Azrail'in Secde Ettiği Adam Bir Dünya ve Ahiret Klasiği

8,3/10  (50 Oy) · 
167 okunma  · 
50 beğeni  · 
2.898 gösterim
Kur'ân-ı Kerim'i 'roman' diliyle anlatması bakımından "Azrail'in Secde Ettiği Adam" yepyeni bir tarz olarak tarihe geçecek eser olma özelliği taşımaktadır.

- Allah insanı egosunu tatmin etmek için mi yarattı?
- Allah her şeyi yoktan mı var etti?
- Ateizm henüz ilacı bulunmamış bir hastalık mıdır?
- Big-Bang teorisi bir balon mudur?
- Ruh diye bir şey var mı?
- İbadetler emir mi?
- Kutuplarda namaz ve oruç nasıl olmalıdır?
- Kabir Azabı diye bir şey var mı?

... gibi sormaktan, sorgulamaktan çekindiğimiz bir çok soruya cesurca cevaplar veren, 11 aylık titiz bir çalışmanın neticesinde işinin ehli olan ciddi bir ekibin gözetiminde yayına hazırlanmış özgün bir eser niteliğini taşımaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9789756197363
 • Yayınevi:
  Kashna Kitap Ağacı
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın en büyük özelliği ,Kuran-ı Kerim ayetleri ile yazılmış olması. Hz.Adem'in yaratıldığını ve tüm meleklerin biri hariç ona secde ettiği ayrıntılı bir şekilde anlatılmış. Golgota ölüm anında Azrail ile karşılaşıyor ve kutsal kitaplar ve ayetler ile Adem olmanın; hurafelerden sıyrılıp Allah'ın kitabına göre nasıl yaşanması gerektiğini ön yargısız,sadece Allah'a nasıl kul olunduğunu,Kuran-ı Kerim'in nasıl rehber edileceği muazzam bir üslup ile yazılmış.Çok düşünerek ve keyif alarak okudum...

Tan 
25 Ağu 2015 · Kitabı okudu

Bugun arkadaşımla kitapçıdan çıkarken iki kişi yolumuzu kesti. Elimde gördükleri bu kitaptan çok rahatsız olmuşlar okuyup da dine saygısızlık etmeyelim diye bizi Allah rızası için uyardılar.
İnsanları korkutan düşünceler ne olabilir ki ?
Kitabın içeriginden korkmak , kitabı zihin mahkemelerinde yargılamak,kitabı infaz etmek , yazarın emegiyle dalga geçmek ..
aklımın sınırlarını zorluyorlar :)

Azrail'in Secde Ettiği Adam benzeri kitaplar

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap belkide Erdal Demirkıranı sevmemde en büyük etken bizi Kuranı Kerimden uzaklaştırdılar hurafelerle.Bazı arkadaşlar isminden dolayı yanlış anlamış yani önyargılarına teslim olmuş Tüm melekler ademe yani insanoğluna secde etti Bakara suresinde geçer bu ayet yalnızca şeytan dışında.Azrailde bir melek olduğuna göre yazarın kullandığı isimde hiç bir sıkıntı yok sıkıntı önyargılarımızda bence.Ama Bakara suresinde melekler Adem(as) a secde etti yazıyor diyenler kitaptaki ADAM yazısının gölgesine baksınlar.Kitapta Kuran-ı Kerim ayetleri yorumlanmış ve yazar özellikle belirtmiş bu Kuran-ı Kerimden benim anladıklarım diye.

Nihal Erkenekli 
17 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bambaşka bir bakış açısı harika bir kitap. Din ancak bu kadar farklı ve bu kadar güzel anlatılabilirdi. Bir karakter etrafında dine bakış açımız değişiyor..

Necmiye 
13 Şub 2014 · Kitabı okudu · 3/10 puan

saçma bulduğum bir kitap ismi hiç hoş değil azrail niye secde etsin bir insan önünde mecazide olsa hoş değil

Bilâl Akgül 
05 Eki 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap, yeryüzüne halife olarak yaratılmış olan insanı hurafelerden kurtulması için ve dini arı, duru olarak tek kaynağı olan Kur'an- Kerim'den öğrenilmesini söylüyor ve yazar tartışılan bir çok meseleyi Kur'an'ın ışığında gayet iyi açıklıyor.

Kitap güzel, doğru yola yönlendiren, düşündüren bir kitap.

Yazarı tebrik etmek gerek.

Muhammet Çelebi 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Roman tarzında, kurgular ve karşılıklı diyaloglar halinde geçen, Kuran'ı Azrail ve Golgota arasındaki sorularla dolu sohbet ile anlatan bir kitap.

seval ilhan 
20 Eyl 2014 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

okumadım okumayacağımda adı hiç hoşuma gitmedi

Ömer Faruk İNCELER 
24 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Harika bir eser.Yazar doğru bildiğimiz kalıplaşmış yanlışları ele alarak romanlaştirmiş.Cok ciddi konularda inanılmaz bilgiler mevcut.Cok değişik bir üslubu var.Okunmali

Suayb Guzel 
05 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kertenkeleyi öldüren 300 sevap yılanı öldürene 200 sevap ne kadar doğru? Rivayet odur ki Süleyman bir gün ateş yakar ateş yanmaz kertenkele ateşe olan nefesi ile ufleyince ateş korlanip yanmaya başlar işte bundan sebeptir ki kertenkeleyi öldürmek 300 sevap. Efendim kafadan uydurma sapsata olan bir bilgi bu Erdal Demir kıran bu kitabında yanlış bilinen hadisleri manaları vb gibi unsurları yorumluyor enteresanlik hat safhada...

2 /

Kitaptan 23 Alıntı

Nurhan Işkın 
24 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kehf 26 'ya ne demeli o zaman:" Göklerin ve yerin gizli bilgisi O'na aittir..."Bak delikanlı,bu ayetler olmasa da kimse bu oluşumu çözemezdi;hiç kimse! Daha 5000 yıl önce,insan eliyle yapılmış iki tane piramidin sırrını çözemiyorken;nasıl oluyor da sözde 16 milyar yıl önce ortaya çıkmış evrenin oluşumunu anladığınızı zırvalıyorsunuz.

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 125)Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 125)
Nurhan Işkın 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Golgata'nın Kuran'a bakışı değişti.Allah onu yere indirmişti,insanlarsa rafa kaldırmıştı.

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 183)Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 183)
Editöre Tekme Atan Karınca 
12 Şub 23:41 · Kitabı okudu · Puan vermedi

SADECE BENİM HOCAM OKUSUN; ÇOCUKLUK YILLARIMDA BANA DİNİ ÖĞRETMEYE KALKAN HOCAM.. BAŞKA KİMSE OKUMASIN ! CİDDİ CİDDİ RİCA EDİYORUM OKUMAYIN ! AĞIR KONUŞACAĞİM !
Hocam sana bir sorum var: "Yahu sen beni niye kandirdin?" Anlamazdim hani ? Zordu hani ? Kusura bakma ama dinlemedim bu sefer seni; gittim o gece okudum Kur'an Mubin'i. Hem de bir çırpıda okudum ve sana çok saçma gelecek; ama dedigin gibi olmadi ben anladim. Hala"ya yanlış anladıysan?" Diye soruyorsun degil mi ? Sana ne be hocam? Demiyor mu Allah: " Sen sadece anladığın kadar sorumlusun! "Peki, neydi benim derdim ,neydi benimle derdin?" Anlamam! Diye okumayisim nedendi onu birakisim, elime yüzüme bulastirisim? Niye benim için tasalandin, okudun da sen ne anladin? Benim için sen yasayacaksan bu dini, beni neden yarattı kainatin hakimi ? Hadi yarattı da sana mi verdi benim sadece bir andan ibaret olan ipimi? "Vay o lazim, vay bu lazim... hele şu olmazsa hiç anlayamazsin!" Onlar lazimsa niye gönderdi Furkan'i? "Neden bu yeter sana!" Dedi. Eğer bir tane yetmiyorsa 41 tane daha indirmedi? Kagit mi bitti, peygamberi mi tükendi? Okudum ve anladim işte; anladığım kadar kadar anladim! Sana ne? Ben soruyor muyum hiç sana ? Açık açık yazmış işte her şeyi; apaçık yazdigini da ! #azrailinsecdeettiğiadam

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal DemirkıranAzrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran
Nurhan Işkın 
22 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ölüm meleği,hiç zaman kaybetmeden tekrar belirdi hastanenin bahçesinde Golgota'ya.

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 27)Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 27)
Nurhan Işkın 
30 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kabıd;onu reddeden inanmadığı halde inanıyor gibi gözüken,insanlara zulmeden,kurduğu sömürü düzeniyle başkalarının yaşama haklarına zarar verenler için korkulacak "Bir'idir.

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 345)Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 345)

Adam yalnız kalmıştı adada; Bir Kur'an buldu ağacın kovuğunda... Üzerinde 'Abdestsiz okumayın!' yazıyordu; lakin abdestin nasıl alınacağı Kitab'ın içinde bulunuyordu...

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 62)Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran (Sayfa 62)

Secde; Allah’ın huzuruna çıkıldığı zamanki zirve noktasıdır. Kişi,artık saygı bahsini geçmiş,hayreti aşmış ve O'nun yüceliğine olan teslimiyet aşamasına gelmiştir. Sonsuz'da kaybolmak,Sınırsız'la bütün olmak üzeredir. Aslında insanın hem iç ve hem de hep olduğu tek andır secde. 'Allah'ım senin varlığından daha yüce hiçbir şey yok! Uçsuz hazineni,aklımın almadığı kudretini 'ol' kelimesiyle neler yaptığını bizlere anlattığın ölçüde kavramaya çalışıyorum. Bana şah damarımdan daha yakın olduğunun bilincindeyim; öyle ki bu beni, senin huzuruna geldiğimde nefes alanların en zayıfı,huzurundan ayrıldığımı zannedip diğer nefes alanların içine karıştığımda ise onların en güçlüsü yapıyor!' deme zenginliğidir secde.

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal DemirkıranAzrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran

Kur'an'a bir kez bile dokunmadan: 'çok kitap okudum.' diyerek övünmenin utanç verici bir şey olduğunu fark ettiğim o gece,yalnızdım odamda.

Azrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal DemirkıranAzrail'in Secde Ettiği Adam, Erdal Demirkıran
3 /