Kitap
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri

Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.9
77 Kişi
269
Okunma
69
Beğeni
3.106
Gösterim
344 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 9 sa. 45 dk.
Adı
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri
Basım
Türkçe · Türkiye · Sonsuz Kitap · Ağustos 2016 · Karton kapak · 9786053849643
“Benim için hazır mısınız, demir parmaklıkların öte yanındaki sizler? Hikâyemi dinlemeye hazır mısınız? Ağzınızın içinde acıyı ve tatlıyı bir arada hissetmeye hazır mısınız? Uzun bir süre boyunca aklınızdan çıkartamayacağınız bir hikâye olacak. Ama bu ülkede yaşanan diğer binlerce hikâyeden çok da farklı değil. Tek fark, şu anda hayatta olmam.” Korku ve tehlike Bağdat’ta her zaman vardır. Birbirine yabancı iki faklı adam Aadil ve Malik bunu çok iyi biliyordu. İkisinin de tek isteği aileleri için normal, bombalardan, top ateşinden ve yoksulluktan arınmış güvenli bir hayat. Onların parçalanmış bir dünyada insanlığı ve güzelliği aramak için verdikleri mücadele entrika, gerilim, arkadaşlık ve umut dolu bu hikâyenin temelini oluşturuyor.
4 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺12,24
6.9
10 üzerinden
77 Puan · 30 İnceleme
Nejla
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri'ni inceledi.
344 syf.
·
3 günde
·
5/10 puan
Yer yüzünde ne kadar insan varsa o kadar da farklı dünya ve her birinin farklı bir mevsimi var... kimi kışı yaşarken kimi yazı yaşar.Yazı yaşayanlar bihaberdir kışı yaşıyanlardan. Ne kadar küçük şeyler için canımı sıkıyorum dedirten,başka insanların yasadığı zorlukları bilmeden kendi mevsimimizi yaşadığımız gerçeğini yüzümüze çarpan etkileyici bir eser.
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Hayatıntelvesii
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri'ni inceledi.
344 syf.
·
4 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Kitapta Irak ta yaşanan savaş konu alınmakta. Bir yandan bu savaşın ortasinda yaşam mücadelesi veren ama her zaman umut dolu olan Malik, bir yanda ise bu işe nasıl bulaştığını bilmeyen kim olduğunu tanımayan bir adama hizmet etmeye başlayıp onlara çeşitli bombalar yapan Aadil... Aadil aslında iyi bir adam olsada içinde bulunduğu durumu çok geç fark etmişti... Okunmaya değer bir kitap halimize şükretmek için oradakilerin yaşam zorluklarını görebilmek ve anlayabilmek için okuyabiliriz .
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Elif Ö.
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri'ni inceledi.
344 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Savaş.... Binlerce insanı ölümün kucağına aynı anda atan... Çocuğu, genci, yaşlısıyla, hiçbirini ayırmadan alan...Geriye kalan insanlarınsa umutlarını çalan.... Her gün diken üstünde hatta her dakika diken üstünde olan insanlar... Malik onlardan biri, ülkesi bir savaşın içinde hem de senelerdir süren bir savaş.Kimi zaman arkadaşları, komşuları tarafından öldürülen insanlar, kimi zamansa Amerikalılar tarafından öldürülen insanlar...Sorgusuz sualsiz...Belki çok hızlı gittin yolda, belki fazlaca oyalandın sokakta, belki de amacın sadece dışarıya çöp atmaktı....Malik ailesi için her güne umutla uyanmaya çalışıyor.Kendisi bir aile babası,yani kendisi dışında düşünmesi gereken insanlar var. Çocukları eşi...Bir gün her şeyin düzeleceğine inanıyor Malik.Ya da buna inanmaktan başka çaresi yok.Hayatını bize anlatıyor tüm detaylarıyla. Aadil hayatına baktığımız diğer bir insan.Onun da ailesi var.Onlar için çalışmak zorunda.Asıl mesleği orduda mühendislik olan Aadil, para kazanmak için girdiği işte kendisini hiç bilmediği bir ağın içinde buluyor.Hem kendisi hem da ailesi tehlikenin tam göbeğinde.Ama nasıl olacak da kurtulacak bu durumdan? Biz evimizde rahatça yemeklerimizi yiyip,otururken okudukça halimden utandım.Kitabı okurken karakterlerin yerine koydum kendimi meğer ne kadar da zormuş hayat onlar için. Bağdatın Solmuş Çiçekleri... Solmuş çiçekler, bitmiş hayatlar ve geriye kalmış hayaller... "Hayat bu, bir bakarsın her şey bir anda son bulur: Hayat bu, son dediğin an her şey yeniden can bulur." Farklı bir hayata göz atmak isteyenlere... İYİ OKUMALAR
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
12
bir ailem bir de kitaplarım
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri'ni inceledi.
344 syf.
·
3 günde
·
7/10 puan
Uzun zamandır elimde olan ama ancak okumaya fırsat bulduğum bir kitap "Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri ". Savaşın acı gerçeklerini iki birbirinden kısmen bağımsız karakterin birinci ağzından anlatan her ne kadar duyduğumuz bildiğimiz şeyler olsa da okumak yürek burkuyor. Malik, evli üç çocuklu savaşın biteceğini her daim umut eden bir gömlek mağaza sahibi. Anlattıkları hep umuda dair olsa da her zaman umut ettiğimiz şeyler maalesef gerçekleşemeyebiliyor. Kayıplar her geçen gün biraz daha umutlarımızı alıp götürebiliyor. Aadil, eski Irak ordusu Albayı, şimdilerde mecburen yapmak zorunda asıl görevini kamufle etmek için severek yaptığı fen öğretmenliği. Yavaş ilerleyen bir kitap ancak okunmaya değer bence.
Bağdat'ın Solmuş Çiçekleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
4