Babamın Gözleri Kedi Gözleri

7,6/10  (7 Oy) · 
24 okunma  · 
7 beğeni  · 
675 gösterim
Bugün annem, ilk kez, ben sormadan, babamdan söz etti. Doğum günümden konuşuyorduk. İki gün sonra doğum günüm. Annem, babamın da doğum günüme gelebileceğinden üstü kapalı söz etti. Nereden biliyor? Demek benden gizli görüşüyorlar. Ben de annemden gizli, babamla mektuplaşıyorum. Ama üçümüz bir araya gelemiyoruz. Tuhaf bir bilmece. Babam doğum günüme gelirse sevinçten çıldırırım. Boynuna sarılır, asla gitmesine izin vermem.

Babamın Gözleri Kedi Gözleri, ilkokula giden bir kız çocuğunun günlüğünden oluşan bir roman. Bir gün yeni bir eve taşınırlar. Küçük kız, her gün, o çok sevdiği babasının eve gelmesini bekler. Baba gelmez. Çünkü, anneyle araları açılmıştır. Yine de babasıyla küçük kız arasında küçük haberleşmeler, kısa mektuplaşmalar olur. Duygu dolu, sevgi dolu bir kitap. Sevim Ak, ülkemizde çocuk kitabı yazan en başarılı yazarlardan biri. Yazdığı birbirinden güzel kitapları ardı ardına yayınlayacağız. Bu kitabı resimleyen Behiç Ak da ülkemizin sayılı çizerlerinden. Üstelik de Sevim Ak'ın kardeşi. (Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  100
 • ISBN:
  2789009919930
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hüseyin DEMİR 
15 Oca 18:17 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Sevim Ak çocuk edebiyatı alanında önemli bir yere sahip yazarlarımızdandır. Okuldaki 5. Sınıf öğrencilerimiz içi aldığımız bir kitap. Yalnız kitap öğrenciye zenginlik katmak açısında yetersiz kalmış. İçerisinde öğrencilerin yeni öğreneceği atasözü ve deyim çok az. Hatta neredeyse yok. Çocukların hayal dünyasını zenginleştirecek ögelerde yer almıyor. Ayrıca işlediği konu olan anne ve baba boşanmasını çok iyi verebildiğini düşünmüyorum. Boşanma olayı çok fazla örtülü olarak verilmiş. Bu da hitap ettiği yaş oranına göre eksik bir yanı olmuş. Netice olarak biz listemizden bu kitabı çıkardık.

Yağız Kağan TAŞYIKAN 
09 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

3. sınıflar için uygun bir kitap. Hikaye akıcı ve dili çok iyi. Bu kitabın beni en etkileyen yanı anne baba ayrılığını, boşanmayı ve çocuktaki psikolojik durumu hem veli hem de çocuk açısından yol göstererek anlatmış olması. Çocukların merakla okuyabilecekleri bir kitap. Bir büyük olarak ben bile merakla okudum. Bir çocuk kütüphanesinde bulunması gereken kitaplardan.