Az Seçilen Yol Sevginin, Geleneksel Değerlerin ve Ruhsal Tekamülün Psikolojisine Yeni Bir Bakış

8,6/10  (5 Oy) · 
17 okunma  · 
3 beğeni  · 
658 gösterim
Sorunlarımızla yüzleşmek ve onları çözmek hepimizin kaçınmaya çalıştığı ıstırap verici bir süreçtir. Aşırı kaçış ise daha büyük bir ıstıraba ve hem zihinsel hem de ruhsal açıdan gelişememeye yol açar. Dr.Peck, büyük ölçüde kendi mesleki deneyimlerine dayanarak yazdığı bu son derece özgün, cesur, dürüst, ve ufuk açıcı eserinde, kendimizle yüzleşmenin ve -değişmenin acısını da çekerek- sorunlarımızı çözmenin bizi nasıl kendini-idrakin üst düzeylerine ulaştırabileceğini göstermektedir. Yine bu kitapta Dr.Peck sevgi ilişkilerinin doğasını tartışıyor: Gerçek birbirine uygunluk nasıl anlaşılır? Gerçek sevgiyle bağımlılık birbirinde nasıl ayırt edilir? Nasıl kendi kendimizin efendisi olabiliriz? Nasıl daha duyarlı birer ana baba olabiliriz?

AZ SEÇİLEN YOL, dengeli ve ruhsal açıdan doyum verici bir yaşam arayan milyolarca insana yol göstermiş olağanüstü bir eserdir.
(Arka Kapak)
elif dinç 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

yıllar önce okumuştum...Terapi öyküleri okumaktan hoşlanan arkadaşlar için çok güzel bir seçim olduğu kanısındayım...psikoloji kitaplarını çok seven bir okur olarak ben keyifle okumuştum.

Kitaptan 3 Alıntı

Hatice 
20 Şub 22:43 · Kitabı okuyor

Insanların yalan söylemelerinin nedeni de kendilerine meydan okunmasının ve bunun sonuçlarının getireceği acılardan kaçınmaktır.

Az Seçilen Yol, Scott PeckAz Seçilen Yol, Scott Peck
Hatice 
20 Şub 22:36 · Kitabı okuyor

...ama bizler kendimize doğal olmayanı yapmayı öğretiriz, ta alışkanlık haline gelinceye kadar.

Az Seçilen Yol, Scott PeckAz Seçilen Yol, Scott Peck