Aylaynırlı Kız

4,3/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
2 beğeni  · 
453 gösterim
Roman kahramanı Selin'in yaptıkları ve yaşadıkları belki diğer insanlardan çok da farklı değil ama düşünmesi, eleştirisi ve ironi yöntemi onun farklı yönünü ortaya koymuştur. Bu arada gerçek hayattaki gibi oldukça eğlenceli bir serüven kitap satırları arasında yer bulmuştur:

"Kurtulmalıydım birçok şeyden. Nefsime uymaktan kurtulmalıydım mesela. Televizyon seyretmekten, telefon bağımlılığından, süslenme hastalığından, arkadaşlarıma kıyafetimin üstünlüğünü kabul ettirme yarışından, güzel görünme takıntısından…"

Hayata farklı pencerelerden bakılabileceğini ortaya koyan kitap, saklı dertlere çare aramaktadır. "Kendimi gizlediğim, bir başka ben olduğum yer. Bir başka düşündüğüm, gerçek düşüncemi gizlediğim yer. Saklı dertlerimin mekânı: Kalbim. İçimdeki beni, ben olmaktan çıkartan hoppa fikirlerimin barındığı yer. Dua olsa, dua dolsa, nur kaplasa duvarlarını, nur yansıtsa bütün hücrelerime…"

Sosyal medyada kendini ararken kaybeden bir gencin gelgitler içindeki hayatını ve yaşadığı kandırmaca ve kurmaca bir dünyadan kurtuluş öyküsünü okuyacaksınız. Binlerce hayran ve onların yazdıkları pohpoh dolu mesajlarını terk edebilmek öyle kolay değildi. Kendisi için yasaklanmış ağacı bulmak için düşünce derinliğinde mesai harcayan Selin, sonunda yasak ağacın dallarından inmeye karar verir.

"Şeytan, zihnimizin kıvrımlarında dolaşıyor, esiri olduk hepimiz. Âdem ile Havva'yı cennetten çıkartan şeytan bizi rahatlıkla alt edebilir. Belki de günümüzde yasaklanmış ağacımız hepimiz için farklıdır."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2015
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786054997626
 • Yayınevi:
  Beka Yayınları
 • Kitabın Türü:
Aişe Pelin OKAN 
04 Nis 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Bu kitap hiç bana göre değil çünkü bu kitabın konusu "Aşk"ve ben bunu daha yeni fark ettim hem yaşımıza uygun değil kitap hemen yarım bıraktım bu kitap ancak 16 17 ve üstü gençler okumalı

Merve 
23 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Boşu boşuna okuduğum zaman kaybından başka bir işe yaramayan bir kitap. Vermek istediği mesajı o kadar sıkıcı ve insanı okumaktan soğutan bir anlatımla süslemiş. Gerçekten zaman kaybı...

erdem er 
 27 Kas 2015 · Kitabı okudu · 14 günde · Beğendi · 10/10 puan

genç kızlar için mutlaka okunması gereken bir kitap. eğlenceli, ironik ve komik... süslenme ve kendini beğendirmeye çalışan genç bir kızın yaşadıkları. lise öğrencilerinin tahlili...