine takıldı.

Adeta küçülüp o gözlerden içeriye hapsoldu. Şimdi kendisi yoktu. Sadece o genç kadın vardı. Onun ışığında hapsoldu.”

Işığıyla sayfalarını aralamanı sağlayacak,

Bakalım karakterlerimizi bu sefer neler bekliyor?

Dostluğu, aileyi ve yeni gizemleriyle seni selamlayacak bu serüvene hazır mısın?(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 20 okur

  • OkuyAnne
  • Funda Keskinsoy
  • Derya Kösedağ
  • Gülşah Aydoğdu Kaynak
  • Kahvekokulukitaplar1
  • Selda Baygu
  • Gülcan Bülbül
  • Ela
  • ÜLFET DENİZ
  • Verda Rençberoğlu

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%53.3 (8)
9
%20 (3)
8
%13.3 (2)
7
%6.7 (1)
6
%6.7 (1)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0