Azrailin Habercisi (Murat Davman -6)

·
Okunma
·
Beğeni
·
416
Gösterim
Adı:
Azrailin Habercisi
Alt başlık:
Murat Davman -6
Baskı tarihi:
1963
Sayfa sayısı:
389
Format:
Karton kapak
ISBN:
Yok
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Türkiye Yayınları
Bir mafya teşkilatıyla çatışan Murat Davman'ın macerası.

 

 
389 syf.
·Beğendi·7/10
İtalya'dayken Murat, bir kızı kurtarır. Kontun manevi evladı diyebileceğimiz bu kızı boğulmaktan kurtaran Murat bir de dost kazanmıştır. Kont Giokomo Pellegrini. Ölürken verdiği bir şifre ile hatırlayacağız onu. “Morte Alle Facia İtalia Anela” ve çözmek için baş harflere bakın derim. Türkçesi Fransaya Ölüm, İtalya böyle bağırıyor gibi bir şey ama İtalyancam yok, kitap çeviri de yapmamış. O yüzden girmeyeceğim o topa.
Necdet’in geri dönüşü, bizimkinin saldırıya uğraması ve sizlere bir şarkı ile dönüyorum bu sefer. Selçuk Aygan şarkısını bizimkilerin gazetede konuşmasında bulup yakaladım onu da paylaşayım dedim. Geçmiş şarkılar kötü bile olsa hoşuma gidiyor yahu.
https://www.youtube.com/watch?v=O8W6NqhFpYc
https://www.youtube.com/watch?v=YQJnmvbEDQo
Yazarımızın biraz Sherlock hayranı olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Özellikle cinayeti daha doğrusu olayları ortaya çıkarma şekli ve finaldeki anlatış biçimi tamamen Conan Doyle gibi olmuş. Arada en ufak fark yok. Birkaç yerde de Sherlock bahsini yapmadan edememiş. Buradan esinlenmesi de tarzına nispeten iyi olduğundan bu kitapta benden geçer puan aldı. Bakalım tüm seri bittikten sonra serinin en zayıf notunu hangisine vereceğim onu düşünüyorum. Böylece bugün de okuma limitimizi doldurmuş bir vaziyette yatıyoruz artık. Geceniz hayrolsun. Allah’a emanet olun..
389 syf.
·Beğendi·9/10
Oldukça güzel bir Murat Davman polisiyesi. Murat zamanında bir kızın hayatını kurtarır ve böylece kont Pellegrini ile tanışır. Bir gün Hereke'de şato yaptıran bu kont, Murat'ı çağırır ve Murat hemen gider. Kurtardığı kız büyümüş ve oldukça güzelleşmiştir. Murat olaylara dahil olur ancak kontun öldürülmesine engel olamaz. 3 adet misafiri ile birlikte kont, meşhur general Rommel'in hazinesi peşindedir ve bu yüzden ölür. Ancak cinayetler devam eder ve kont Mazzini de öldürülür. Ayrıca evin şöförü Necip efendi de kayıptır. İşler göründüğü gibi değildir ve acaba Murat ile emniyet müdürü arkadaşı Necdet bu işi çözebilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
Biz Türk erkekleri kadınlara el kaldırmayı çok ayıp bir şey sayarız ama canımıza kast ettikleri zaman birden kendimizi kaybediveriyoruz işte.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Azrailin Habercisi
Alt başlık:
Murat Davman -6
Baskı tarihi:
1963
Sayfa sayısı:
389
Format:
Karton kapak
ISBN:
Yok
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Türkiye Yayınları
Bir mafya teşkilatıyla çatışan Murat Davman'ın macerası.

 

 

Kitabı okuyanlar 2 okur

  • Sadık Kocak
  • Serdar Poirot

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%50 (1)
8
%0
7
%50 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0